Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowa siedziba miejskiej spółki za 27 mln zł! EPGK chce się budować na Modrzewinie

29.06.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa siedziba miejskiej spółki za 27 mln zł! EPGK chce się budować na Modrzewinie
Fot. Paweł Friedrich

Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przeniesie się na Modrzewinę? Spółka miejska planuje budowę nowej siedziby przy ul. Kwiatkowskiego. Inwestycja ma kosztować 27 mln zł brutto. 

 


Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, powstałe kilka lat temu z połączenia Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania oraz Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów, już od jakiegoś czasu przymierza się do budowy nowej siedziby. Ma ona powstać na działce przy ul. Kwiatkowskiego, którą miasto przekazało w aporcie do spółki. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie?

 

 

Obecnie mamy opracowaną dokumentację projektowo-kosztorysową obejmującą całe zadanie pn. „Budowa hali warsztatowej z zapleczem socjalno-biurowym i zagospodarowaniem terenu działki nr 70/4 i 70/2 przy ul. Kwiatkowskiego w Elblągu". Złożony jest wniosek o pozwolenie na budowę do UM w Elblągu  i oczekujemy na wydanie decyzji

 

- mówi Marek Cymerys, dyrektor EPGK. 

 

 


Inwestycja obejmuje budowę hali warsztatowej z zaplecze socjalno-biurowym, zagospodarowanie terenu, roboty sanitarne i elektryczne. Jej koszt oszacowano na kwotę ok. 22 mln zł netto ( 27 mln brutto). Na razie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace budowlane. 

 

 

Harmonogram inwestycji uzależniony jest od możliwego wyboru przez Spółkę sposobu finansowania. Spółka monitoruje możliwości pozyskania zewnętrznego dofinansowania. Spółka posiada pełną dokumentację projektowo- kosztorysową, co oznacza, że  jest  przygotowana  do składania stosownych wniosków w zakresie pozyskania dofinansowania zewnętrznego. Ostateczna decyzja  w sprawie wyboru sposobu finansowania zostanie podjęta w I kwartale roku 2024. Wybór sposobu finansowania pozwoli na rozpoczęcie prac i opracowanie harmonogramu realizacji inwestycji

 

 

- informuje dyrektor spółki. 

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Inżynier
  Czwartek, 29.06

  To jakiś żart? 27 mln za siedzibę firmy, która wykonuje między innymi remonty cząstkowe w taki sposób, że łaty wykruszają się po połowie roku ? Zapraszam na ul. Fromborską. Pokaz sztuki inżynierskiej w pełnym wydaniu. Ktoś może zainteresuje się ciężarówkami, które wożą piasek z Jeleniej na miasto. Przecież Fromborska nie jest dostosowana do przewozu takiego tonażu. Wywrotki mają czubate naczepy co oznacza tylko jedno. Załadunek x 2. Ten kto nie wprowadzi znaku ograniczającego poruszanie się ciężarówek może już planować duży remont tej drogi. Z drogą na Jelenią włącznie.

 2. 2
  +6
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 29.06

  To jest dopiero fanaberia co?

 3. 3
  +6
  ~ zorro
  Czwartek, 29.06

  sposób finansowania - podwyżka opłat za śmieci

 4. 4
  +5
  ~ Wq
  Czwartek, 29.06

  Zacznijcie od podwyżek to już was nie będzie

 5. 5
  +5
  ~ bleee
  Piątek, 30.06

  Lepiej zainwestujcie w szkolenia i nowe technologie, bo studzienki w waszym wykonaniu na mieście to jedno wielkie nieszczęście.

 6. 6
  +5
  ~ Truso
  Piątek, 30.06

  Modrzewina miała być w całości strefą biznesu,a tu proszę- to chyba jakiś żarcik.Czas na zmiany w UM,bo obsada jest do niczego.

 7. 7
  +2
  ~ robol
  Piątek, 30.06

  To chore.

 8. 8
  +2
  ~ Jjj
  Piątek, 30.06

  Partanina drogowa

 9. 9
  +2
  ~ arek12
  Piątek, 30.06

  Filozofia firmy i koszty wiec....Bareja i scenariusz 2 ludzi by śmietniki opróżniacz uliczne lub w parkach.,kierowca siedzi a drugi wyskakuje i opróżnia.Gratuluje Dyrektorowi i zarządowi oszczędności i pomysłu ,a gdzie koszta ?? Dosłownie żadnego nadzoru, Dziura nie łatana ale chlapnięty kleks a dziura dosłownie 40 cm obok już nie -GRATULACJE dla zarządu i kierownictwa Nie ma w ogóle nadzoru nad wykonaną praca ,nie ma bo boja sie zwrócić uwagę pracownikom bo to pracownik rządzi !! sie wyprawia !!!!!!!!!!!!!Zę Dyretkor czy inny sie nie wstydzą tego?? A gdzie Urząd Miasta

 10. 10
  +1
  ~ Janek
  Piątek, 30.06

  Kpina z mieszkańców Elbląga, mieszkań nie remontują, domów nie budują a biurowiec sobie zbudują. Wyniosą się daleko od mieszkańców żeby im doopy nie zawracali....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1421818733215