Sobota, 31.10.2020, Imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jacek Protas: Będę ubiegał się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego

19.03.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jacek Protas: Będę ubiegał się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Lider Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach, Jacek Protas, został kandydatem Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Będzie startować z ostatniego miejsca na liście.
 
Pod koniec lutego, podczas zorganizowanej w Elblągu konferencji prasowej, poseł PO Jacek Protas opowiadał o świeżo powstałej Koalicji. Została ona zawarta między pięcioma partiami politycznymi – Platformą Obywatelską, Polskim Stronnictwem Ludowym, Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Partią Zieloni, Partią Nowoczesna, a także takimi ugrupowaniami jak Inicjatywa Polska czy Patria Emerytów i Rencistów.
 
- Jesteśmy razem i jesteśmy przygotowani do zbliżających się wyborów 26 maja. Będziemy tworzyli szeroki front również na poziomach 13 okręgów wyborczych do Europarlamentu. Jestem głęboko przekonany, że również jesienią, w październiku, ten blok będzie tak silny, a może jeszcze silniejszy – zapewniał wówczas poseł PO. - Podczas naszego zarządu krajowego, została wyznaczona osoba z ramienia PO, do bardzo szybkiego ustalenia założeń programowych, byśmy mogli na wspólnej konwencji, która odbędzie się w przeciągu 3 tygodni, ten program pokazać. Ale to nie będzie taki program jaki zaprezentował pan Kaczyński w ubiegłą sobotę. Widoczne jest tam trochę strachu przed Koalicją Europejską i sporo objawów paniki skoro prezentuje się program wyborczy na październik już w lutym. Te założenia to założenia na wybory parlamentarne, nie europejskie. My pokażemy program na wybory europejskie.
 
Poseł nie chciał jednak zdradzić, czy będzie kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przyznał jedynie, że tworzenie list nie jest proste.
 
Podczas zwołanej wczoraj (18 marca) w Olsztynie konferencji prasowej Jacek Protas rozwiał wszelkie wątpliwości.
 
 
Chce Państwa oficjalnie poinformować, że decyzją Zarządu Krajowego będę ubiegał się o mandat posła do Parlamentu Europejskiego w najbliższych wyborach z 10, ostatniego miejsca na liście Koalicji Europejskiej
 
– mówił Jacek Protas.
 
Nasze dwa regiony, od których zaczyna się Europa, Warmińsko- Mazurskie i Podlaskie, potrzebują nadal silnego wsparcia pro rozwojowego, potrzebują nadal specjalnych programów dla rozwoju rolnictwa, turystyki, przedsiębiorczości, potrzebują wsparcia nasi rolnicy, przetwórcy, przedsiębiorcy, potrzebują wsparcia także samorządy – wymieniał Jacek Protas. - Przez wiele lat jako Marszałek Województwa, jako Prezes Związku Województw Rzeczypospolitej, jako Przewodniczący Komisji ds. Polski Wschodniej Związku Województw zajmowałem się tym właśnie wsparciem i polityką regionalną, polityką spójności Unii Europejskiej.
 
Dlaczego Jacek Protas zdecydował się kandydować?
 
Jestem głęboko przekonany, że moja wiedza i doświadczenie predestynują mnie do tego, aby przypilnować interesów naszych regionów w Brukseli, po to, żebyśmy mogli skorzystać z kolejnej edycji programu Polska Wschodnia, żebyśmy mogli skorzystać z programów transgranicznych, żeby ta polityka spójności była nastawiona na regiony peryferyjne, regiony często wykluczone, słabiej rozwinięte. Potrzebny nam jest powrót do Małego Ruchu Granicznego i nowego spojrzenia na nasze regiony, które wprawdzie w ostatnich latach rozwijają się dość intensywnie, ale nadal jednak są mniej rozwinięte niż wiele polskich regionów
 
– podkreślił Jacek Protas.
 
Jak poseł skomentował zajęcie ostatniego miejsca na liście? - Ostatnie, ale jak to mawiają – ostatni będą pierwszymi – dodał poseł PO.
 
