Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Po naszej interwencji. Miasto odpowiada: Remonty cząstkowe nawierzchni dróg wykonywane są sukcesywnie

18.02.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Po naszej interwencji. Miasto odpowiada: Remonty cząstkowe nawierzchni dróg wykonywane są sukcesywnie
Fot. Archiwum redakcji

Pod jednym z naszych artykułów pojawiło się wiele komentarzy, w których elblążanie podawali konkretne przykłady elbląskich ulic wymagających natychmiastowej naprawy. Sprawdziliśmy niektóre z nich. Kiedy dziury znikną z tych miejsc?

Nasi czytelnicy wielokrotnie podkreślali w komentarzach, że w naszym mieście ciężko znaleźć ulice, które nie wymagają remontu. Sprawdziliśmy i zaprezentowaliśmy na zdjęciach aktualny stan ulic: Artyleryjska, Ogrodowa, Plac Wolności, Janowska, Andrzeja Struga, Okrzei, Rechniewskiego, Szucha, Metalowców, Sucharskiego. Robotnicza, Pionierska, Kopernika, Wiślicka, Pomorska, Kumieli, Gdyńska, Próchnika i Chopina.

Zapytaliśmy Urząd Miasta o plany związane z tymi ulicami. Kiedy dziury znikną z tych miejsc? - W odpowiedzi na pytania oraz liczne artykuły na temat stanu nawierzchni, publikowane na Państwa portalu informujemy, że w okresie zimowym i wiosennym zawsze występują ubytki nawierzchni jezdni i nie jest to jedynie elbląski problem – stwierdziła Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga.
 

W ramach środków z bieżącego utrzymania dróg zlecone zostały i wykonywane są sukcesywnie remonty cząstkowe nawierzchni dróg w niezbędnym zakresie – tak, aby ubytki nie stwarzały bezpośredniego zagrożenia. Jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne zakres prac drogowych zostanie zwiększony

 

– zapewniła Joanna Urbaniak.

Rzeczniczka zaznaczyła, że począwszy od roku 2015, poza przebudową dróg, Prezydent sukcesywnie realizuje także działania w zakresie szybkich remontów ulic, prowadzonych w ramach zadania inwestycyjnego pn. Odnowa nawierzchni dróg w Elblągu. - Od tego okresu wykonane zostały kompleksowe remonty nawierzchni jezdni i chodników następujących ulic: Czerniakowska, Korczaka, Kościuszki (od Bema do 13 Elbląskiego Pułku PLOT), Płk. Dąbka (od Królewieckiej do Obrońców Pokoju), Nitschmana, Obrońców Pokoju (od Robotniczej do Płk. Dąbka), Robotnicza (od Piłsudskiego do Węgrowskiej), Królewiecka (od Fromborskiej do Okrężnej), Zielona, Trybunalska, Warszawska (od Wyszyńskiego do Orlej), Orla, Al. Odrodzenia, Kościuszki (od Marymonckiej do rzeki Kumieli wraz z rondem na skrzyżowaniu z Królewiecką),  Al. Tysiąclecia i Pl. Grunwaldzki (od Hetmańskiej do Polnej), Szarych Szeregów (od Al. Odrodzenia do Gen. Andersa), Kochanowskiego, Piechoty, Wspólna, Warszawska (odc. DW 500, obręb skrzyżowania przy moście kard. Wyszyńskiego) – wymieniała Joanna Urbaniak. - Realizacja tego zadania będzie kontynuowana.
 

W roku bieżącym na ten cel w budżecie Departamentu Zarząd Dróg zaplanowano kwotę ok. 3,05 mln zł. Wybór oraz kolejność ulic klasyfikowanych do tego rodzaju prac wynika z przeprowadzanych w każdym roku przeglądów stanu nawierzchni wszystkich ulic w Elblągu. Najbliższy taki przegląd wykonany zostanie na wiosnę bieżącego roku

 

– dodała Joanna Urbaniak. Poniżej pokazujemy aktualny stan ulic, które odwiedziliśmy:


 

ul. Artyleryjska

 


ul. Ogrodowa

 

