Niedziela, 2.04.2023, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„Nie zgadzamy się z niszczeniem naszego kraju”. 13 grudnia w Elblągu odbędzie się strajk obywatelski!

07.12.2016, 14:40:24 Rozmiar tekstu: A A A
„Nie zgadzamy się z niszczeniem naszego kraju”. 13 grudnia w Elblągu odbędzie się strajk obywatelski!

Elbląskie struktury Platformy Obywatelskiej, KOD-u oraz Nowoczesnej postanowiły połączyć siły i zorganizować w naszym mieście strajk obywatelski. - Organizujemy demonstrację przeciwko działaniom PiS pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego, prezesa, nadpremiera, a jak mówią niektórzy generalissimusa, które wprost kojarzą się nam z rządami generała Jaruzelskiego i jego WRON-y w stanie wojennym – zaznaczył senator Jery Wcisła.

Strajk ma odbyć się  13 grudnia, o godz.  15.30 pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970. Ta data nie została wyznaczona przez przypadek.

13 grudnia 1981 r. generał Jaruzelski łamiąc Konstytucję wprowadził w Polsce stan wojenny. Czy osobom, które pamiętają ten dzień czegoś nie przypomina? Czy osobom młodszym z czymś się nie kojarzy? Dzisiaj PiS także łamię Konstytucję wprowadzając wiele przepisów z nią niezgodnych

– zaznaczył Jerzy Wcisła.

Organizatorzy strajku zarzutów względem PiS-u mają wiele. - Nie godzimy się z obecną władzą – stwierdziła Regina Stelmaczonek. - Przeciwstawiamy się, jesteśmy wręcz wkurzeni. Nie podoba nam się łamanie prawa, zniesławienia i niszczenie TK, psucie oświaty, sądownictwa, wspólnego naszego dobra, które było już wypracowane. Nie zgadzamy się z niszczeniem naszego kraju.

- Rząd Beaty Szydło, a w zasadzie Jarosława Kaczyńskiego doprowadza do stanu wojennego niemal z całym polskim społeczeństwem – z nauczycielami, rodzicami dzieci w wieku szkolnym, z z samorządami obciążając ich kolejnymi finansowymi zadaniami bez pokrycia i odbierając kompetencje, z Trybunałem Konstytucyjnym,z kobietami, z mieszkańcami Warmii i Mazur, Elbląga i Braniewa, zabraniając im swobodnie jeździć do Obwodu Kaliningradzkiego, z milionami posiadaczy samochodów obciążając ich wysokimi kosztami ubezpieczeń komunikacyjnych, z rolnikami zabraniając im sprzedawania polskiej ziemi, ze stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi, z Lechem Wałęsą, który jest jak wyrzut sumienia, dla tych, którzy owego 13 grudnia spali sobie spokojnie do południa, a dzisiaj chcą być bohaterami walki z komunizmem – wymieniał senator.

Co ma celu strajk, który ma odbyć się w 35. rocznicę stanu wojennego? - Chcemy pokazać, że nie zgadzamy się z powtórka stanu władzy totalnej – dodał Jerzy Wcisła.

Na 13 grudnia zaplanowano happening, oficjalne wystąpienia przedstawicieli KOD-u, PO i Nowoczesnej, złożenie wieńca pod pomnikiem oraz wspólne odśpiewanie hymnu.

Liczymy na to, że elblążanie przyjdą. Nie ważne czy tłumnie czy nie, ale ważne by się ruszyli. W większych miastach ludzie działają, czują się bardziej anonimowo. Ludzie nie chcą się pokazywać, ale mamy nadzieję, że tym razem się zmobilizują

– dodała Regina  Stelmaczonek.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 63

%55.6 %44.4


Komentarze do artykułu (70)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +34
  ~ Marian
  Środa, 07.12

  Same dranie, fajna kiedyś była piosenka, ale Ci to wyjątkowe sz...