Na zarejestrowanie list w Państwowej Komisji Wyborczej komitety wyborcze mają czas do 16 kwietnia.
 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ Fa
  Wtorek, 19.03

  Świetnie - może zbuduje jeszcze jedno lotnisko widmo i Zimne Termy.

 2. 2
  +29
  ~ KSU.
  Wtorek, 19.03

  Człowieku my ludzie z Żuław możemy tylko ci pokazać środkowy palec.

 3. 3
  +6
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 19.03

  Wybór posłów metodą d’Hondta gwarantuje, że aby wejść z ostatniego miejsca na liście formacja polityczna musiałaby wygrać przytłaczającą ilością głosów. Wyborcy głosują na nazwisko, nawet ostatniego na liście, a wchodzi pierwszy. Stad taka walka o miejsce na liście. A gdyby tak zmienić zasady wyboru i głosować rzeczywiście na konkretne nazwisko.... Metoda d’Hondta gwarantuje, że liderzy partii zawsze znajdą swoje miejsce, reszta się nie liczy. Tak to sobie ustawili. Przypadkiem...?

 4. 4
  +18
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 19.03

  Szok i niedowierzanie jak upadła Platforma Obywatelska! Idealny kandydat będzie uczył innych jak zbudować termy jak warmińskie gdzie woda jest tej samej temperatury co w jeziorze lub jak wybudować lotnisko w szuwarach i jak można przegrać wszystko mając prezydenta i większość w radzie miasta tak jak miało to miejsce w Elblągu? Prawdziwy człowiek sukcesu!

 5. 5
  +13
  ~ Słaba_ławka
  Wtorek, 19.03

  I to jest ten problem Elbląskiej PO. Nie mam na kogo głosować. Choćbym się starał, silił nie wiem jak, to nie mam na kogo? Kto będzie moim przedstawicielem w Europarlamencie? Tam tworzy się prawo (podobnie jak w sejmie) - kto z kandydatów jest prawnikiem? Jaki program reprezentujecie? Wiecie z kim chcecie zawiązać koalicję? Mam wiele pytań, ale znając życie pozostaną bez odpowiedzi...Uważam, że jest to strasznie krótka ławeczka. Przez tą słabość nie wiem na kogo będę głosował i czy w ogóle będzie to PO (w tej sytuacji). Marzy mi się start jakiegoś doktora tytularnego, profesora (jakiegoś specjalisty), a mamy kogo mamy.

 6. 6
  +10
  ~ Janos
  Wtorek, 19.03

  I tak jak inni przedstawiciele PO będzie szkalować Polskę na arenie miedzynarodowej

 7. 7
  +17
  ~ bugi
  Wtorek, 19.03

  Książe warmii i mazur do brukseli????? pewnie po to by zmienic geograficznie nazwe portu morskiego elbląg na port morski olsztyn skoro oddalone szymany o 60 km można nazwac portem olsztyn?????/ nieszczęście !!!!!!!!!!!!!!!!!! nieudacznik strach pomyśleć zacznij uczciwą pracę gościu a nie czaruj ludzi z wasza platformą partii ???????????????? czarodziejów

 8. 8
  +15
  ~ kaszana
  Wtorek, 19.03

  Dosyć waszych obietnic niespełnionych, waszych inwestycji, gdzie kluczem do sukcesu tego regionu to rozwój kontrabandy właśnie kontrabanda była i jest waszym priorytetem, bo ludzie żyli z kontrabandy , nie inwestycje rozwojowe tylko szmugiel port morski w elblągu to przyszłość port w szymanach wcześniej czy później przejmie wojsko

 9. 9
  +9
  ~ Badura Kazimierz
  Wtorek, 19.03

  poparcie 99 , 99999999999999 % jak w korei płn na kim jon una elbląg czekał na tą decyzję, bardzo stęskniony za pana kompetencją

 10. 10
  +11
  ~ bbb
  Wtorek, 19.03

  no ten to ma tupet, no nie wytrzymam, człowieku weź ty bujaj się z Elbląga, szkodniku jeden! jak śmiesz tu jeszcze kandydować, powinieneś siedzieć za termy i lotnisko! Precz z naszego miasta!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.126935005188