Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Powraca temat boiska przy Szkole nr 23. „Jest okazja, żeby spełnić obietnice. Są dodatkowe środki"

07.04.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Powraca temat boiska przy Szkole nr 23. „Jest okazja, żeby spełnić obietnice. Są dodatkowe środki"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji, Adrian Sajko)

Radny niezależny Bogusław Tołwiński powrócił do tematu przyszłości boiska przy Szkole Podstawowej nr 23. - Czy w związku z dodatkowymi dochodami Urząd Miasta planuje realizację boiska przy Szkole nr 23 w roku 22? - pytał.


Do Bogusława Tołwińskiego zgłosiła się elblążanka Teresa Nowak. - Zwracam się ponownie do Pana jako przewodniczącego komisji gospodarki w sprawie budowy boiska przy Szkole nr 23 – pisała Teresa Nowak. - W związku z tym, że miasto sprzedało działki na Wyspie Spichrzów za kwotę kilkukrotnie większe niż zakładano, a zatem pozyskano kilkanaście milionów złotych dodatkowych dochodów które zasilą bądź już zasiliły budżet Elbląga, a nie były ujęte w budżecie proszę o przeznaczenie części na wybudowanie boiska.

 

Przypominam, że wiceprezydent Nowak obiecywał kilkukrotnie, że jak miasto pozyska dodatkowe środki to boisko powstanie. Obiecywał to też prawie każdy radny, Pan również. Jest teraz okazja, żeby te obietnice spełnić. Są dodatkowe środki, więc proszę dotrzymać słowa

 

– podkreśliła Teresa Nowak.


Radny zwrócił się z zapytaniem do Prezydenta Elbląga: „Czy w związku z dodatkowymi dochodami Urząd Miasta planuje realizację boiska przy Szkole nr 23 w roku 22?”


Odpowiedzi udzielił Janusz Nowak, który nie pozostawił złudzeń. - Na rok 2022 w budżecie Miasta Elbląg po stronie dochodowej zaplanowano sprzedaż mienia komunalnego w wysokości 21 mln złotych. Plan dochodów, z uwzględnieniem przyszłej wpłaty ze sprzedaży wskazanej przez Panią Teresę Nowak działki, w tym zakresie nie jest wykonany – informował.

 

Środki uzyskane ze sprzedaży mienia mogą być przeznaczone ustawowo wyłącznie na inwestycje i spłaty rat kredytów. Remont wskazanego boiska jest wydatkiem bieżącym, obecnie nie ma możliwości prawnych i finansowych na zwiększenie tych wydatków

 

– zaznaczył Janusz Nowak.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ elblążanin
  Czwartek, 07.04

  Boisko Ok ale z parkingiem

 2. 2
  +7
  ~ a on nadal swoje
  Czwartek, 07.04

  Panie Nowak, to co pan wygłosił nie mieści się w żadnym kanonie prawdy. Używa pan komunistycznych sloganów i zamyka drzwi przyzwoitości. Teraz jestem pewien, że ma pan w tym boisku osobisty interes. Wystarczy zapomnieć o remoncie (bo i czego?) i wybudować boisko szkolne, a to jest inwestycja. Ponadto niech się pan nie zasłania ustawami, bo może 20% mieszkańców je znać i się pan tylko ośmiesza. Jeszcze dosyć często, bo jest zapotrzebowanie, puszczają w radiach piosenkę ze słowami "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść..." nie ośmieszonym. "Nowak a sprawa boiska" - uniwersalny temat na dyplom w elbląskich uczelniach. To już jest nudne, a proszenie pana o boisko żenujące nawet dla żula spod śmietnika. Tego śmietnika.

 3. 3
  +4
  ~ Zoo
  Czwartek, 07.04

  Żądam tam Biedronki albo Lidla. To dobry interes.

 4. 4
  +11
  ~ JesusAlvaro
  Czwartek, 07.04

  Janusz, sprzedaj teren deweloperowi. To najlepiej potrafisz.

 5. 5
  +3
  ~ Bulbulator
  Czwartek, 07.04

  Teresa Nowak, Janusz Nowak? Ciekawe, ciekawe, takie same nazwiska, zbierz ość czy... po układzie rodzinnym?

 6. 6
  +4
  ~ Urbanista
  Czwartek, 07.04

  Postawić blok , w końcu wolny plac-:)

 7. 7
  +11
  ~ Bez złudzeń
  Piątek, 08.04

  czy ktoś może wskazać choć jeden fakt, że Nowak J. , teoretyczny szef LSD , stanął po stronie mieszkańców, tak jak to niby gdzieś tam mają zapisane. Zresztą, czy go obchodzą jeszcze ci, którzy pozostali?

 8. 8
  +11
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 08.04

  Warto jest podkreślić kto jest za to odpowiedzialny od dekad co? Kto wynajmował ziemie przy boisku na postawienie garazy i czerpał z tego zysk? Gdzie przez dekady była dyrekcja szkoły?

 9. 9
  +10
  ~ Fan Gargamela z PO
  Piątek, 08.04

  Tak czy siak tylko nie NOWAK bez różnicy który....

 10. 10
  +11
  ~ LSD w upadku
  Piątek, 08.04

  ~"bez złudzeń" - A po czyjej stronie stał Nowak rok temu gdy mówił do "radnych - rozważcie w swoim sumieniu co ważniejsze , interes mieszkańców czy to boisko". Jasno powiedział - dzieci nie głosują a elektorat. parkujący, tak. To na fotce, to chyba nie jest boisko w elbląskiej szkole pod nosem UM, chyba że lustrzane odbicie tegoż UM. Ukraińskie dzieci widząc ten step pewnie przeżywają stres i pytają kiedy tutaj spadły bomby.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0697281360626