Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Dojazd do Poradni Medicus przy Królewieckiej doczeka się remontu? Znamy stanowisko Urzędu

16.02.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dojazd do Poradni Medicus przy Królewieckiej doczeka się remontu? Znamy stanowisko Urzędu
Fot. Archiwum redakcji

Wśród ulic, które wymagają naprawy nasi czytelnicy zwrócili uwagę na ul. Królewiecką, a dokładnie na odcinek nieopodal restauracji Celebra i Przychodni Medicus.  Czy Miasto planuje załatać znajdujące się tam dziury?Kilku internautów wskazywało ul. Królewiecką jako jedną z piorytetowych miejsc, na które należy zwrócić uwagę. Jeden z elblążan przyznał, że nie raz dziura była "uzupełniana", jednak nie dawało to rezultatów.- Na drodze do Przychodni Medicus, tuż przed restauracją Celebra, jest wielka dziura. Co jakiś czas ktoś próbuje podratować sytuację wsypując do niej gruz lub pokruszone cegły. Jak się można domyślić niewiele to daje gdyż wyrwa jest ogromna - podkreślił nasz czytelnik.

Czy planowana jest naprawa dziury znajdującej się na ulicy Królewieckiej? Jeśli tak, to kiedy, a jeśli nie, to dlaczego? Jaki byłby koszt naprawienia wskazanej przez elblążanina dziury? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.

Jak wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elbląga, droga ta nie należy do Miasta. - Odnosząc się do interwencji mieszkańca w sprawie stanu dróg wokół budynku przy ul. Królewieckiej 195 informuję, że są to drogi wewnętrzne, które nie są w administrowaniu Departamentu Zarząd Dróg- stwierdziła.
 

Jest to współwłasność wszystkich działających na tym terenie podmiotów prywatnych i to w gestii ich właścicieli jest utrzymanie tych dróg

 

- dodała Joanna Urbaniak.

Do Miasta należy jedynie fragment działki przedstawiony poniżej na mapie.


 

Zarządzający nią ZBK przystąpił już do prac porządkujących ten teren. Wystąpiliśmy również do wszystkich właścicieli nieruchomości o podjęcie działań, których celem będzie naprawa należących do nich dróg i zapewnienie bezpieczeństwa klientom

 

- zapewniła Joanna Urbaniak.źródło: UM Elbląg

 fot. nadesłane

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ jahe
  Środa, 16.02

  good good good

 2. 2
  +9
  ~ net
  Środa, 16.02

  Najwieksza dziura jest przed Celebrą , więc wiadomo po czyjej stronie jest naprawa prywatnej , nie Miasta odcinka drogi .

 3. 3
  --1
  ~ Hjk
  Czwartek, 17.02

  To oni jeszcze mają jakieś stanowisko?

 4. 4
  +1
  ~ kkk
  Czwartek, 17.02

  Że też jeszcze nie zabrał głosu / w tej materii / radny niezależny Tołwiński, czyżby tworzył w zaciszu spotkań rekreacyjno-towarzyskich, program wyborczy i wtedy da głos?

 5. 5
  0
  ~ Wróblewski pora aut z ratusza
  Czwartek, 17.02

  jaki obciach i wizytówka miasta i naszego marnego prezydenta, powinien się wstydzić, chodniki to samo, nawet te niedawno położone wyglądają jak fala,

 6. 6
  +1
  ~ OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY
  Czwartek, 17.02

  Wróblewski nima pieniedzy, musiał na Koseckiej pomnikowe przebieranki wywalić kasę za to jej Arkadiusz został dyrektorem EPT, cholera nawet na chodnikach w centrum miasta można nogi połamać, między Mickiewicza a Żeromskiego, między Sienkiewicza a Traugutta, na Bażyńskiego i Pilgrima itd. A nasz marny prezydent leń nic nie robi, aaa wywalił 600 tysięcy na kostkę na moście bo nie dopilnował gwarancji, ciekawe skąd weźmie na remont kostki na drugim moście, może Marysia zasponsoruje, wszak była wtedy radną nieporadną, kasę i to nie małą brała co miesiąc.

 7. 7
  +13
  ~ elbong
  Czwartek, 17.02

  Dlaczego Miasto ma finansować remont drogi nie należącej do Miasta ?

 8. 8
  +15
  ~ Hhhj
  Czwartek, 17.02

  Jeżeli ten chodnik jest własnością firm tam występujących to niech te firmy to naprawią. Celebra, przychodnia ,Biedronka nie wstyd Wam ? Klienci muszą po takich dziurach chodzić ? Płacą wam za wasze usługi a wy i tak macie to gdzieś.

 9. 9
  +3
  ~ Grażyna
  Czwartek, 17.02

  Czy jest jeden właściciel tego budynku czy kilku?

 10. 10
  --5
  ~ Szkło konatkowe
  Czwartek, 17.02

  Miasto mija się z prawdą gdyż Gmina miasto Elbląg, jest właścicielem, albo współwłaścicielem działek na której są drogi przy Królewieckiej 195. Podają tę informację oficjalnie na swoim portalu mapowym UM, a taką odpowiedzią do Redakcji nabijają ludziom ciemnotę i zrzucają wszystko na "grunty prywatne". Skoro są współwłaścicielem to do roboty, a nie migać się tylko! A jak nie to niech Pan Prezydent na motorze się tam przejedzie...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.245411157608