Poniedziałek, 6.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Grzegorz Schetyna ogłosił "jedynki" Koalicji Obywatelskiej. W Elblągu został nią Jacek Protas

30.07.2019, 22:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Grzegorz Schetyna ogłosił "jedynki" Koalicji Obywatelskiej. W Elblągu został nią Jacek Protas
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna ogłosił dziś (30.07.), którzy politycy zajmą pierwsze miejsca na listach Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. W Elblągu "jedynką" został Jacek Protas. Na Twitterze partii opublikowano także dwa kolejne miejsca w każdym okręgu wyborczym.
 
W okręgu elbląskim na pierwszym miejscu znalazł się Jacek Protas. Były Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2015 r. zdobył mandat posła dzięki 18099 głosom. Obecnie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, a także członkiem Komisji Nadzwyczajnej ds. rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego.
 
Pracuje też w czterech podkomisjach. Przez dwa lata pracował w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.
 
W 2019 r. został kandydatem Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Startował z ostatniego miejsca na liście. - Jestem głęboko przekonany, że moja wiedza i doświadczenie predestynują mnie do tego, aby przypilnować interesów naszych regionów w Brukseli, po to, żebyśmy mogli skorzystać z kolejnej edycji programu Polska Wschodnia, żebyśmy mogli skorzystać z programów transgranicznych, żeby ta polityka spójności była nastawiona na regiony peryferyjne, regiony często wykluczone, słabiej rozwinięte – mówił w marcu Jacek Protas. - Potrzebny nam jest powrót do Małego Ruchu Granicznego i nowego spojrzenia na nasze regiony, które wprawdzie w ostatnich latach rozwijają się dość intensywnie, ale nadal jednak są mniej rozwinięte niż wiele polskich regionów
 
Jacek Protas nie zdobył mandatu europosła i będzie teraz walczyć o reelekcję w Sejmie.
 
Na drugim miejscu w okręgu elbląskim znalazła się Bernadeta Hordejuk (przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego), a na trzecim Elżbieta Gelert (posłanka PO i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu).
 
Ostateczny kształt list KO ma zostać podany do połowy sierpnia.
 
Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu Jarosław Kaczyński ogłosił "jedynki" Prawa i Sprawiedliwości we wszystkich okręgach. W warmińsko-mazurskim liderem został Leonard Krasulski.
 
Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w jedną z niedziel między 13 października a 10 listopada. Polacy wybiorą wówczas 460 posłów i 100 senatorów.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ kz
  Wtorek, 30.07

  Jaka pokorna twarz , podobna do Lenina . Broda jakaś taka siwa , należało by dokładnie ogolić i nabłyszczyć glacę i do łopaty , a nie do sejmu . Trójcy brakuje jeszcze pierwszej solistki Joanny Muchy i sukces murowany !

 2. 2
  +23
  ~ kz
  Wtorek, 30.07

  Następny w kolejce do łopaty Leonard Krasulski . Pewnie wyróżniony za lenistwo , albo klepanie Prezesa po plecach !

 3. 3
  +21
  ~ Kir
  Środa, 31.07

  Dlatego znowu przegracie..... ile razy mozna mowic, stawiajcie na młodych! Bylem za PO a teraz odpuszczam , soryyy. Wasza polityka jest do d....

 4. 4
  +19
  ~ kazik
  Środa, 31.07

  Przyznaję że jestem rozczarowany 😞 , widzę porażkę w wyborach , pan od podgrzewanych term .... , i jeszcze śmie startować z okręgu elbląskiego

 5. 5
  +19
  ~ Cieciorka
  Środa, 31.07

  He he dobre bo co mógł wymyślić Grzesiu wesoła buźka wystawił koleszkę specjalistę od Term gdzie woda ma temperaturę wody w jeziorze latem i lotniska nad którym kołują wrony?! Żałosne tym bardziej że co on zrobił dla Elbląga? Może opowie jak to było ze zwrotem pieniędzy na stadion i przekazanie na budowę basenu krytego, który przeciekał? Jeśli ludzie zagłosują na tych ludzi to nie najlepiej świadczy o elektoracie Platformy Obywatelskiej..........

 6. 6
  +13
  ~ Kat Nas Idiotów
  Środa, 31.07

  To nie jest żadna koalicja obywatelska tylko koalicja Platformy Obywatelskiej i innych partii chyba co?

 7. 7
  +17
  ~ obywatel
  Środa, 31.07

  Poproszę o wskazanie dokonań w/w trójcy. Oprócz zajmowanych stanowisk coś dokonali ? Odpowiedź będzie krótka - nic.

 8. 8
  +13
  ~ rg
  Środa, 31.07

  protas z Elbląga?? dlaczego nie z Lidzbarka. To jest paranoija koleś nie ma nic wspólnego z miastem jedynie kolege wcisło

 9. 9
  +12
  ~ Prorok Igor
  Środa, 31.07

  "...Na początek trzaśnięcie drzwiami W przypadku list KO to się nie udało - po ich ogłoszeniu ze sztabu PO odeszła popularna prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Głośno wyraziła niezadowolenie z kształtu list. I patrząc na pierwsze trójki, trudno się dziwić..."

 10. 10
  +12
  ~ Ale jaja
  Środa, 31.07

  Nic tylko kulgac sie ze smiechu. Spadajcie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.