Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Poseł Jacek Protas: Badania pokazują, że Polacy są bardzo mocno przywiązani do Unii Europejskiej

01.03.2019, 10:00:53 Rozmiar tekstu: A A A
Poseł Jacek Protas: Badania pokazują, że Polacy są bardzo mocno przywiązani do Unii Europejskiej
Fot. Ryszard Biel
W poniedziałek, 25 lutego, parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zorganizowali w Hotelu Arbiter spotkanie z mieszkańcami naszego miasta. Chcieli na nim porozmawiać o praworządności. Jakie wątki poruszyli?
 
W spotkaniu "Praworządna Polska w silnej Europie - realna przyszłość czy marzenie?" udział wzięli posłowie Krzysztof Brejza, Jacek Protas, Elżbieta Gelert oraz senator Jerzy Wcisła. - Trudne, aktualne, bardzo dyskusyjne wątki będą dziś poruszane – zapowiedział Jerzy Wcisła.
 
- W tym roku, w maju będziemy obchodzić15-lecie naszej obecności w Unii Europejskiej. Często zadajemy sobie pytanie, co nam ta Unia dała, dlaczego przez tyle lat dążyliśmy do tego, aby być w zjednoczonej Europie. (…) Badania pokazują, że Polacy są bardzo mocno przywiązani do Unii Europejskiej, bardzo mocno chcą być z Zachodem – mówił Jacek Protas. - Kiedyś marzyliśmy o tym, żeby być otwartymi na Europę, na świat oraz by nasz poziom życia zbliżał się do standardów zachodnioeuropejskich.
 
W swoim wystąpieniu Jacek Protas mówił o zaletach, jakie płyną dla Polski z faktu należenia do UE.
 
Z Unii Europejskiej popłynął do nas olbrzymi strumień pieniędzy, pomocy. Oczywiście płacimy składki do Unii Europejskiej i uzyskujemy wsparcie. Bilans netto za ubiegły rok dla Polski to 15 miliardów euro. Tyle skorzystaliśmy w minionym roku. Takie są fakty
 
– zaznaczył.
 
Parlamentarzyści PO opowiedzieli także o koalicji, do której doszło między pięcioma partiami - Platformą Obywatelską, Polskim Stronnictwem Ludowym, Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Partią Zieloni i Partią Nowoczesna. - Połączyliśmy siły, aby stworzyć silny blok proeuropejski – mówił Jacek Protas
 
 
Wybory do Europarlamentu będą 26 maja. Wtedy zadecydujemy o tym, w którym kierunku będzie zmierzać wspólnota Europejska i jaka będzie rola Polski. Bardzo silne w wielu krajach Unii Europejskiej stają się partie populistyczne, partie zbliżone do skrajnie nacjonalistycznych, które wprost mówią, że Unia Europejska jest im niepotrzebna. (…) W Polsce będziemy wybierać 52 europarlamentarzystów. Będzie ważne nie tylko to, kto z imienia i nazwiska pojedzie do Brukseli, ale również to, z jakiego ugrupowania będzie pochodził
 
- zaznaczył Jacek Protas.
 
Poseł Krzysztof Brejza skupił się na temacie wymiaru sprawiedliwości. - Liczba umarzanych spraw w ciągu trzech lat wzrosła o 50-60 tysięcy, mimo że mniej spraw wpływa do prokuratury – mówił. - Jeśli chodzi o sąd, to o ile w 2014 r. średnie postępowanie w sądzie trwało 4,5 miesiąca, obecnie trwa 6 miesięcy. I prokuratura pracuje wolniej i sądy są zapchane.
 
Po wystąpieniach przyszedł czas na pytania z sali. Jedna z uczestniczek zapytała, czy politycy PO mają konkretny plan na dotarcie do zwolenników PiS.
 
- W ubiegłym tygodniu, podczas naszego zarządu krajowego, została wyznaczona osoba z ramienia PO, do bardzo szybkiego ustalenia założeń programowych, byśmy mogli na wspólnej konwencji, która odbędzie się w przeciągu 3 tygodni, ten program pokazać. Ale to nie będzie taki program jaki zaprezentował pan Kaczyński w ubiegłą sobotę. Widoczne jest tam trochę strachu przed Koalicją Europejską i sporo objawów paniki skoro prezentuje się program wyborczy na październik już w lutym. Te założenia to założenia na wybory parlamentarne, nie europejskie. My pokażemy program na wybory europejskie – mówił Jacek Protas.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Galeria / Spotkanie z posłem Krzysztofem Brejzą i Jackiem Protasem ( zdjęć 24 )
Dodano: 2019-03-01 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ elblążanin
  Piątek, 01.03

  Ale bełkot

 2. 2
  +10
  ~ elblążanin
  Piątek, 01.03

  Do Unii Tak , do złodziei i przekrętasów nie.

 3. 3
  +14
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 01.03

  Czy ktoś jest w stanie wymienić korzyści wymierne, namacalne Elbląga i Elblążan, które zawdzięczają człowiekowi od term zimnych i lotniska w krainie komarów?!

 4. 4
  --11
  ~ MALINA
  Piątek, 01.03

  Nigdy Pis.

 5. 5
  +15
  ~ Tylko Elblaga żal.....
  Piątek, 01.03

  Parafrazując słowa z tytułu można napisać ..Badania pokazują, że politycy są bardzo mocno przywiązani do stołków w Unii Europejskiej .......No i Protas nie widzisz jak podzielona i skłócona jest PO w Elblągu ? Może wiesz dlaczego? Kiedy wybory na nowego przewodniczącego PO w Elblągu?

 6. 6
  +1
  ~ turban
  Piątek, 01.03

  protas spieprzaj stąd! wy jako PO jako pseudokoalicja obywatelska z SLD,nowoczesna ,psl nie macie kopletenie nic do zaoferowania Polakom. jestescie nierobami ktorzy juz byli i sie nie sprawdzili. Wy zioniecie ,promieniujecie jedynie nienawiścią do PISu. A wasz jedeny program wyborczy to odsunac PIS od władzy i samemu dorwac sie do koryta aby krasc. Mam nadzieje że polacy wreszcie otrzezwieją wezma kije i was pogonia z polski. Bedziecie uciekac albo na białorus albo do niemeiec. Mam juz dosyc tych waszych zaklamanych ryjow! won z polski !

 7. 7
  +7
  ~ E-g1
  Piątek, 01.03

  Chyba zwiazani

 8. 8
  +13
  ~ Malina
  Piątek, 01.03

  Śmierdzi z daleka kod,P O i psl i inni. Którzy skumali się z komunistami

 9. 9
  +13
  ~ Poszli
  Piątek, 01.03

  Mozna im caly czas mówić gdzie skrucha za to co wyprawialiscie a oni nic. Moze tak P O i PSL zacznie z wlasnych pieniądze utrzymywać bankruta lotnisko szymany i termy. Czlowieku jaki z Ciebie Elblązanin i co zrobiłeś dla Elbląga. N.i.c.

 10. 10
  +13
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 01.03

  A tak właściwie to o co chodziło posłom PO - badania nie odkrywają ameryki, Polacy niezależnie na kogo głosują są Europejczykami w zdrowym rozumieniu tego słowa. Nie potrafią natomiast ogarnąć ( przynajmniej ci na Warmii i Mazurach) jak można marnotrawić pieniądze Europejczyków w tak idiotyczny sposób budując "zimne termy " i lotnisko z którego nikt nie lata a każdy mieszkaniec województwa dopłaca do niego 20 zł . A ojciec tych inwestycji poseł Protas smędzi coś przywiązaniu . No a idź Pan Panie gdzie bądź.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0413699150085