 


ul. Plac Wolności

 

ul. Janowska

 


ul. Andrzeja Struga

 


ul.Okrzei

 


ul. Rechniewskiego
 


ul. Szucha
 

ul. Metalowców

 

ul.Sucharskiego

 


ul.Robotnicza

ul.Pionierska

 


ul. Kopernika

 


ul. Wiślicka

 


ul. Pomorska

 


ul.Kumieli

 


ul.Gdyńska

 


 Skrzyżowanie ul. Próchnika / ul. Donimirskich

 


ul.Chopina

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +63
  ~ erra
  Piątek, 18.02

  Zapraszam pracowników urzędu do kontroli tego co wczoraj wykonała ekipa remontująca ul. Matejki. To zwykła fuszerka.Za miesiąc mogą przybyć ponownie, bo już asfalt wczoraj zaklejony, dziś się wykrusza. Po za tym, zaklajstrowano tylko niektóre, dziury, inne pozostawiono!!!! Oczywiście parking nie został tknięty, a tu można urwać koło......Za nim zapłacicie z naszych podatków, pofatygujcie się by zobaczyć.

 2. 2
  +41
  ~ jak tacy się dobrali?
  Piątek, 18.02

  Zdaje się, że urzędnicze nieróbstwo w Elblągu dostanie zaszczytną nazwę - "wróblowatość". Urzędasy oznajmiają radośnie, że będą przeglądać ulice. Jest ich tylu ***zistołków a nie mają żadnego rozeznania. Popatrzcie na te fotki - zobaczycie tam swoją twarz i twarz "prezydenta ". Do znudzenia - trzeba mieć przyzwoitość i wstyd i nie wygłaszać takich oracji. wystarczy powiedzieć że traktor ze smołą wyjechał. Lekką ręką Wróblewski daje kasę np. kopaczom, a gdy trzeba zabezpieczyć potrzeby społeczne, to nie ma. Posadźcie Marysię na drukarce albo na traktorze ze smołą i coś pożytecznego zrobi. Przed wyborami, czyli za rok, ulice będą naprawiane nawet przy wietrze i zamieci śnieżnej.

 3. 3
  --57
  ~ Elblążanin
  Piątek, 18.02

  Miasto ostatnio dużo zrobiło w zakresie dróg i zrobi. Przypomnijcie sobie wiadukt w Lotniczej. Dużo zrobiono też ścieżek rowerowych. A atakują Prezydenta przeciwnicy polityczni a nie kierowcy. Dziury są łatane.

 4. 4
  --29
  ~ Ludziom nie dogodzisz
  Piątek, 18.02

  Ludzie nie pamiętają co kiedyś było. Nie łatają źle , łatają źle. Skąd tyle hejtu. PiS wynajął ludzi ? Rząd zabrał kasę samorządom i jeszcze krytykuje ? Kampania wyborcza się zaczęła ?

 5. 5
  +16
  ~ Do Elblazanin
  Piątek, 18.02

  Odbilo ci -:)

 6. 6
  +13
  ~ Śródmieście
  Piątek, 18.02

  Co się stało w tym Elblągu?? Te drogi naprawdę wygladają tragicznie. Ktoś tu przespał właściwy czas na naprawy. Zima nie ma tu nic do tego. Warto by było zastanowić się nad wyborem firm naprawczych bo to co jest robione to jakieś nieporozumienie

 7. 7
  +27
  ~ ul. Chopina
  Piątek, 18.02

  A nie przewidywałem. Znów ul.Chopina ale w obrębie sklepu VaBank. A częśc ulicy tej z poczatkowymi numerami, nadal zapomniana. Pozapadane chodnii. Tego UM nie widzi, tylko wie kiedy raz w roku wyslać wezwania do zapłaty podatków.

 8. 8
  +18
  ~ banda
  Piątek, 18.02

  Kiedy Kopernika i Chopina. Piszę o tym co rok od wielu lat i nic.

 9. 9
  +31
  ~ Upadły Harley
  Piątek, 18.02

  Asfalt przy torach na bema robili w pazdzierniku a już na wiosnę są DZIURY większe niż przed "remontem".

 10. 10
  +8
  ~ kuk
  Sobota, 19.02

  Nie ma planu, nie ma ... wykonawstwa. Za co ratuszowi i jego spółki biorą pieniądze?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1914179325104