Sobota, 27.11.2021, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Co na temat Sadyby sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?

30.03.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co na temat Sadyby sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?
fot. Patryk Mamczyński

Każda dzielnica ma swoje dobre i złe strony. W naszym cyklu przedstawimy, jak o swoich dzielnicach wypowiadają się mieszkańcy. Co o nich sądzą? Co mogłoby się zmienić? Z czego są zadowoleni? Przedstawimy, jak wygląda życie w poszczególnych częściach Elbląga.

Dzielnica Sadyba położona jest w bliskim sąsiedztwie parku Dolinka i Bażantarni, dzięki czemu obszar ten jest zielony. Teren ten zabudowany jest głównie domami jednorodzinnymi. Tu również, przy ul. Toruńskiej, znajduje się elbląskie hospicjum.

Dzielnica jest jak cicha zielona wyspa. Mieszka się tutaj wspaniale. Dzielnica jest spokojna, bezpieczna. Mamy miłych sąsiadów i blisko do lasu, dzięki czemu możemy chodzić na spacery i urządzać wycieczki rowerowe. Mieszka tutaj sporo starszych osób, dlatego problemem są tu dziury w chodnikach. Na wózkach poruszają się pensjonariusze z Domu Niezapominajka, a z powodu nierówności zmuszeni są jeździć nimi po jezdni, co nie jest bezpieczne

- mówiła Alicja Marcinkowska.

Sadyba jest niedużym osiedlem, które charakteryzuje się dużą ilością zieleni. Dużym atutem mieszkania na Sadybie jest posiadanie własnego ogródka. 
 

Nasza dzielnica jest cicha, spokojna nie ma łobuzerstwa, mieszkamy tu prawie jak na wsi. Każdy się zna, jeśli kogoś nie ma, to sąsiedzi zawsze przypilnują domu. Mamy wiele zieleni, bo każdy ma jakiś ogród lub sad. Minusem jest tylko zniszczona nawierzchnia, kiedy robiono drogę prowadzącą do Góry Chrobrego, ciężkie sprzęty zepsuły naszą drogę na Bydgoskiej

- zaznaczyła Łucja Spyra.

Wielu mieszkańców wskazuje na zły stan nawierzchni drogi i chodników, które od wielu lat w całości nie były remontowane. Zaniedbane ścieżki stwarzają duże niebezpieczeństwo nie tylko dla mieszkańców. Ponadto niektórzy lokatorzy wskazują na brak odśnieżania drogi w zimę, co utrudnia mieszkańcom poruszanie się w obrębie ulicy.
 

Na naszym osiedlu mieszka dużo starszych osób, a w zimę rzadko kto przejedzie, aby odśnieżyć drogę. Mamy wrażenie jakby nikt o nas nie dbał. Od wielu lat, nikt też nie remontował chodników i dróg, które są pozapadane i dziurawe. Jedynym atutem jest cisza, spokój i posiadanie małego ogródka wokół domu, gdzie można coś zasiać i posadzić

- stwierdził Leszek Cora.

Choć dzielnica ta jest pełna różnorodnej zieleni, stan nawierzchni zdecydowanie burzy wygląd całej okolicy.

A co na ten temat sądzą nasi czytelnicy? Co mogłoby się zmienić na Sadybie?
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Galeria - "Co na temat Sadyby sądzą mieszkańcy tej dzielnicy? " ( zdjęć 16 )
Dodano: 2019-03-30 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ spokoj
  Niedziela, 31.03

  wielkim minusem jest posiadanie SUCZY okienno-parapetowej konfidentki.

 2. 2
  +4
  ~ szkoda
  Niedziela, 31.03

  a lokalna gwiazda pani jola sie nie wypowiada?

 3. 3
  --1
  ~ As
  Niedziela, 31.03

  Gdzie to kujla jest?

 4. 4
  +2
  ~ emeryt
  Niedziela, 31.03

  W artykule zapomniano o zabytkowym Dworku z Parkiem i Stawem znajdującym się przy ul Chrobrego zaraz za Domem Dziecka , Warto by Ratusz, a zwlaszcza Miejski Konserwator Zabytków zainteresowal się tym obiektem .Nie wiemy kto jest wlasciciel budynkow , osoba prywatna ,czy AGM ? wiemy na pewno ,że calość jest mocno zaniedbana i szkoda ,by niszczala nadal .

 5. 5
  +1
  ~ cxz
  Poniedziałek, 01.04

  emeryt masz rację, tam wszystko niszczeje, schowane i władze udają że nie widzą

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0387818813324