Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miasto organizuje dowóz na szczepienia. Jakie trzeba spełnić warunki?

21.01.2021, 12:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto organizuje dowóz na szczepienia. Jakie trzeba spełnić warunki?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Gmina Miasto Elbląg organizuje dowóz dla osób niepełnosprawnych oraz osób powyżej 70 roku życia, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepienia (zgodnie z decyzją i wytycznymi Wojewody Warmińsko-Mazurskiego).


Transport przeznaczony jest dla niepełnosprawnych mieszkańców Elbląga posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osób powyżej 70 roku życia mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego względem miejsca zamieszkania - punktu szczepień.


Potrzebę transportu należy zgłaszać w punkcie szczepień podczas rejestracji lub poprzez miejską infolinię.


Infolinia dotycząca dowozu:
Pod koniec ubiegłego tygodnia w Urzędzie Miejskim w Elblągu uruchomiona została infolinia, która funkcjonować będzie w dni robocze w godzinach od 8 do 15.
Numer infolinii: +48 55 221 21 20.


Warunkiem przyjęcia zgłoszenia i realizacji usługi transportu będzie:

1. posiadanie wyznaczonego terminu szczepienia – osoba zgłaszająca potrzebę usługi poprzez infolinię będzie musiała podać wyznaczony dzień i godzinę szczepienia oraz punkt szczepień;


2. w przypadku osób niepełnosprawnych – posiadanie aktualnego orzeczenia z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu)  lub N (choroby neurologiczne) lub aktualnego orzeczenia z ZUS o I grupie inwalidzkiej, z w/w schorzeniami
- w przypadku pozostałych osób powyżej 70 roku życia – złożenie oświadczenia o braku możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień


3. zgłoszenie potrzeby transportu niezwłocznie z chwilą wyznaczenia terminu szczepienia, nie później niż na 1 dzień przed wyznaczonym terminem szczepienia.


W ustalonym terminie i godzinie nastąpi transport z miejsca zamieszkania do punktu szczepień i z powrotem, samochodem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.


WAŻNE!
Dowozem do punktu szczepień realizowanym przez Urząd Miejski w Elblągu nie mogą być objęte osoby:

-    które ze względów zdrowotnych wymagają użycia transportu sanitarnego. Transport taki realizowany powinien być ze wskazań medycznych po uprzedniej decyzji lekarza o kwalifikacji do takiego transportu;
-    które z uwagi na stan zdrowia wymagają podania szczepionki przez zespół wyjazdowy w miejscu zamieszkania. W takim celu, przy dokonywaniu rejestracji na szczepienie, należy ustalić, czy wybrany punkt szczepień dysponuje zespołem wyjazdowym.


Apelujemy, aby w przypadku, gdy osoby wymagające dowozu nie będą w stanie samodzielnie skorzystać ze środka transportu, zapewnić w miarę możliwości wsparcie drugiej osoby (członka rodziny lub opiekuna), a w przypadku wystąpienia barier architektonicznych uniemożliwiających dotarcie do środka transportu, rozważyć podanie szczepionki przez zespół wyjazdowy punktu szczepień.

 

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 21.01

  Co to się dzieje ze szczepieniami na cowid 9 w Alfie przy szpitalu na komeńskiego 35.Jestem z żoną 70 + i jesteśmy zapisani .minister zdrowia drugi minister kordynator z rządu obiecują że wszystko idzie dobrze a w rzeczywistości jest inaczej dzwoniąc do Alfy to każą czekać ponieważ nie ma szczepionek, również na ten temat rozmawiał pan prezydent Elbląga oraz dyrektor szpitala że idzie wszystko dobrze a daty szczepienia nie znamy czyli co za tym idzie w przysłowiu ,obiecanki cacanki a głupiemu radość .

 2. 2
  +1
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 21.01

  przepraszam powstał błąd powinno być na covid 19

 3. 3
  +1
  ~ obserwator
  Czwartek, 21.01

  czyli kłamią ,jak zwykle

 4. 4
  +2
  ~ też
  Czwartek, 21.01

  A gdzie można zamawiać harleya?

 5. 5
  0
  ~ Gość
  Środa, 27.01

  Niestety, transport organizowany przez miasto dotyczy tylko osób siedzących, osoba niepełnosprawna leżąca co ma zrobić? Taki transport to ja też załatwię wzywając taxi np.moze ktoś odpowie na to pytanie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3267378807068