Sobota, 17.04.2021, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Posłanka Gelert o szczepieniach przeciwko COVID-19: W tej chwili nie wygląda to różowo

26.01.2021, 13:45:17 Rozmiar tekstu: A A A
Posłanka Gelert o szczepieniach przeciwko COVID-19: W tej chwili nie wygląda to różowo
fot. Adrian Sajko

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Elżbieta Gelert podczas zorganizowaj dziś (26.01.) konferencji prasowej poruszyła temat szczepień przeciwko COVID-19. - Teraz to w Polsce chyba najważniejszy temat - stwierdziła. - W tej chwili nie wygląda to różowo, jak chce przedstawiać nam Rząd.


- Rząd nie mówi już, że odniósł sukces, ale chyba bardzo chciał go odnieść. W związku z tym nie konsultował w jaki sposób zorganizować te szczepienia i mamy  to, co mamy. Na dzień dzisiejszy grupa zero jeszcze nie jest zaszczepiona - podkreśliła posłanka.


Elżbieta Gelert, poza sprawowaniem mandatu poselskiego, jest także dyrektorką Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Jak sytuacja wygląda w WSZ? - Mieliśmy zarejestrowanych ok. 3 tys. pacjentów, z czego naszych szpitalnych  osób było ponad 1300. Pozostałe osoby to osoby z innych jednostek służby zdrowia, którzy się mieli szczepić - wyjaśniała.

 

Na dzień dzisiejszy pozostało nam do wyszczepienia jeszcze 700-800 osób. Mówię tu o osobach, które pierwszy raz mają zostać zaszczepione. Na bieżąco szczepione są osoby, które zostały już zaszczepione 1 raz

- tłumaczyła Elżbieta Gelert.


Jak stwierdziła posłanka, 29 grudnia 2020 r. Komisja Europejska zamówiła dodatkową pulę szczepionek (ponad 100 mln). - Nasz Rząd z tego zamówienia nie skorzystał - zaznaczyła Elżbieta Gelert. - Dlaczego Rząd nie uczestniczył w 11 na 16 spotkań Komitetu Bezpieczeństwa Zdrowotnego Unii Europejskiej?

 

Teraz Minister Zdrowia cały czas podkreśla, że centralne zarządzanie ma sens. Chciał przedstawić to przede wszystkim na szczepionkach (...) Nie wziął pod uwagę, że system ochrony zdrowia w tej chwili działa, lepiej czy gorzej, ale jest zorganizowany

- przyznała posłanka.


Zdaniem Elżbiety Gelert starsze osoby powinny być kierowane na szczepienie do lekarza pierwszego kontaktu. - Wszyscy starsi ludzie, ci, którzy są porejestrowani do jakiś lekarzy i tak do nich poszli. 80-latkowie na początku kontaktowali się ze swoim lekarzem rodzinnym , bo uważali, że tak będzie najszybciej i tak powinno być - stwierdziła posłanka.- Uważam, że to powinno się wybrać jako jedną z podstawowych,  pierwszych opcji. Lekarz rodzinny ma całą dokumentację, wie kto jest u niego zarejestrowany.

 

Do lekarza rodzinnego planowo powinno być zarejestrowanych 2 tys. ludzi. Z tych 2 tys. 30 proc. to są dzieci, które i tak nie będą szczepione. A z 20 proc. nie chce się szczepić. Wychodzi na jednego lekarza rodzinnego ok. 1000 osób, których większość lekarz zna, wie na co chorują. Ci ludzie nie muszą przychodzić na szczepienie z całą dokumentacją medyczną i wykazem leków, które pobierają

- podkreśliła posłanka.


