Niedziela, 20.06.2021, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Co elblążanie sądzą o roku rządów PiS? Zobacz wyniki naszej sondy

25.10.2016, 16:20:19 Rozmiar tekstu: A A A
Co elblążanie sądzą o roku rządów PiS? Zobacz wyniki naszej sondy

Dzisiaj mija rok rządów Prawa i Sprawiedliwości. Zapytaliśmy elblążan, jak podsumowują ten okres? Jakie działania obecnej władzy im się spodobały, a co budzi ich sprzeciw? Czy ich zdaniem partia Jarosława Kaczyńskiego wywiązała się z obietnic wyborczych?

Wojciech Zambrzycki

Nie jest to partia, na którą głosowałem, więc nie jestem rozczarowany tym, że jakichś obietnic nie dotrzymali. Obecny rząd mi się jednak nie podoba. Uważam, że w Polsce z roku na rok jest coraz gorzej. My chcielibyśmy, aby było lepiej, ale tak jednak nie jest. Politycy tylko walczą o stołki i o to, aby jak najwięcej mieć w portfelach. Teraz też nie jest lepiej.

Michał Białobrzeski

Szczerze mówiąc, nie podobają mi się rządy PiS.
Polska trochę za bardzo się zadłuża. Program 500+ niby pomaga trochę potrzebującym osobom, aczkolwiek nie stać naszego kraju na taki program. Mieli pomagać młodych osobom, w tej kwestii też się nie spisują. Był program, wprowadzony wcześniej przez PO, Mieszkanie dla młodych - państwo dawało kredyt, za który nie było oprocentowania, teraz został zlikwidowany.Na temat Trybunału Konstytucyjnego nawet nie chcę się wypowiadać. Bo to było ostatnie zabezpieczenie, jakie pilnowało rząd, teraz zostało wyłączone. Mogą w tej chwili robić, cokolwiek im się zachce. Mamy prezydenta, mamy panią premier, którzy niby są, a nie do końca mają cokolwiek do powiedzenia, bo w tym kraju rządzi w tej chwili jedna osoba.


Szymon Kuciński


Jak oceniam cały rok rządów? Ogólnie trudno mi powiedzieć,
są pewne kwestie, którymi się interesowałem. Mam nadzieję, że PiS dotrzyma słowa z emeryturami. To jest kwestia, w której ich popieram. Myślę, że ogólnie zmiana była potrzebna. PO trochę namieszało, trzeba było czegoś nowego. Za rządów PiS kraj poszedł do przodu. PO nam wszystko pozabierało, a partia teraz rządząca, jakby nie było, przynajmniej na razie dotrzymuje części obietnic.

Beata Wielgucka

Myślę, że polityka społeczna obecnego rządu przyniesie bardzo negatywne skutki dla budżetu państwa
- wszyscy zapłacimy za 500+. Jestem nauczycielem i uważam, że podkreślanie tematyki patriotycznej, którą i tak w polskich szkołach się realizuje, może też przynieść efekt zupełnie odwrotny. Co jest jeszcze ważne? Z dzieciństwa pamiętam Dziennik Telewizyjny. Myślę, że obecna polityka informacyjna to teraz nie są Wiadomości o 19.30, tylko Dziennik Telewizyjny. Również nasz prestiż na zewnątrz spada. Media zawłaszczone, społeczeństwo bardziej spolaryzowane niż za rządów PO. Nie wiem, co będzie dalej.
Kamila Majewska


Pewne rzeczy są na plus. Chociażby zmiana odnośnie do umów śmieciowych
. To było potrzebne. Wprowadzenie 500+ też jest dobre. Dzieci też mają potrzeby, czy to wakacje, czy dodatkowe zajęcia i państwo powinno wspierać rodziców. Ogólnie oceniam ten rok PiS na plus.

Wiesława Włodarczyk

W bardzo złym kierunku idzie nasz kraj. Dojdzie do tego, że Polski nie będzie na nic stać
. Byliśmy krajem rozwijającym się, wszyscy stawiali nas za wzór. W tej chwili jesteśmy skłóceni ze wszystkimi narodami. Część Polaków, to przykre, sprzedała Polskę, za przysłowiowe grosiki. Co powinno się zmienić? Pan Kaczyński powinien odejść od władzy. W tej chwili nie mamy ani prezydenta, ani premiera, mamy tylko pana Kaczyńskiego, który rządzi i skłóca cały kraj.Maria


Nie podobają mi się rządy PiS. Myślę, że jest gorzej, niż było
. Wszystkie zmiany są wprowadzane za szybko, na łapu-capu. Powstał przez to duży rozgardiasz. Za dużo też zrobiło się kościoła w polityce. Nie, zdecydowanie mi się nie podoba.


