Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października!

07.08.2019, 08:55:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wybory parlamentarne odbędą się 13 października!

To już pewne. Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.
 

Termin wyborów parlamentarnych do wczoraj nie był jeszcze znany. Możliwymi terminami  wyborów były daty: 13, 20, 27 października bądź 3, 10 listopada.


Na początku lipca, podczas Konwencji PiS-u z usta premiera Mateusza Morawieckiego padło zdanie, które wskazywało na to, że termin wyborów był już ustalony. - Rząd nie jedzie na wakacje. Od wczesnego rana do nocy pracujemy do 12 października. Niech będzie 11, bo cisza wyborcza, w sobotę można odpocząć - powiedział podczas Konwencji Premier.
 
Na podstawie tych słów można było domniemywać, że wybory planowane są na 13 października.
 
Kilka dni po Konferencji PiS-u konferencję prasową zwołał senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła sugerując inną datę. - Premier wprawdzie ogłosił, że wybory odbędą się 13 października, ale uprawnionym do takiej decyzji jest Prezydent, a ten ponoć woli datę 20 października. Jednym z powodów jest to, że 13 października Polska gra z Macedonią Północną i wieczory wyborcze oraz sondażowe wyniki wyborów byłyby ogłaszane równolegle z transmisją z meczu – mówił wówczas senator.
 
Jedno było pewne - zgodnie z prawem wybory musiały się odbyć się w jeden z dni wolnych od pracy między 13 października a 10 listopada.
 
Jak podaje tvn24.pl wczoraj do Kancelarii Prezydenta wpłynęła opinia Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie kalendarza wyborczego, która nie miała zastrzeżeń co do daty 13 października wskazanej wcześniej przez Prezydenta Andrzeja Dudę jako terminu wyborów parlamentarnych.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +5
    ~ wyborca
    Środa, 07.08

    No to jazda z pissssssssssssssssssssssem

  2. 2
    +6
    ~ anty pis
    Środa, 07.08

    Mam tylko nadzieję, że Polacy ockną się z letargu i pogonią to pisowskie nasienie w diabły. Inaczej zrujnują nasz karaj do końca.

  3. 3
    +5
    ~ kazik
    Środa, 07.08

    Loty marszałka Sejmu , to tylko wierzchołek góry , także poprzednicy do pięt nie dorastali , jak coś ktoś przeskrobał była dymisja , a tu mamy ochronę swoich .., bo przecież przez osiem lat rządów ...

  4. 4
    +2
    ~ fu
    Środa, 07.08

    pisi orskie nasienia się rozrosły

  5. 5
    +3
    ~ Flis
    Środa, 07.08

    13 października wrzuć Platformę do śmietnika

  6. 6
    0
    ~ Czytelnik gazet
    Środa, 07.08

    „Termin wyborów parlamentarnych do wczoraj nie był jeszcze znany. Możliwymi terminami wyborów były daty: 13, 20, 27 października bądź 3, 10 listopada” ? Prezydent Adrian podjął decyzję o przekazaniu decyzji prezesa, że wybory odbędą się 13 października !!! Zaskoczył z terminem wyborów . Kabaret lepszy jak w ,,Uchu prezesa"".

  7. 7
    0
    ~ Czytelnik gazet
    Środa, 07.08

    „Termin wyborów parlamentarnych do wczoraj nie był jeszcze znany. Możliwymi terminami wyborów były daty: 13, 20, 27 października bądź 3, 10 listopada” ? Prezydent Adrian podjął decyzję o przekazaniu decyzji prezesa, że wybory odbędą się 13 października !!! Zaskoczył z terminem wyborów . Kabaret lepszy jak w ,,Uchu prezesa"".

  8. 8
    --1
    ~ anonim
    Czwartek, 08.08

    PiS to kabaret i parodia,wystarczy spojrzec i posłuchac zjaranego Terleckiego.Hipis od kołyski az po dzis dzień...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.