Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Rząd dyskryminuje nasze województwo". Politycy opozycji stworzyli... koalicję

02.02.2021, 15:00:42 Rozmiar tekstu: A A A
"Rząd dyskryminuje nasze województwo". Politycy opozycji stworzyli... koalicję
fot. Adrian Sajko

- Rząd wyklucza albo dyskryminuje województwo warmińsko-mazurskie. Przykładem dyskryminacji jest rządowy program inwestycji lokalnych. Województwo podkarpackie jest podobne rozwojowo do nas. Oni otrzymali 452 mln zł, a województwo warmińsko-mazurskie 113 mln zł - mówił podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Protas.
 

Dziś, 2 lutego, pod elbląską siedzibą delegatury Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie konferencję prasową zorganizowali posłowie KO Jacek Protas i Elżbieta Gelert, posłanka Lewicy Monika Falej, senator KO Jerzy Wcisła i Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Wszyscy zadeklarowaliśmy się zrobić jak najwięcej, aby nastąpiła zmiana jakościowa, abyśmy nie byli dyskryminowani - podreślił Jacek Protas.

 

Politycy krytykowali Rząd, który ich zdaniem, za mało pieniędzy przeznacza na wsparcie województwa warmińsko-mazurskiego. - Nasze województwo w porównaniu do poprzedniej perspektywy ma stracić 29 proc. środków, kiedy inne województwa tracą najwyżej kilkanaście procent - zaznaczył Jacek Protas.
 

 

To dla nas 500 mln euro mniej w Regiolanym Programie Operacyjnym. Zamiast 1 mld 700 mln euro, 1 mld 200 mln euro

 

- podkreślił Jacek Protas.


Te pieniądze nie są dla pana senatora, ani dla posłów, ani dla pana prezydenta Elbląga. Te pieniądze są dla mieszkańców Elblaga, Powiśla, Warmii i Mazur. To są pieniądze, które pozwolą wam czuć się godnie w swoim miejscu życia. To są pieniądze, które są wam potrzebne, żeby pracować, uczyć się czy korzystać ze służby zdrowia. Tych pieniędzy niestety Prawo i Sprawiedliwośc nie chce przekazać dla naszego województwa. To poważny problem - zaznaczyła Monika Falej.

Kolejnym problemem, jaki poruszyli parlamentarzyści, to niedostateczne finansowanie gmin turystycznych. - Przykładem wykluczenia województwa warmińsko-mazurskiego jest też brak pomocy dla gmin turystycznych - dodał. - Brak też pomocy na lotniska na Warmii i Mazurach. Jako jedne z niewielu nie uzyskało takiej pomocy od Rządu.

 

Mówimy "nie" dla takiego traktowania. Tworzymy koalicję "Tak dla Warmii i Mazur". To koalicja ponad polityczna, ponad różnego rodzaju poglądami, w której będą brali udział politycy, samorządowcy, przedsiębiorcy, po prostu mieszkańcy naszego województwa

 

- podkreslił Jacek Protas.


Czemu ma służyć ta koalicja? - Chcemy sprzeciwić się takiemu traktowaniu naszego regionu. Przygotowaliśmy list do Premiera RP, który dzisiaj w Elblągu podpiszemy i będziemy zachęcali wszystkich mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego do podpisania go online - wyjaśniał poseł KO.


Kiedy list ma trafić do Premiera? - List ten wręczymy panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu w stosownym czasie - dodał Jacek Protas. - Dajemy sobie 2-3 tygodnie na zbieranie podpisów.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%0.0 %100.0


Galeria / Konferencja w sprawie Listu otwartego Koalicji ( zdjęć 20 )
Dodano: 2021-02-02 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ kkk
  Wtorek, 02.02

  Może i by się podpisało ale co tam robi wśród parlamentarzystów pan Pietrulewicz? Że co że jest dyrektorem biura?

 2. 2
  +53
  ~ Kronikarz Truso
  Wtorek, 02.02

  ustawka nierobów z ekstremalnie wysokimi uposażeniami, na dodatek szkodnicy jak np. Pietruleweicz i jego bezsensowne CUW-wy

 3. 3
  --23
  ~ do ~ Kronikarz Truso
  Wtorek, 02.02

  Z perspektywy muszę stwierdzić i z autopsji, że CUWy były bardzo dobrym pomysłem. Gdyby był p. Pietrulewicz to nie byłoby tego co teraz wyprawia się w tej oświacie.

 4. 4
  --46
  ~ Rodzic
  Wtorek, 02.02

  Pozdrawiam p. Pietrulewicza, najlepszy dyrektor! Szkoła bez pana to nie ta szkoła.

 5. 5
  +29
  ~ jasnowidz
  Wtorek, 02.02

  A dlaczego rząd nie daje tyle kasy żeby można było w tym Elblągu dobrze żyć , Jak widać władza naszego miasta nie umie zarządzać się dużą kasą , i dlatego tak jest . Nie jest sztuką rządzenia jak ma się kasy na wyrost ,trzeba małą kasą robić cuda . BOLEK WAŁĘSA TEŻ NARZEKA ,ŻE MA 6 TYSIĘCY EMERYTURY JAK TO ŻYĆ PRAWDOPODOBNIE MA PÓJŚĆ POD KOŚCIÓŁ Z GARNUSZKIEM I ŻEBRAĆ TROCHĘ GROSZA .WŁADZA UNIEMOŻLIWIA MI WYJAZDU ZZA GRANICĘ ZROBIŁBYM KILKA WYKŁADÓW I BYŁABY KASA PORZĄDNA , A TAK TO JESTEM BANKRUT .

 6. 6
  +54
  ~ fanrk
  Wtorek, 02.02

  Kabaret Pod Wydrwigroszem w pełnym składzie z gościnnym udziałem Jasia Fasoli!

 7. 7
  +40
  ~ No
  Wtorek, 02.02

  Już sam siebie pozdrawia

 8. 8
  +44
  ~ S...........
  Wtorek, 02.02

  Ja się wcale nie dziwię. Tak na chłopski rozum to ja nie słyszałem aby podkarpacie wszczynało jakiekolwiek awantury, przyłączało się do byle akcji propagowanej przez opozycję w celu zaszkodzeniu państwu polskiemu. Trzeba się czasami nagiąć i wspierać dobre pomysły a nie walczyć o swoje przyszłe profity z jedynym waszym hasłem "odsunąć PIS od władzy". Proszę o opamiętanie a może i naszemu miastu jako "synowi marnotrawnego" coś skapnie. Pozdrawiam!

 9. 9
  +37
  ~ jasnowidz
  Wtorek, 02.02

  DODAM DO TEGO KOMENTARZA BOLEK , NIE GRAM W TOTOLOTKA BO MOJA KOLEKTÓRA ZOSTAŁA ZLIKWIDOWANA JAK UPADŁ KOMUNIZM

 10. 10
  +50
  ~ jaaaaaaaaaa
  Wtorek, 02.02

  same komusze mordki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7706859111786