 2. 2
  +36
  ~ www
  Środa, 07.12

  Stare Komuchy tracą przywileje i dlatego kwiczą? Jak to jest że w rocznice wprowadzenia Stanu Wojennego , oprawcy będą udawać pokrzywdzonych ? ŻYDO - KOMUNA TO WY TOWARZYSZE . WIECZNIE ŻYWA ?

 3. 3
  +40
  ~ Asia
  Środa, 07.12

  JAKIEGO WASZEGO KRAJU KOMUCHY ?

 4. 4
  +31
  ~ wniosek
  Środa, 07.12

  Dla takich ludzi niema żadnych świętości. Niedługo z pogrzebu zrobią bal.Co to ma wspólnego z obecnymi rządami? Ten pomnik to pamięć ludzi pomordowanych.Opamiętajcie się KODowcy , POwcy i tacy Nowocześni.

 5. 5
  +31
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 07.12

  To nie obywatelski ale partyjnyno-opozycyjny, a to chyba wielka różnica?! A gdzie do tej pory byliście?

 6. 6
  +22
  ~ Pleban
  Środa, 07.12

  Nie zapomnijcie wziąć Szturmówek Towarzysze ? Wyklęty Powstań Ludu Ziemi , powstańcie których dręczy utrata koryta ? Ha, ha !!!!!

 7. 7
  +19
  ~ Rafał Traks
  Środa, 07.12

  Szanowny Panie Jerzy Wcisła na wstępie wypada mi podziękować, że uważa Pan Jarosława Kaczyńskiego za nadpremiera. Ja wiem, że jest Prezesem ugrupowania, które w wyborach demokratycznych dzięki głosom Polek i Polaków uzyskało większość parlamentarną i możliwość stworzenia rządu samodzielnie. Przez miliony obywateli ugrupowanie to zostało zobligowane do realizowania programu przedstawianego w kampanii. Nie mogę pozostawić bez odezwy faktu, że rządy PiS kojarzą się Panu z rządami Jaruzelskiego. Szanowny Panie chciałbym przypomnieć, że to rząd PO-PSL zgodził się na pochówek Pana Jaruzelskiego na Cmentarzu Powązkowskim obok jego ofiar i innych bohaterów Rzeczypospolitej. To rząd PO-PSL dokonał pochówku Pana Jaruzelskiego z honorami państwowymi. To Prezydent Komorowski nazywał Pana Jaruzelskiego

 8. 8
  +35
  ~ Rafał Traks
  Środa, 07.12

  To Prezydent Komorowski nazywał Pana Jaruzelskiego "człowiekiem przełomu". To Wasz lider Grzegorz Schetyna podpisał się pod listem w raz z oficerem stanu wojennego płk. Mazgułą nawołując do wyjścia Wojska Polskiego i Policji na ulice i wystąpieniu przeciwko obecnie rządzącym. To za rządów PO-PSL w Polsce doszło do rozmycia odpowiedzialności za okres komunizmu i stanu wojennego, co wpłynęło na postawę sędziów w sprawach Jaruzelskiego i innych osób, odpowiedzialnych za przestępstwa komunistyczne. To Lech Wałęsa po śmierci Jaruzelskiego mówił, że "odchodzi jeden z wielkich". To Adam Michnik niejednokrotnie mówił o Jaruzelskim i Kiszczaku, że byli ludźmi honoru. Czy na pewno PiS stoi po tej samej stronie co Jaruzelski i Kiszczak? Proszę nie dzielić Polaków i proszę nie zachowywać się jak opozycja w krajach trzeciego świata. Proszę o merytoryczną krytykę i konstruktywne pomysły.

 9. 9
  +30
  ~ Gość
  Środa, 07.12

  Słyszał ktoś oderwaną świnie od koryta??? Tak właśnie kwiczą świnie którym się ukróciło złodziejstwo przekręty i ***yzm

 10. 10
  --10
  ~ chyba normalny
  Środa, 07.12

  Ratujcie "Człowieka" trzeba jak najszybciej załatwić kaftan dla rejtana.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1167359352112