Jak zapewnia posłanka takie rozwiązanie byłoby możliwe do zrealizowania. - Tłumaczy się, że mniejsze ośrodki zdrowia nie mają możliwości szczepić. To ja się pytam, gdzie szczepione są dzieci? Przecież kalendarz szczepień obowiązuje, więc gdzie mają gabinety zabiegowe? Każda, nawet najmniejsza poradnia, musi mieć gabinet zabiegowy - dodała.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ już dosyć ich
  Wtorek, 26.01

  ooo i znów lans nieroba Wcisły i koleżanki, żenada, za co Gelert bierze 25 tysięcy pensji miesięcznie? POszli won z tego miasta

 2. 2
  +33
  ~ wstyd jak ich widzę
  Wtorek, 26.01

  dwa zwykłe pieniacze, ujadające kundelki

 3. 3
  +30
  ~ opamiętaj się Ela
  Wtorek, 26.01

  Ela - jest pani posłem , więc po jakie licho pitoli pani o tym co rząd zrobił lub czego nie zrobił. Od tego by wypominać rządowi jego pracowitość jest pani posłem. Kolejny raz występuje pani przed "dziennikarzami" i nie ma nic do powiedzenia poza tym że do szczepienia zgłosiło się 3000 osób a jeszcze zaszczepić należy 700-800. Lekką ręką człowiek odpowiedzialny za szpital mija się z 100. Należy powiedzieć jasno : wszyscy siad na d u p ę i róbcie to do czego was wynajęto. Idiotyczna "aktywność " bez sensu Ela, Portas, za chwilę Wcisła. Whats come on? Czy jest czas na mącenie w , podobno, trudnym czasie? Zapytam "ki penis kazał wam akwa turbać skoro rybek i tak mało"? Do roboty, reformuj kobieto szpital, otwieraj przychodnie, pomóż chorym. Skończ jakimowiczowanie.

 4. 4
  +20
  ~ fiki miki
  Wtorek, 26.01

  Czy to znaczy "- Nasz Rząd z tego zamówienia nie skorzystał -zaznaczyła Elżbieta Gelert ", że jest jakiś zamiar o czym się nie mówi?

 5. 5
  +24
  ~ ulka
  Wtorek, 26.01

  Mam jedno pytanie : dlaczego ja 75+ muszę jechać do Nidzicy na godz.9.00 się zaszczepić a nie w Elblągu gdzie mieszkam ??? Jest jeszcze kwestia dojazdu i kosztów ???

 6. 6
  +12
  ~ Trza
  Wtorek, 26.01

  Głosować na PO,KO i laleczkę Chucky, a szczepionki będą po 500/dawka od każdego.

 7. 7
  +25
  ~ Pani
  Wtorek, 26.01

  Nie dajcie ludzie sobie wmówić Jej słów w Wasze głowy. Przecież to są 2 kłamczuchy najgorsze jakie kiedykolwiek miały cokolwiek doczynienia z naszym miastem Elbląg. Ty Gelertowa lepiej powiedz jaki procent Twojej rodziny jest zaszcxepiony i Ty Wcisła partaczu jeden to samo z ręką na sercu to zróbcie albo inaczej pokażcie raport ze szczepień !! . Ona bierze taki szmal ,ze to głowa mała a w szpitalu brudno,na oddziałach sprzęty sprzed 60 lat,a robaki mają w każdej sali na każdym korytarzu swój oddział. Kiedyś zadzwoniłam do Niej ze skargą to mi w słuchawke pluła żmija jadowita i kazała sobie iść na Żeromskiego i ONA LUDZIE "" DBA"" O NASZE ZDROWIE. Na SORze chyba za kare pracują.

 8. 8
  --22
  ~ ZAKANALAK
  Wtorek, 26.01

  Co Pisiorki wolicie Kłamstwa,oszukiwanie,Propagandę,Żenada.

 9. 9
  +14
  ~ Pani
  Wtorek, 26.01

  @zakanalak żebyś poszedł z miasta naszego razem z tymi komuchami. Tyle na ten temat deklu

 10. 10
  --13
  ~ Mateusz
  Wtorek, 26.01

  Taki własnie mamy burdel. Tak pis sobie radzi z covidem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6153490543365