Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Zdaniem czytelników INFO Andrzej Śliwka powinien zostać kandydatem PiS w wyborach na Prezydenta Elbląga

26.01.2023, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zdaniem czytelników INFO Andrzej Śliwka powinien zostać kandydatem PiS w wyborach na Prezydenta Elbląga

Raz w tygodniu, na łamach naszego dziennika będziemy publikować ankietę, w których zapytamy o to, kto ich zdaniem powinien reprezentować daną partię w walce o fotel Prezydenta Elbląga. Zwycięzcy poszczególnych ankiet staną w szranki w ostatniej, finałowej ankiecie. W drugiej ankiecie skupiliśmy się na politykach Prawa i Sprawiedliwości.

 

 
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego. Oznacza to, że wybory do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów, które miały być przeprowadzone jesienią 2023 roku, odbędą się wiosną 2024 roku.
 

Politycy mają zatem rok, by przekonać do siebie wyborców. Jakie obecnie w Elblągu panują polityczne nastroje? Kto swoim dotychczasowym działaniem zraził do siebie elblążan, a kto zaskarbił sobie ich sympatię?

 


W naszej ankiecie zapytaliśmy: Kto powinien zostać kandydatem PiS w wyborach na Prezydenta Elbląga?


Zaproponowaliśmy kandydaturę: radnych Marka Pruszaka, Janusza Hajdukowskiego, Rafała Traksa oraz Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwkę.


Daliśmy również możliwość oddania głosu na "Innego kandydata" oraz wariant, że "PiS nie powinno wystawiać swojego kandydata".


Głosować można było od piątku (20 stycznia), od godz. 10.00, do środy (25 stycznia), do godz. 16.00.


W sumie oddano 542 głosy.


Najwięcej, bo 247 głosów (46 proc.) zdobył Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka, który w Elblągu mieszkał w sumie 10 lat (na różnych etapach życia - w dzieciństwie, w czasie licealnym i po studiach).


Andrzej Śliwka ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu. Choć obecnie piastuje stanowisko Wiceministra Aktywów Państwowych to pochodzący z Pasłęka polityk mocno udziela się w naszym mieście.


Andrzej Śliwka nie tylko uczestniczy w różnego rodzaju uroczystościach, rocznicach czy obchodach, ale także czynnie bierze udział m.in. w negocjacjach z obecnym Prezydentem Elbląga w temacie dofinansowania przez Rząd  kwotą 100 mln zł na rozwój elbląskiego portu. To zresztą nie jedyny temat, w który czynnie się zaangażował. Jego pomoc i zaangażowanie zaznaczano m.in. przy projekcie Fabryka (inwestycji realizowanej na Wyspie Spichrzów) czy pozyskaniu sponsora strategicznego przez Olimpię Elbląg.


Na drugim miejscu znalazła się odpowiedź „PiS nie powinieno wystawiać swojego kandydata” (205 głosów).


Na podium znalazł się także radny Rafał Traks, na którego oddano 40 głosów. Na „innego kandydata” zagłosowano 21 razy, na Marka Pruszaka – 19, a na Janusza Hajdukowskiego – 10.W piątek (27 stycznia) zapraszamy do głosowania w naszej kolejnej ankiecie. Tym razem będzie można zagłosować na kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

Poniżej ilość oddanych głosów oraz procentowe poparcie.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 35

%77.1 %22.9


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 26.01

  Super !!!

 2. 2
  +3
  ~ Ciekawski
  Czwartek, 26.01

  Niestety ale po kolejnym super pomyślę na budowę kameralnej tężni w parku Traugutta. Przypomnę tylko ze co chwilę jesteśmy zaskakiwani kolejnymi super pimysami . Stwierdzam że obecy prezydent i rada Miasta zmusza mnie do głosowania na pis

 3. 3
  +37
  ~ Karol
  Czwartek, 26.01

  Oby tylko była możliwość głosowania na tego Pana. .obserwuje go od jakiegoś czasu. Bardzo zaangażowany w wiele spraw które mogą orzyniesc wiele dobrego dla Elbląga. Jeśli wystartuje ma mój glos

 4. 4
  +10
  ~ Kat
  Czwartek, 26.01

  Niech partię zmieni, to będzie miał szansę

 5. 5
  +36
  ~ elblążanin
  Czwartek, 26.01

  Super, super ! :)

 6. 6
  +1
  ~ Gnoom
  Czwartek, 26.01

  No co wy takiego starucha na prezydenta?

 7. 7
  +27
  ~ POlak
  Czwartek, 26.01

  Jest szansa ze w Elblągu wreście byłby prezydent miasta jak najbardziej kompetentny. Oby tylko chciał tu wrócic.......

 8. 8
  +15
  ~ Czas na kolejnych asów
  Czwartek, 26.01

  Nie mogę doczekać się na asów z tej pożal się boże lewicy-:))))

 9. 9
  +29
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 26.01

  Do idioty o nicku "~ Twój email" Pan Andrzej nie jest członkiem PISu tylko wykształconym i doświadczonym menedżerem zatrudnionym w ministerstwie....idealny kandydat na prezydenta miasta.

 10. 10
  +27
  ~ Kazimierz
  Czwartek, 26.01

  Mamy więc prawie finisz! Sztaby przygotowane do klikania ! Jeszcze fachowcy z lewicy ! Czyli Falej Czyżyk i Ślwka ! Tak czy tak stawiamy młodość lub po prostu nowe nazwiska , mogą być nawet z kosmosu byle stare odeszlo juz raz na zawsze! Czyli albo Falej albo Śliwka bo Pan Czyzyk niestety to powrót do przeszlosci i to samo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1444849967957