Poniedziałek, 3.08.2020, Imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Antoni Czyżyk kandyduje do Sejmu: Mam potencjał, możliwości, wiedzę i chęci

08.08.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Antoni Czyżyk kandyduje do Sejmu: Mam potencjał, możliwości, wiedzę i chęci
W 2015 r. wśród kandydatów do Sejmu miał znaleźć się radny Platformy Obywatelskiej i dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid Antonii Czyżyk. Wówczas został jedynie kandydatem na kandydata. Cztery lata później sytuacja się zmieniła.
 
To już oficjalna informacja. Listę w okręgu elbląskim otwiera Jacek Protas z Lidzbarka Warmińskiego, na drugim miejscu znalazła się Bernadeta Hordejuk z Iławy, na trzecim - Elżbieta Gelert z Elbląga, na czwartym - Piotr Cieśliński z Lidzbarka Warmińskiego, na piątym - Ewa Dębek z Nowego Miasta Lubawskiego. Pan, elblążanin, jest na dziesiątym.
 
Przyjmuje to ze spokojem i pokorą. W przyszłości trzeba będzie bardziej zadbać o lepszą pozycję środowiska elbląskiego. W Olsztynie wygląda to inaczej. Więcej na czołowych miejscach jest olsztynian. My jako elblążanie pewnie sami o siebie nie zadbaliśmy, by być gdzieś wyżej. Ale mam nadzieję, że mieszkańcy zdecydują, że czas na Elbląg w Sejmie.
 
Dziesiąte miejsce Panu odpowiada?
 
Cieszę się, że zostałem zakwalifikowany. Jestem samorządowcem, który od lat pracuje i lokalnie i regionalnie czy nawet w skali kraju poprzez funkcję, którą pełnie jako prezes Federacji Tańca Sportowego. Mam nadzieję, że elblążanie pokażą, że wybór Antoniego Czyżyka to strzał w dziesiątkę.
 
O tym, że chciałby Pan kandydować nie ukrywał Pan ani cztery lata temu, ani teraz. Dlaczego chce Pan reprezentować Elbląg i nasz region w Sejmie?
 
Parlament nie zajmuje się tylko sprawami lokalnymi, ale powinniśmy jako reprezentanci Elbląga skupić się na potencjale Elbląga i możliwościach, jakie ma Elbląg i jego okolice. Na przykład w strukturze działalności jakim jest taniec, to jedną z głównych rzeczy, które powinniśmy zrobić, to zadbanie o to, żeby Federacja miała statut Polskiego Związku Tańca. Za tym idzie wiele czynników, które decydowałaby np. o tym, że w Elblągu powstałby Centralny Ośrodek Przygotowań Tanecznych. Z drugiej strony w skali globalnej jest dużo działań projektowych, legislacyjnych, w których uczestniczę, jako dyrektor Światowida, w gremiach międzynarodowych oraz lokalnych. Jestem w Radzie Programowej Kanału Elbląskiego. Do Sejmu mogę wnieść spojrzenie na problemy młodzieży, edukację, kulturę, sport. Trzeba korzystać z doświadczonych ludzi, którzy w samorządzie funkcjonują w oparciu o pewne zasady. Byłaby to możliwość pokazania, że mam potencjał, możliwości, wiedzę i chęci.
 
Samorządowcy na listach Koalicji Obywatelskiej mają zajmować 5, 10 i ostatnie miejsca. Czy nie żal Panu, że nie jest Pan na 5?
 
Człowiek funkcjonujący w partii powinien przyjąć zasady i argumenty, które spowodowały, że jest się na takim, a nie innym miejscu. Ale to my, jako elblążanie powinniśmy zadbać o lepszą swoją pozycję i nie oddawać pola mniejszym ośrodkom.
 
Wspomniał Pan o członkostwie w Radzie Programowej Kanału Elbląskiego. Jakie Pan ma zdanie na temat przekopu Mierzei Wiślanej?
 
