Wtorek, 21.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Wiceminister Śliwka: Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan. Wystarczy siąść do stołu i rozmawiać

19.01.2023, 09:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiceminister Śliwka: Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan. Wystarczy siąść do stołu i rozmawiać

Dziś, 19 stycznia, o godz.10.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. W porządku obrad znalazł się tylko jeden projekt uchwały dotyczący wystąpienia do Ministra Aktywów Państwowych. Na portalu społecznościowym facebook Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka opublikował wpis, w którym nie krył zdziwienia tą sytuacją. - Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan. Wystarczy siąść do stołu i rozmawiać - stwierdził.
Poniżej treść całego wpisu Andrzeja Śliwki oraz opublikowany przez niego list intencyjny:"Budować, rozwijać, wzmacniać Elbląg!

To powinno nas wszystkich łączyć. Temu ma służyć budowa IV portu RP. Ciężko zrozumieć dlaczego ta sprawa ma dziś stać się przedmiotem kolejnej politycznej przepychanki podczas sesji Rady Miasta. Nie trzeba zwoływać nadzwyczajnej sesji na koszt Elblążan, aby wnioskować o zmiany w projekcie listu intencyjnego, wystarczy siąść do stołu i rozmawiać.

O co gorąco apeluję do Pana Prezydenta. Wystarczy pokazać dobrą wolę oraz chcieć rozwoju Elbląga i naszego regionu. Szukanie problemów tam gdzie ich nie ma, dorabianie niepotrzebnych teorii i intencji jest zwykłą stratą czasu, przede wszystkim dla miasta i jego mieszkańców.

Od ponad 7 miesięcy proponujemy wsparcie mogące sięgnąć nawet 100 mln złotych na rozwój elbląskiego portu. Umożliwiłoby to dokończenie niezbędnych inwestycji, a także przyczyniłoby się do tego, że port w Elblągu stałby się motorem napędowym rozwoju  w całym regionie.Wszyscy wiemy, że:
🔴 Elbląski port jest niedoinwestowany,
🔴 Miasto nie ma środków na rozwój i pełne wykorzystanie potencjału portu,
🔴 Elbląg nie dostanie środków marszałkowskich z RPO na sfinansowanie inwestycji – taka jest decyzja KE,
🟢 Największe i najlepiej prosperujące porty w Polsce są państwowe,
🟢 Łatwiejsze jest znalezienie finansowania inwestycji w porcie państwowym niż samorządowym.Dlatego tak ważne jest abyśmy wreszcie ruszyli z działaniami. Dla dobra Elbląga i całego regionu.
Poniżej zamieszczam projekt listu intencyjnego, który u Pana Prezydenta budzi takie niezdrowe emocje. Mam nadzieję, że pozwoli uzyskać to ostateczne uwagi do niego, na które czekamy od ponad miesiąca".

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 19.01

  Ja pitole czym zajmują się te leniwe koty....no i wiceminister pokazał jak szybko odtajnił tajny dokument....eh tylko Elbląga żal. Panie Prezydencie proszę nie słuchać zacietrzewionej trzódki POpaprańców i złych doradców, a przede wszystkim jak najszybciej zmienić dyrektora po hotelarstwie na człowieka wykształconego z branży to zmieni wiele prawda? Jazdy turystyczne w kilka osób aby podpisać nic nieznaczącą umowę z jakimś portem gdzieś tam nic nie zmieni w finansach "parkingu dla TIRów" gdzie składowane były chemikalia i nikt nie wiedział od kiedy i kto zostawił.....

 2. 2
  +8
  ~ Fan Gargamela z PO
  Czwartek, 19.01

  Czyli zwoływanie nadzwyczajnej sesji jest nieuzasadnione....ale ich ograł młody chłopak po I LO w Elblągu! BRAWO! Co teraz wymyśli senatorek?

 3. 3
  +5
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 19.01

  Szczodre to nasze Państwo , nawet bardzo. 100 milionów złotych za 51% udziałów w spółce, która przez lata całe generuje stratę, którą pokrywa miasto z naszych pieniędzy. Można powiedzieć że trafiło się ślepej kurze ziarno. Czy ta ślepa kura ( czytaj prezydent Miasta Elbląga) łyknie i będzie dalej żyła ? Czy też kura ziarna nie połknie i niebawem zdechnie zależy nie tylko od kury ale i kurczaków, które dzisiaj podejmą uchwałę o odtajnieniu listu, który tajny nie jest. Przedstawienie którego Kafka by się nie powstydził - oddział zamknięty. pod kuratelą senatora Wcisły obrońcy immunitetu osoby podejrzanej o przyjmowanie łapówek . Zawsze na nie - strategia im lepiej tym gorzej.

