Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

„To już nie dziury w jezdni, a kratery! Nikt tego nie widzi?”

03.01.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„To już nie dziury w jezdni, a kratery! Nikt tego nie widzi?”
fot. nadesłane

Otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie dotyczące dziur w jezdni. - To już nie dziury w jezdni, a kratery! Nikt tego nie widzi? -pytał nasz czytelnik.

 

To już przechodzi ludzkie pojęcie, że takie dziury są w Elblągu. W dzień to może jeszcze ktoś zobaczy, ale wieczorem? Bardzo łatwo można sobie „załatwić” samochód

– podkreślił nasz czytelnik.Dziury przedstawione na zdjęciach znajdują się na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej z ul. Pasłęcką. - To wjazd do Elbląga. Bardzo ładne przywitanie kierowców – dodał elblążanin.
 

Zwróciliśmy się do biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu zapytaniem, kiedy ta dziura zostanie załatana. 

 

Dziura w jezdni przedstawiona na zdjęciu zostanie załatana dziś, najdalej jutro. Zlecenie na naprawę zostało już przekazane

– zapewnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego UM.

 

 

Warto wiedzieć, że w przypadku, gdy uszkodzi się koło w samochodzie na dziurze w jezdni istnieje możliwość ubiegania się o odszkodowanie od podmiotu odpowiedzialnego – w przypadku dróg gminnych od Prezydenta Miasta, Burmistrza lub Wójta, w przypadku dróg powiatowych od Zarządu powiatu, w przypadku dróg wojewódzkich od zarządu województwa, w przypadku dróg krajowych od Generalnego Inspektoratu Dróg Krajowych i Autostrad.
 

Zgodnie z art. 20 Ustawy o drogach publicznych za stan dróg odpowiada zarządca. Do zadań zarządcy dróg należy między innymi przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg, wykonywanie robót interwencyjnych i zabezpieczających.


W przypadku uszkodzenia koła na dziurze w drodze szkodę należy dokładnie udokumentować, przedstawiając zdjęcia uszkodzonego pojazdu oraz jezdni, szczegółowy opis okoliczności zdarzenia, zeznania świadków i notatkę policji lub straży miejskiej. Ubezpieczyciel ma na rozpatrzenie sprawy 30 dni.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Tomek
  Wtorek, 03.01

  Proponuję przejechać się po Dąbrowskiego.

 2. 2
  0
  ~ pełna schiza
  Wtorek, 03.01

  Kto w Elblągu ma się tym zająć skoro dziur nie ma a taki stan gładkich dróg i chodników uzyskano na podstawie zarządzenia prezydenta o zakazie występowania dziury . Zarządzenie prezydenta załatwia wszystko. A niewdzięczny lud patrzy na degrengoladę, fajnego przy stole, faceta. Dawno prosiłem, jeszcze w pierwszej kadencji - pomóżmy mu, szczególnie ci co mają do niego dostęp - Więcławska, Marysia, ... . Nikt w UM nie kiwnie palcem bez jego pozwolenia. A mądre zarządzenia zachęcają do pracy. jutro będzie zarządzenie że jest mesjaszem.

 3. 3
  0
  ~ Karolina
  Wtorek, 03.01

  Jechałam przed chwilą Grunwaldzką . Widzę, że dziury załatano.

 4. 4
  0
  ~ Będzie
  Wtorek, 03.01

  Od zaraz PO referendum.

 5. 5
  +2
  ~ Kasandra
  Wtorek, 03.01

  I tak już będzie przez długi czas bo pieniądze na remonty dróg poszły na spłatę odsetek 26 mln zł od długu miasta ka kwotę 290 mln. w przyszłym toku będzie jeszcze ciekawiej bo odsetki od długu to 30 mln a kapitał następne 30 ,5 mln. Ale prezydent już planuje zaciągnąć w 2024 następny kredyt na 21 min ale i tak zabraknie 40 mln więc pod koniec roku będzie nowelizacja budżetu i wyemituje się obligacje na kolejne 50 mln. Wszystko idzie zgodnie z prognozą Grupy Referendalnej - przewidywali niedoszacowanie budżetu na ok 50 mln i oby się na tym skończyło. Zyskają warsztaty samochodowe - zwiększą zatrudnieni mechaników i zarobią dużo pieniędzy na kierowcach. Powinni prezydentowi ufundować puchar Wielka Elbląska Złota Dziura. Tak elblążanie - Chcącemu Nie Dzieje Się Krzywda - czekajcie dalej

 6. 6
  +1
  ~ Dość tego
  Wtorek, 03.01

  Legionów w górę to samo. Załatali jedna najmniejsza dziurę za rondem, do góry już się nie chciało te wyrwy polatać

 7. 7
  +1
  ~ ---
  Wtorek, 03.01

  oj tam oj tam. Na skrzyżowaniu to trzeba zwolnić i zachować szczególną ostrożność. To taka innowacyjna wersja śpiącego policjanta ;)

 8. 8
  0
  ~ ROZUM
  Wtorek, 03.01

  A KTO JE ZROBIŁ?

 9. 9
  0
  ~ Pieszy
  Wtorek, 03.01

  Przejdźcie się pieszo Królewiecką - no góry, doliny! Na niektórych odcinkach niezła ścieżka zdrowia, szczególnie dla osób starszych czy chodzących o kulach! Jak zamarznie woda i spadnie śnieg - tylko więcej roboty dla ortopedii

 10. 10
  0
  ~ kkk
  Wtorek, 03.01

  Ale 6 milionów na parki to jest.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5381760597229