Czwartek, 20.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Co na temat Nowego Pola sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?

17.05.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co na temat Nowego Pola sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?
fot. Patryk Mamczyński

Każda dzielnica ma swoje dobre i złe strony. W naszym cyklu przedstawimy, jak o swoich dzielnicach wypowiadają się mieszkańcy. Co o nich sądzą? Co mogłoby się zmienić? Z czego są zadowoleni? Przedstawimy, jak wygląda życie w poszczególnych częściach Elbląga.


Nowe Pole leży w południowej części miasta. Na obszarze tej dzielnicy znajduje się lotnisko należące do Elbląskiego Aeroklubu, osiedle mieszkaniowe Dąbki, jak i ogródki działkowe, użytkowane przez wielu elblążan. Granice Nowego pola wyznacza dzielnica Zatorze oraz droga ekspresowa S7, która stanowi jeden z największych problemów, z którym borykają się mieszkańcy tej dzielnicy.

Nowe Pole to dzielnica spokojna, wszyscy się znamy, nie mamy się czego obawiać, bo łobuzów też nie ma. Jedyne, co to ta droga ekspresowa sprawia nam największy kłopot, przez nią jest u nas głośno. Przydałoby się więcej ekranów wygłuszających, bo hałas bardzo się niesie

-mówił Zdzisław Szpinek

Jednym z ogromnych plusów, na jaki wskazują mieszkańcy, jest posiadanie własnego ogródka, w którym to można zasadzić rośliny, w ten sposób upiększając swój dom, jak i całe osiedle. Niestety niektórzy mieszkańcy nie szanują wspólnej własności i niszczą roślinność sąsiadów.

Niestety jeden z sąsiadów posiada Tira, którym często przejeżdża naszą wąską drogą wraz z załadunkiem, w ten sposób powodując pękanie i zapadanie się jezdni. Ponadto często też majsterkuje i spawa, na czym cierpią moje rośliny. Nie raz już apelowałem w tej sprawie, ale bez żadnego skutku. Obawiam się, że kiedyś któraś z roślin się zapali i wtedy nic już z domu nie zostanie

-mówił Zdzisław Nicewicz

W Nowym Polu znajduje się kilka firm, zajmujących się różnymi branżami. Mieszkańcy wskazują, że przyjeżdżające do filii pojazdy ciężarowe powodują nie tylko hałas, ale stwarzają również zagrożenie dla pieszych, ponieważ mimo progu zwalniającego ich prędkość jest często wyższa od dopuszczalnej. Ponadto ciężarówki te, przejeżdżając z pełnym załadunkiem, niszczą nawierzchnię drogi, powodując jej pękanie i zapadanie.

Tą naszą wąską ulicą jeżdżą bardzo szybko samochody ciężarowe. Mieszkam tu przy progu zwalniającym i nieraz aż ściany w domu mi się trzęsą, kiedy samochód z dużą prędkością podskoczy na wysepce. Przez to niszczy się też nasza droga

–mówiła pani Henryka.

Niektórzy mieszkańcy wskazują na problem ze wszechobecnymi śmieciami. Teren znajdujący się przy ul. Klonowej, tuż przy przystanku komunikacji miejskiej, nie zachęca swoim wyglądem. Butelki, plastik, torby foliowe, a nawet zużyty sprzęt AGD i TV znajdzie dla siebie miejsce. Na brak uprzątnięcia terenu wokół niektórych posesji skarżą się również miejscowi działkowicze.

 Akurat z naszej strony nie słychać autostrady, więc mamy cicho i spokojnie. Prawie każdy posiada własny ogródek, w którym może trochę popracować, zasadzić rośliny. Niestety nie wszyscy mają takie podejście, ostatnio nawet mam wrażenie, że ludzie z miasta przywożą do nas śmieci. Przy pętli autobusowej na Dębowej jest małe wysypisko śmieci, leżą tam różne sprzęty i bardzo dużo śmieci. Obawiam się, że kiedy przyjdzie lato, wszystko zacznie gnić i wtedy zrobi się bardzo nie miło. Nasza dzielnica jest spokojna i zadbana a taki widok na wjeździe nie jest reprezentatywny

- mówił Stanisław Pych

- Mieszkańcy Nowego Pola dbają o swoją dzielnicę, widać, że starają się zachować czystość, an chodnikach, drogach i wokół swoich posesji tylko tu na początku Dębowej jest tragedia. Śmieci najbardziej rzucają się w oczy naprzeciw przystanku- mówił jeden z działkowiczów

Na tej dzielnicyoprócz osiedla domków jednorodzinnych znajduje się niewiele zabudowań. Nowe Pole głównie składa się z terenów niezabudowanych należących do miasta Elbląg.

Co nasi czytelnicy sądzą o Nowym Polu?

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ emerytowany
  Piątek, 17.05

  Tak przy okazji może ci "stróże prawa" zaczną w końcu dostrzegać stojące samochody na zakazie postoju w miejscu im doskonale znanym co, czy do okulisty powinni iść ?

 2. 2
  +2
  ~ Kolo
  Piątek, 17.05

  Nowe Pole dzielnicą? Nie róbcie scen.

 3. 3
  +1
  ~ twój podpis
  Piątek, 17.05

  To nie jest dzielnica Elbląga. To odrębna wieś w ramach gminy Elbląg ...

 4. 4
  +3
  ~ Qwerty
  Piątek, 17.05

  Tydzień temu był artykuł o Dabrowie ale został zdjęty. Chciałem zapytać co takiego się stało ze podjeliscie tak niezależną decyzję.

 5. 5
  +1
  Redakcja
  Piątek, 17.05

  Artykuł o Dąbrowie został opublikowany 8 maja. Nie został zdjęty. https://www.info.elblag.pl/20,57694,Co-na-temat-Dabrowy-sadza-mieszkancy-tej-dzielnicy.html pozdrawiamy

 6. 6
  +3
  ~ iii
  Piątek, 17.05

  Co do Policji to mieszka tam policjant, który udaje pseudo instruktora nauki jazdy.

 7. 7
  +3
  ~ ja
  Piątek, 17.05

  zapuszczona, biedna dzielnica

 8. 8
  +6
  ~ Tomasz W
  Piątek, 17.05

  Dzielnice miasta oznacza się znakami/drogowskazami białymi z niebieskimi napisami i w niebieskiej ramce, na zdj. do art. widać drogowskaz do miejscowości o nazwie Nowe Pole. To jak to jest?? Dzielnica czy miejscowość??

 9. 9
  +6
  ~ dannyX
  Piątek, 17.05

  Panie Stanisławie, sprawdziłem odległość od ul. Klonowej do węzła w Swarożynie. Odległość to 51km. Miło mi zatem zapewnić Pana, że nie miał i nie ma Pan szansy usłyszeć dźwięków z autostrady. Pozdrawiam, nie ma ca co!

 10. 10
  --1
  ~ Jaś Fasola
  Piątek, 17.05

  A gdzie to jest? Może mała mapka bo nie wiem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.204442024231