 4. 4
  +3
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 19.01

  Dlaczego grupa referendalna nie zrobi drugiego podejścia do referndum ale tym razem z większą werwą/ Jak przejdziecie sie po ulicach to spokojnie uziberacienawet te 20 tys. głosow za odwołan iem "soltysa". Przez to, że tak sie chowali po kątach wiele osób nie złożyło podpisu no i mamy to co mamy - dalszą degradację miasta. A Wróbel utwierdzi ł się w przekonaniu, ze tylko ok. 9 tys. elblążan nim gardzi :)

 5. 5
  +5
  ~ To byl skandal
  Czwartek, 19.01

  Mieszkańcy powinni wziąć ster w swoje ręce i w drodze referendum zadecydować czy chcą 100 mln na port czy ma pozostać taki byle jaki jak jest to Mieszkańcy mają prawo o tym zadecydowac zwlaszcza po tym tanim show ktory tu radni nam zrobili i wezmą za tą szmirę kasę!

 6. 6
  +3
  ~ kjm
  Czwartek, 19.01

  A to posiedzenia RM są dodatkowo opłacane przez mieszkańców? A może panie Śliwka nie 51%, a może wystarczy 30%?

 7. 7
  +9
  ~ wschodni wiatr
  Czwartek, 19.01

  Od wielu lat, a w głównym fotelu od 8 lat, Wróblewski sprawia wrażenie zakompleksionego i jednak narcystycznego człowieka. Do tego dochodzi brak wiedzy, programu, strategii i szacunku do ludzi myślących - on pęka z dumy że zesłupował całkowicie zależnych od niego dyrektorów szkół i przez tyle lat ani oni ani on nie powiedzieli przepraszam. Taki dziwny chłopiec w dużym garniturze. sam nie pomyśli, innym nie pozwoli. otoczony kww i koalicjantem - wszyscy chętni do uznania oportunizmu za metodę pobierania diety. Wykorzystanie potencjału zatrudnionych w UM ponad 1000 głów jest znikome, zerowe - wykonują nudną robotę bez aktywności innowacyjnej, bo ta jest zabroniona. Energa, boisko, port, całe miasto - wizytówka osobowości czy kompleksów? No i "tak czy owak, rządzi w mieście Nowak".Antek chce.

 8. 8
  +1
  ~ twój podpis
  Czwartek, 19.01

  Paragraf 3 i wszystko jasne. A sesja nie jest na koszt mieszkańców, bo te mieszkańcy i tak ponoszą czy sesja w danym miesiącu jest czy jej nie ma

 9. 9
  --1
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 19.01

  @To był skandal - Święte, nomen-omen słowa, szanowny skandalu, zwłaszcza odnośnie tego referendum wśród mieszkańców dot. wyrażenia woli elblążan w/s przekazania portu elbląskiego w zarząd Rzeczpospolitej, zamiast zarządu nieudolnych, skorumpowanych, zdziadziałych i bezperspektywicznych, daremnych "ludzi waadzy" z elbląskiego lib-ratusza. Skoro ratuszowe darmozjady daremne nie POtrafią słuchać głosu mieszkańców, przed którymi - czysto teoretycznie przecież w teoretycznym państwie - odpowiadają, to należy ich albo odwołać, albo przepędzić gdzie pieprz rośnie, skoro po dobroci głosu ludu słuchać nie chcą. Po co wydawać pieniądze na dodatkowe sesje dla tych nieudacznych nierobów, skoro oni działają de facto przeciwko nam, obywatelom, zapytuję cokolwiek dramatycznie?!; #tePytania;

 10. 10
  --1
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 19.01

  PS. PrzyPominam również o bojkocie cenzorskiego i załganego, manipulacyjnego i aspołecznego, libkowego a pro-wojennegoi anty-polskiego i anty-społecznego PO**elu, z którego słowa prawdy się nie dowiecie, iż koło prawdy to nawet jego burżuazyjne właścicielstwo i wyzyskiwackie kierownictwo w promieniu kwartału nie przechodziło. Cenzora do wora, wór do... Mariupola!! [Ale wybrnął!;]

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0816419124603