Gdyby Elbląg miał swoje okienko na świat zwiększyłby swój potencjał jako miasto, jako region. Na pewno możemy tylko na tym zyskać czy gospodarczo czy turystycznie. Jednak czy Rządu i Państwo będzie stać na utrzymanie sprawności całego Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną to już jest inne zagadnienie. To pewnie czas i przyroda pokaże w najbliższym czasie.
 
Dziękuję za rozmowę.
 
Z Antonim Czyżykiem rozmawiała
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%90.0 %10.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Kez
  Czwartek, 08.08

  Nie ma potencjału i wiedzy - tylko chęc szczera zrobi z niego bohatera

 2. 2
  --24
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 08.08

  A więc aby wyautować leniwych i zepsutych należy mobilizować siły bo kandydatura Czyżyka jest jedyna rozsądną i akceptowalna! On przynajmniej osiągał sukcesy i funkcjonuje w naszym samorządzie od dekad! Szkoda tylko, że nie staruje na SENATORA bo ten obecny to beczka niekompetencji.......Chciał nie chciał głosujemy na "10"!!!!

 3. 3
  +30
  ~ obiektywnie
  Czwartek, 08.08

  jako polityk nie masz niczego

 4. 4
  +35
  ~ nie
  Czwartek, 08.08

  pozorant jakich niestety nie mało...

 5. 5
  +25
  ~ Do KEZ
  Czwartek, 08.08

  Tak potencjał ma Gelert, Wcisło i kto jeszcze ten od ciepłych stołków?

 6. 6
  --26
  ~ anonim
  Czwartek, 08.08

  Gratuluje!!!Powodzenia życzę!Jest Pan mądry i kulturalny a dziś w Sejmie i rządzie takich ludzi brakuje! Mój głos i mojej rodziny już Pan ma!Wszystkiego dobrego.

 7. 7
  +24
  ~ jan-49
  Czwartek, 08.08

  panie czyzyk jak masz pan chec to sobie pan wkrec srobke w dupke numer piec kolejny karierowicz chlopie cos ty zrobil w tym miescie zeby ludzie na ciebie glosowali nastepny jak krasulski ani me ani be ani kukuryku

 8. 8
  --12
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 08.08

  No cóż anonimowo to wszyscy odważni i jadą....bo co człowiek z pasja i poukładany, spełniony i niezależny zawodowo i rodzinnie? Przeciwieństwo nieudaczników i jego krytyków? Jedyna jego "wada" to to, że jest zbyt kulturalny i zachowuje się jak dżentelmen do wielu, którzy na to nie zasługują i wówczas jest zbyt mało wyrazisty zwłaszcza do kolegów i koleżanek z Platformy Obywatelskiej, którzy obawiając się jego blokowali go przez lata! Czyżyk Antoni jest wartością dodatnia w tym trudnym okresie PO, która go potrzebuje bo on bez Platformy Obywatelskiej świetnie sobie poradzi sam szkoda, że wybitny specjalista od term z temperaturą wody w jeziorze latem tego nie kuma albo ten od zaczarowanego pierścienia senatorek.....

 9. 9
  +19
  ~ gość
  Czwartek, 08.08

  Mam nawet nie potrafi wypowiadać się poprawnie po polsku. Pana wypowiedzi to bełkot bez merytoryki. Jedyna umiejętność to naobiecywać i wycisnąć co się da z pracowników, którzy jednak od pana odchodzą.

 10. 10
  +22
  ~ Tancerka
  Czwartek, 08.08

  Pewnie po co pracować na rzecz miasta ktore za waszej kadencji pada, trzeba brac nogi za pas i stąd s ***..... aby uniknąć odpowiedzialnosci za ten stan, a w sejmie jak nasi poslowie brać kasę i przez lata się nie odezwać i palic glupa! Ale zatańczyć mozna bo to jedyny atut jako polityka

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.