Poniedziałek, 11.12.2023, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co na temat Osiek sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?

31.03.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co na temat Osiek sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?
fot. Patryk Mamczyński

Każda dzielnica ma swoje dobre i złe strony. W naszym cyklu przedstawimy, jak o swoich dzielnicach wypowiadają się mieszkańcy. Co o nich sądzą? Co mogłoby się zmienić? Z czego są zadowoleni? Przedstawimy, jak wygląda życie w poszczególnych częściach Elbląga.

Osiek leży w południowej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Śródmieścia. Na tej dzielnicy przy alei Tysiąclecia znajduje się Komenda Miejska Policji, a przy ul. Fabrycznej swoją siedzibę ma Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Mimo bliskiego sąsiedztwa z EPEC-em niektórzy mieszkańcy dzielnicy wciąż borykają się z problemem braku miejskiego ogrzewania.
 

Dzielnica powinna zostać zmodernizowana, ponieważ o niektórych budynkach dawno wszyscy zapomnieli i niestety wygląda ona obskurnie. Budynki zasługują na ocieplenie i przede wszystkim centralne ogrzewanie. Brakuje nam tu parkingów i placów zabaw dla dzieci. Za to jedynym atutem mieszkania tu jest dobra komunikacja miejska i bliskie sąsiedztwo centrum miasta

- mówiła Karolina Frost-Mateusiak.

Mieszkańcy skarżą się również na stan budynków, które nie tylko psują estetykę tej dzielnicy, ale również stwarzają realne zagrożenie dla przechodniów.

Budynki znajdujące się przy ul. Czerniakowskiej są w opłakanym stanie. Nikt o nie nie dba. Nie dość, że wyglądają paskudnie, to jeszcze codziennie odpada z nich tynk. Widać gołe cegły na budynku

- podkreślał pan Zdzisław.
 

Na niektórych budynkach praktycznie nie ma już elewacji i jest to największy problem naszej dzielnicy. Wygląd klatek i budynków pozostawia wiele do życzenia. Poza tym nie ma też żadnego placu zabaw, aby dzieci mogły się bawić trzeba udać się gdzieś do centrum, a przecież mamy wiele wolnej przestrzeni, na której mógłby taki plac powstać

- mówiła Marzena Król.

Niezadowalający stan techniczny budynków i brak placów zabaw to nie jedyne problemy, jakie widzą mieszkańcy dzielnicy. Niektórzy lokatorzy wskazują, że wokół ich bloków nie ma miejsc parkingowych. Mieszkańcy tej dzielnicy zmuszeni są parkować po części na chodnikach lub też w miejscu prowizorycznych parkingów, które umiejscowione są na terenie podmokłym.
 

Wielu mieszkańców nie ma gdzie zaparkować, jedyne miejsce do tego przeznaczone znajduje się na błocie. Nie jest to problem, który stanowi pierwszą potrzebę, ale zdecydowanie utrudnia nam życie

- mówił pan Wiesław.

Mieszkańcy dzielnicy wskazują również na brak dostatecznego oświetlenia ulic.

Mój blok jest wyremontowany, więc nie mogę narzekać na wygląd. Ale powiem szczerze, że w niektórych częściach dzielnicy na Zagonowej, Sopockiej i Czerniakowskiej brakuje lamp. Jedyne jakie są to te zamieszone na blokach, przez co ulice te są ciemne i trochę niebezpieczne

- mówiła pani Joanna.


A co na temat dzielnicy Osiek mają do powiedzenia nasi czytelnicy?
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Galeria - "Co na temat Osiek sądzą mieszkańcy tej dzielnicy? " ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-03-31 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ krajobraz
  Niedziela, 31.03

  Do kogo należą budynki i ziemia? Uczestniczyliście w spotkaniach przedwyborczych, to trzeba było zgłaszać kłopoty. Wybraliście, to teraz pies z kulawą nogą przez 5 lat wami się nie zajmie.Zróbcie porządek w budynkach i na podwórkach i pilnujcie, bo to wasze jest a nie "ich". Tak jest w każdej "dzielnicy" - płacimy i pilnujemy.

 2. 2
  +7
  ~ jankam
  Niedziela, 31.03

  Chyba najbardziej zaniedbana dzielnica w mieście, a szkoda bo budynki mają potencjał by ładnie wyglądały po remoncie.

 3. 3
  +9
  ~ ADR
  Niedziela, 31.03

  Remonty chcą a pewnie połowa to czynszu nie płaci

 4. 4
  0
  ~ Panienska
  Poniedziałek, 01.04

  Ul.Panieńska ludzie płacą czynsz, a zbk nie zrobi remontu bo to zabytek , i co z tego to ocieplić budynku tez nie mogą...czynsze nie są małe a zbk ma nas w dupie..tylko aby płacić , pismo o remonty podpiszą i mówią na ten rok już nie ma kasy haha i tak co roku

 5. 5
  +2
  ~ wuj onkel
  Poniedziałek, 01.04

  zgadzam się z uwagami mieszkancow , ale dodam pytanie do wladza Miasta . Kiedy wolne tereny miedzy tysiaclecia ,a Czerniakowską zostaną zabudowane i to nie Autohandlem tylko budynkami min. 4 piętrowymi ? Tedy wjezdza się do Elblaga i taki wygląd robi mylne wrażenie na przyjezdnych , myslą ,że to wieś Elbląg .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2442841529846