Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Co na temat Łasztowni sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?

02.04.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co na temat Łasztowni sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?
fot. Patryk Mamczyński

Każda dzielnica ma swoje dobre i złe strony. W naszym cyklu przedstawimy, jak o swoich dzielnicach wypowiadają się mieszkańcy. Co o nich sądzą? Co mogłoby się zmienić? Z czego są zadowoleni? Przedstawimy, jak wygląda życie w poszczególnych częściach Elbląga.

Dzielnica Łasztownia obejmuje kościół Bożego Ciała i rozpościera się aż po trasę Unii Europejskiej. Przy ul. Browarnej 91 znajduje się siedziba i zajezdnia Tramwai Elbląskich. W pobliżu jest również Urząd Gminy i Delegatura Urzędu Morskiego. Na zapleczu ul. Browarnej znajduje się wiele przedsiębiorstw, do których codziennie przyjeżdża wiele pojazdów, również tych transportowych.
 

Jakiś czas temu przy ul. Dolnej zrobiono parking, szkoda tylko, że kosztem placu zabaw. Poza tym codziennie przejeżdżają tędy tiry, ciężarówki, auta, droga ta cały czas jest dziurawa, a chodniki wyszczerbione i popękane

- mówił Tadeusz Karasiewicz.

Natężony ruch przy ul. Browarnej to nie jedyny problem tej dzielnicy. Mieszkańcy borykają się również z wszechobecnymi śmieciami. Niektórzy lokatorzy zwracają uwagę na fakt, że śmietników jest za mało, a te, które powstały nie są odgrodzone.

Jedynym problemem są tu śmietniki. Nie są one zabudowane, więc wszyscy zwożą tu odpady, które swoje miejsce znajdują obok śmietnika. Latem powstaje tu straszny smród, do tego stopnia, że nie można otworzyć okna

- mówił pan Waldemar

Problem zaśmiecania dzielnicy zauważają nie tylko mieszkańcy.

Pracuje w zakładzie znajdującym się na tej dzielnicy, więc codziennie tutaj jestem. Nie rozumiem jak można robić coś takiego, wszędzie leżą śmieci, a śmietniki nawet te przy przystanku są tak przepełnione, że aż się z nich wysypuje. Nie wygląda to dobrze

- mówiła Katarzyna Piórkowska.

Mieszkańcy Łasztowni skarżą się nie tylko na zdewastowane chodniki czy drogi. Samochody, które codziennie kursują przez tę dzielnicę, powodują uciążliwy hałas i huk. Zarówno w dzień, jak i w nocy. Ulica Browarna bezpośrednio prowadzi do drogi krajowej nr 7, przez co każdego dnia porusza się tędy wiele pojazdów.
 

Przede wszystkim nasza dzielnica jest hałaśliwa, niestety tego akurat nie można zmienić. Poza tym często mamy problem z uporczywymi sąsiadami, którzy nie tylko zaśmiecają ulice, piją alkohol pod blokiem, ale również wciąż wszczynają awantury i wprowadzają ciągły harmider. Co akurat widać, bo na sypiących się elewacjach widnieje napis"welcome to hell". Bloki tutaj też powinny być generalnie wyremontowane

- mówił pan Piotr.

Brak placów zabaw, ciągły hałas, wszechobecne śmieci i zniszczone elewacje na blokach to jedne z głównych problemów tej dzielnicy. Niewątpliwie mieszkańcy Łasztowni mają dobre połączenie komunikacyjne z centrum miasta. W bliskim sąsiedztwie dzielnicy znajdują się również różne sklepy, szkoła, przedszkole.

Co sadzą na ten temat nasi czytelnicy?
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Galeria - "Co na temat Łasztowni sądzą mieszkańcy tej dzielnicy? " ( zdjęć 32 )
Dodano: 2019-04-02 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Zawada
  Wtorek, 02.04

  No to teraz... Browarna. Jak dla mnie patola z czołowych stron gazet.

 2. 2
  --2
  ~ Uy
  Wtorek, 02.04

  Browarna nie prowadzi bezpośrednio do 7ki

 3. 3
  +3
  ~ Jaś i Małgoisia
  Środa, 03.04

  Gdyby nie ten z fotki nr 15 z wózeczkiem, to śmieci byłoby jeszcze więcej. Te budki, sklecone garaże są dowodem i genezą z jakich kręgów i okolic dawnej Polski ludzie tu się zjechali po wojnie. Po wyglądzie garaży i budek można sobie dopisać jakie było po wojnie zaopatrzenie w materiały budowlane.

 4. 4
  0
  ~ Mieszkanka
  Czwartek, 04.04

  Dolna. Ludzie którzy przechodzą przez dolną do pracy czują się właścicielami tej dzielnicy. Ja która mieszkam na tej ulicy jadąc na 6 rano do pracy muszę wyjść pół godziny wcześniej bo nie mogę wyjechać z pod domu bo ulica jest zablokowana, nastawiane są samochody cały rząd że wyjechać nie idzie a jeszcze w dodatku nie ma możliwości żeby ktoś Cię wypuścił z bramy. Oni uważają że tylko Oni pracują a reszta z tej ulicy to już wyjechać do pracy nie może. To co się dzieje to jest nienormalne czasami mam wrażenie że tir Mi się przewróc na blok. Co chcą to robią na tej ulicy a nie wspomnę o prędkośći jaka się poruszają co powinno być ograniczenie, ale cóż kto Nam pomoże,,, Nikt?????? może te artukuly Wasze coś co niektórych wzruszą i proszę nie zapomnieć że mieszkają tu Normalni ludzie którzy pracują i mają rodziny a nie wiecznie te głupie gadanie że piją piją i tylko piją. Bo to jest nieprawda

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2630779743195