 
Justyna

Szczerze mówiąc, aż tak bardzo nie interesuję się polityką, aby ocenić rok rządów PiS
. Na te większe sprawy, o których się słyszy w mediach, też nie zwracam uwagi. Wydaje mi się jednak, że jakoś mega źle nie jest, wtedy na pewno byłoby bardziej o tym słychać. Owszem wiem, że jest program 500+, sama mam, zamiar niebawem z niego skorzystać, musimy jednak zobaczyć, jakie będą z tego konsekwencje dla całego kraju.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 19

%84.2 %15.8


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Mietek
  Wtorek, 25.10

  Jak jest ?? a no własnie biednie, niebezpiecznie i bez perspektyw na przyszłość . Czas na konieczną zmianę!!!!!!

 2. 2
  --4
  ~ popo
  Wtorek, 25.10

  Brawo panie Wojtku i panie Michale za odważne stwierdzenia

 3. 3
  --10
  ~ antyubek
  Wtorek, 25.10

  edlbląg - miasto POyebów

 4. 4
  --5
  ~ powiec
  Wtorek, 25.10

  Rok haniebnych antydemokratycznych "nierządów pislamskich" i starczy! Przeproście i Spadajcie!;)

 5. 5
  +7
  ~ emeryt
  Wtorek, 25.10

  Najlepiej bylo za PO I pozostałe partie , które wylądowały na śmietnisku .NALEZY ZAPYTAĆ SIĘ LUDZI STARSZYCH ,KTORZY PRACOWALI ZA TAMTEGO SYSTEMU GDZIE KOŚCI BYŁY NA KARTKI , PALIWO NA KARTKI I KOLEJKI , WY MŁODZI NIE ZNACIE ZYCIA PO WOJNIE CHLEBA NIE BYO I NIKT NIE NARZEKAŁ ,Zakładać firmy , nie patrzeć na partie budować nową POLSKĘ JAK NA ZACHODZIE JA ZA KOMUNY PRACOWAŁEM PRYWATNIE I ŻYŁEM JAK AMERYTANIN ZA PALIWEM STAŁEM W KOLEJCE AŻ NA ULICY POLNEJ IDZIE KOLEGA I MÓWI JUŻ NIE MA PALIWA , STACJA BENZYNOWA BYŁA NA GRUNWALDZKIEJ . to były czasy kartki mam do dziś i mam jeszcze 40 l paliwa DO WYBRANIA .

 6. 6
  +7
  ~ jasnowidz
  Wtorek, 25.10

  Narzekają , a mordy uśmiechnięte mają , jeszcze się taki nie urodził ,zeby POLAKOWI DOGODZIŁ za PO można było robić różne przekręty , a teraz po mało się wszystko urywa , Nie dlugo na pewno będą zmiany zamieszkana z wielopokojowych mieszkań pójdą na pokoje pojedyncze , firanki będą na pewno stalowe o różnych wzorach itd. Ja nigdy nie należałem do zadnej partii Do partii nelezeli i należą obij boki ludzie , którzy nic nie potafią tylko głupoty opowadać i narzekać .

 7. 7
  +11
  ~ wzsw
  Wtorek, 25.10

  Hahaha, o teraz rząd robi największe przekręty:) za Po buractwo ukrywano, teraz jest na talerzu

 8. 8
  +2
  ~ zaoczny
  Wtorek, 25.10

  osoby pytane bardzo delikatnie wypowiadaly się na temat rocznych rządów fatalnej ekipy kaczyńskiego . nie rozumię wypowiedzi emeryta , choć dużymi literami jako zbliżający i oddalający się do emerytury jednego dnia slysze od ludzi kaczyńskiego że w listopadzie 2016 ,będzie glosowany obniżony wiek emerytalny , drugiego dnia , że może w II pol 2017 , a generalnie to nie wiadomo .bo nie ma kasy . Mam nadzieję ,że dożyję do momentu gdy pis znowi bedzie w opozycji .

 9. 9
  --5
  ~ złodziej
  Wtorek, 25.10

  Najlepszy rząd jaki miła Polska . Plują na niego tylko złodzieje i wrogowie .Polacy się cieszą, a kto się nie cieszy ,powinien się nad sobą zastanowić, a nie powtarzać pełowskie brednie.

 10. 10
  +10
  ~ AM ale już nie koniecznie
  Środa, 26.10

  Nigdy nie wybaczę obecnie rządzącym tego, że pewnego dnia znowu obudziłem sie w rzeczywistości bolszewickiej z wszystkimi tego konsekwencjami i tak jak nie znosiłem i nie znoszę komuchów tak daleki jestem od oceny pozytywnej obecnego bałaganu i infantylnej polityki podopiecznych tego, co ukradł księżyc. I choć poprzednicy niczym szczególnym sie nie wyróżnili i byli nieodrodnymi synami tego narodu z wszystkimi tego konsekwencjami przeraża człowieka odsuniecie Polski w otmęty wschodniego zadupia i brak jakichkolwiek perspektyw dla młodych ludzi jak i potężna ekspansja kościoła na wszystkie dziedziny życia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.