Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Szczepienia przeciw COVID-19. Ilu elblążan zaszczepiono do tej pory?

22.01.2021, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szczepienia przeciw COVID-19. Ilu elblążan zaszczepiono do tej pory?
fot. Adrian Sajko

Do tej pory zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało ponad 590 tys. Polaków. Warmia i Mazury są wśród województw, w których wykonano najmniej szczepień. My sprawdzamy, ilu elblążanom podano do tej pory pierwszą dawkę serum. 

 

W Polsce trwają szczepienia na koronawirusa. Od 27 grudnia szczepione są osoby z grupy zero. W tym tygodniu dołączyli do nich również podopieczni domów pomocy społecznej. Ile elblążan i mieszkańców powiatu elbląskiego zaszczepiono do tej pory?

 

W Elblągu szczepionki do tej pory otrzymało 2895 osób. Jak wynika z danych podanych na stronie rządowej, dziennie pierwszą dawkę antidotum otrzymuje 306 osób. W powiecie elbląskim dotychczas zaszczepiono jedynie 177 osób. 

 

W województwie warmińsko-mazurskim dziś szczepionkę otrzymało 1682 osoby. Łącznie podano ją już 21 969 mieszkańcom. Nasze województwo znajduje się wśród regionów, w których szczepień wykonywanych jest najmniej. Dla porównania w mazowieckim tylko dziś wykonano 5 846 szczepień, a śląskim 4 829. 

 

25 stycznia ruszą szczepienia osób z grupy pierwszej. Wczoraj (20 stycznia) rząd poinformował o wprowadzeniu zmiany w kolejności szczepień. 

 

Nowy etap pierwszy został podzielony na trzy grupy:

1a – seniorzy powyżej 60. roku życia.

1b – przewlekle chorzy, m.in. osoby po przeszczepach i dializowane, z chorobami nowotworowymi,

1c – służby mundurowe, funkcjonariusze albo żołnierze: Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Celno-Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, straży ochrony kolei, prokuratorzy i asesorzy prokuratury oraz członkowie ochotniczych straży pożarnych, ratownicy górscy i wodni wykonujący działania ratownicze, nauczyciele. 

 

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia. Do dziś zarejestrowało się ponad 670 tys. seniorów, a jeśli dodamy do nich tych, którzy przyjmują szczepionkę w DPS-ach, mamy już ponad 700 tys. osób z grupy liczącej 1,7 mln osób.

 

22 stycznia o godz. 6:00 rozpocznie się rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Do Szpitala Miejskiego trafiło 450 szczepionek. "2/3 naszych pracowników chce się zaszczepić" ( zdjęć 19 )
Dodano: 2021-01-12 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Nie wiem ile w Elblągu
  Sobota, 23.01

  ale wiem że Izrael zaszczepił 2mln i dziwnym sposobem notuje teraz historyczne rekordy zakażeń! Wstrzykujesz sobie wirusa to go później rozsiewasz, proste. Ostrzegałem, że będzie powtórka z Włoch gdzie w 2019 przeprowadzono rekordową akcję masowych i darmowych szczepień na grypę (w samej tylko prowincji Bergamo zaszczepiono aż ok. 130 tys seniorów 65+) a po kilku miesiącach na wiosnę 2020 akurat ten kraj Covid uderzył najmocniej w całej Europie... Dziwny zbieg okoliczności prawda? Czy jeśli w Polsce po obecnych szczepieniach nastąpi analogiczne załamanie statystyk to czy media powiążą te dwa wydarzenia czy też np przemilczą i odwrócą kota ogonem zrzucając winę np na dzieci które teraz wysyła się (celowo?) znów do szkół albo np na przedsiębiorców?

 2. 2
  +2
  ~ UWAGA
  Sobota, 23.01

  Został odkryty najskuteczniejszy lek na Covid-a 19 i to opracowany przez polskiego naukowca (pelny szacun!) - jest nim czerwony przycisk w twoim pilocie!!!

 3. 3
  +2
  ~ dr. Michael Yeadon
  Sobota, 23.01

  w ulotce producenta szczepionki RNA jest jasno napisane, że nie badano wpływu produktu na płodność. Niemieccy lekarze, wskazują na fakt, że po zaszczepieniu, białko wirusa, które ma być produkowane przez nasz organizm jest podobne do syncytyny – białka, które jest niezbędne w zagnieżdżeniu płodu. Podobieństwo to stwarza ryzyko, że wytworzone przeciwciała mogą również atakować syncytynę i w ten sposób wpływać na poronienia. Syncytyna jest wytwarzana w tylko w krótkim okresie czasu podczas zagnieżdżania płodu. Ponieważ nie prowadzono badań w tym kierunku, takiej możliwości nie można wykluczyć. Być może dlatego producent nie zaleca podawania szczpionek mRNA kobietom w ciąży, a uczestniczki badań klinicznych instruowano aby nie zachodziły w ciąże

 4. 4
  +2
  ~ robol
  Sobota, 23.01

  Po azbest, margaryne, sztuczne mleko, aspartam też się ustawiały na początku kolejki

 5. 5
  --2
  ~ Emeryt
  Sobota, 23.01

  Szczepionka Covid musi być 100% bezpieczna bo by polski rząd i nasze instytuty badawcze nie dopuściły jej do obrotu. Odmawiającym szczepień powinni zabronić wstępu do sklepów, przychodni, muzeów itp

 6. 6
  0
  ~ Bądź odpowiedzialny
  Sobota, 23.01

  i zaszczep się szczepionką za którą nikt nie jest odpowiedzialny

 7. 7
  +1
  ~ xyz
  Poniedziałek, 25.01

  Do EMERYT.Weż x2 bo i za mnie.....ZUS już się cieszy.Widzisz jak się śmieje?tylko że nie do ciebie,ale z CIEBIE

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1333990097046