Wtorek, 28.03.2023, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek: Trzeba się dogadać z władzami Elbląga. Tylko czy władze Elbląga chcą usiąść do stołu

19.02.2023, 21:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek: Trzeba się dogadać z władzami Elbląga. Tylko czy władze Elbląga chcą usiąść do stołu
Fot. Paweł Friedrich

Na zaproszenie Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki i posła Leonarda Krasulskiego do Elbląga przyjechała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - Cieszę się, że była taka duża frekwencja. To było wyjątkowe spotkanie, z wyjątkowym gościem – mówił Andrzej Śliwka.


 

Dziś, 19 lutego, odbyło się drugie z cyklu spotkań z politykami Prawa i Sprawiedliwości. - Bardzo się cieszę, że pewna idea, która została tutaj zaproponowana przyjmuje się – stwierdził Andrzej Śliwka.

 

 

Dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy cykliczne spotkania z przedstawicielami  obozu patriotycznego, propaństwowego. Wówczas do Elbląga przyjechał europoseł Dominik Tarczyński. Dziś naszym specjalnym gościem jest Marszałek Sejmu Elżbieta Witek

 

- dodał Andrzej Śliwka.Marszałek Sejmu opowiadała m.in. o przekopie Mierzei Wiślanej. - To jest wielka szansa dla Elbląga. Olbrzymia szansa na rozwój Elbląga. W tej chwili prace, z tego co wiem, zostały wykonane w 80 procentach. Zostało 20 procent, żeby dotrzeć do portu w Elblągu – mówiła.

 

 

Trzeba jeszcze ponad 8 km drogi wodnej, most obrotowy. Trzeba się dogadać z władzami Elbląga. Pytanie tylko czy władze Elbląga chcą usiąść do stołu. Rząd zaproponował dwa rozwiązania m.in. położył na stole 100 mln zł jako aport do spółki, aby ją dokapitalizować, żeby mieć w niej udział. Jeśli państwo ma udział w takiej spółce to będzie nie tylko te 100 mln zł, ale będą kolejne miliony, miliardy  na rozwój. Elbląg ma szansę być czwartym portem Polski, po Szczecinie, Gdyni i Gdańsku. Bardzo bym chciała, żeby tak się stało

 

– podkreśliła Elżbieta Witek.

 

Podczas swojego wystąpienia Marszałek zaznaczyła, że w tej kwestii dawno można było dojść do porozumienia. - Ten przykład niedogadywania się w tak ważnej kwestii to jest taka małostkowość. To jest takie mówienie - „poczekamy do wyborów, bo jak teraz się zgodzimy na to, oni dadzą 100 mln, ruszą z pracami to będą mieli sukces”. To jest takie  myślenie. My w ten sposób nie myślimy – zapewniała Elżbieta Witek. - My nie robimy tego na potrzeby kampanii. To był nasz program. Myśmy to obiecywali.

 

 

To nie jest nic, co miałoby służyć wyborom. To jest realizacja tego, co dużo wcześniej obiecaliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, ale zostało te 20 proc. musicie nam Państwo pomóc. Mieszkańcy mogą naprawdę bardzo wiele. Samorząd to jest nie tylko Prezydent i Rada Miasta. Samorząd tworzą wszyscy mieszkańcy miasta. Głos oddolny. Jeśli Państwo chcecie, żeby władze miasta porozumiały się z rządem  (…) to spróbujcie oddolnie przekonywać swoich radnych i włodarzy miasta, że trzeba to zrobić dla dobra miasta i przyszłości młodego pokolenia

 

– dodała Elżbieta Witek.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Galeria / Elżbieta Witek w Elblągu ( zdjęć 16 )
Dodano: 2023-02-19 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Karol
  Niedziela, 19.02

  Więcej osób na wysokich stanowiskach a może nasz Elbląg zyska coś na tym

 2. 2
  +29
  ~ mieszkaniec1
  Niedziela, 19.02

  wspominała cos o fundacjach czy zapomniała hehehehe

 3. 3
  +14
  ~ marcin
  Niedziela, 19.02

  aż dziwne że nie napisaliście o populiźmie który uprawiała na tym spotkaniu, przede wszystkim mówiąc że oni to są tacy fajni i nie pozwolą na zabranie nam wolności, mimo że sami się na to zgadzają, a szczekają że jak PO dojdzie do władzy to dojdzie do tego szybciej... Fajny populizm żeby tylko sie przy stołkach utrzymać.

 4. 4
  --29
  ~ TeofilSkorupa
  Niedziela, 19.02

  Najwyższy czas odwołać nieudolnego prezydenta i postawić na Pana ministra Andrzeja Śliwkę który jak widzimy jest nie tylko znakomitym specjalistą ale i bardzo energicznym organizatorem. Trwanie obecnego układu spowoduje że miasto nigdy nie dostanie potrzebnych środków bo nasz nie może pozwolić by trafiły w nieodpowiednie ręce ludzi którzy je zmarnują.

 5. 5
  +23
  ~ bez rewelacji
  Niedziela, 19.02

  to duża frekwencja, może miała być, ale to spotkanie jakiegoś kółka

 6. 6
  +2
  ~ Wszystko moze się zdarzyć
  Niedziela, 19.02

  Pis idzie po Elbląg!

 7. 7
  +19
  ~ Wielki Volare
  Niedziela, 19.02

  Zaskoczony jestem postawą wojta Rychlik! Taka sympatia do Śliwki i Witek? Wydawalo mi się ze to PO a tu takie obrazki? Z 2 strony może wójt myśli o korzysciach dla gminy niz uprawia politykę? Ktora nic dobrego gminie nie da! Ciekawa postawa

 8. 8
  --5
  ~ Anzelm
  Niedziela, 19.02

  Patrząc na młodego Śliwkę to prezentuje juz nowe pokolenie na ktore tu juz czas, zmęczyli już nas leśne dziadki i babcie bez umiaru siedzenia tylkami na stołkach! Zmiany pokoleniowe są tu konieczne i wszystko i mam to gdzies z jakiej opcji! Po prostu zmiany to priorytet dla miasta aby odmlodzilo się mentalnie i wiekowo! Ta wojenka z rządem nic miastu nie przyniosła, nalezy myśleć o mueszkancach i mieście a nie o swoich fobiach !

 9. 9
  +13
  ~ Precz z dziadem Teofilem Skorupą!!!
  Niedziela, 19.02

  Znowu pojawiła się ruska onunca pod nazwą "TeofilSkorupa". Oddaj te pieniądze Putinowi z powrotem, a następnie spójrz w lustro i zastanów się nad własnym poczynaniem. Swoimi prowokacyjnymi komentarzami nic nie wskurasz. Jedynie pogrążasz samego siebie i wyborców partii rządzącej. Najlepiej idź do najbliższego Borysa, zaopatrz się w towar, a następnie przepijaj swoje smutki i porażki życiowe w domowym zaciszu, nie obrażając wyborców szanownego P.W.Wróblewskiego.

 10. 10
  --18
  ~ anty Tusk
  Poniedziałek, 20.02

  Do@jemaleg,,ale ty to masz przeprany ,,MOZG,, od prochow,zero merytoryki tylko krzyczec na prozno jak to Potraficie...) A kto z Niemcami?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2196519374847