Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Stadion przy Krakusa zamknięty dla seniorów Concordii. List otwarty do prezydenta

26.08.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Stadion przy Krakusa zamknięty dla seniorów Concordii. List otwarty do prezydenta
REKLAMA

Boisko przy ul. Krakusa pozostaje zamknięte dla pomarańczowo-czarnych. Concordii nie udało się porozumieć w tej sprawie z Miastem. Piłkarze drużyny podkreślają "nasza cierpliwość jest na wyczerpaniu" i apelują do prezydenta Elbląga. 

 

Stadion przy ul. Krakusa, administrowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, od lat jest siedzibą Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Concordia Elbląg. Młodsze drużyny klubu nadal mogą korzystać z miejskiego obiektu. O początku tego sezonu boisko jest jednak zamknięte dla seniorów.

 

MOSiR zawarł z MMKS Concordia Elbląg umowę użyczenia, w zakresie korzystania z miejskiego obiektu piłkarskiego przy ulicy Krakusa 25 na treningi i mecze drużyn dziecięcych i młodzieżowych MMKS Concordia Elbląg zgodnie z ustalonym harmonogramem, a także na pomieszczenia usytuowane w budynku szatniowo-sanitarnym. Stadion przy ulicy Krakusa zabezpiecza aktualnie potrzeby drużyn dziecięcych i młodzieżowych reprezentujących Elbląg w rozgrywkach Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, umowa ta na dzień dzisiejszy wyłącza możliwości korzystania z wyżej wymienionego obiektu przez drużynę seniorów MMKS Concordia Elbląg uczestniczącą w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2021/2022

 

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

 

Pomarańczowo-czarni nie mają więc swojego boiska, a co za tym idzie duży problem z podejmowaniem rywali. Dwa tygodnie temu w roli gospodarza występowali w... Starym Polu. W tę sobotę sytuacja się powtórzy, tym razem drużyna zmierzy się z Mrągowią Mrągowo. Klub chciał na ten mecz wynająć boisko przy ul. Krakusa. To się jednak nie udało. 
 

Podanie o wynajem boiska przy ul. Krakusa na mecz z Mrągowią, który odbędzie się w tę sobotę, złożyłem tydzień temu, we wtorek. Nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi, choć niemal codziennie kontaktowaliśmy się z Miastem i MOSiR w tej sprawie. Dziś po raz kolejny usłyszeliśmy, że decyzja zostanie podjęta jutro. Dla nas to za późno. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej do dziś, do godz. 15:00 dał nam czas na dopięcie szczegółów organizacji sobotniego meczu. W związku z tym kolejny raz jedziemy do Starego Pola

 

- mówi  Sebastian Drewek z MMKS Concorida Elbląg.
 

Rozgoryczenia patową sytuacją, w której znalazła się drużyna, nie ukrywają jej zawodnicy i sztab szkoleniowy. Dziś, 26 sierpnia, wystąpili do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego za pośrednictwe listu otwartego z apelem o udostępnienie im stadionu przy Krakusa do treningów i rozgrywania meczów ligowych. Pełną treść listu otwartego znajdziemy TUTAJ.
 

Przez wiele tygodni powstrzymywaliśmy się od głosu dla „dobra sprawy”, bo uważamy, że o takich tematach powinno się rozmawiać w zaciszu gabinetów. Niestety wobec ciągłego odwlekania przed urzędników podjęcia ważnej dla nas decyzji, nasza cierpliwość jest na wyczerpaniu. W przeddzień kolejnego domowego meczu ligowego sytuacja się powtarza i nadal nie wiemy, czy będziemy mogli go rozegrać na własnym stadionie przy ul. Krakusa

 

- przekonują piłkarze.
 

 

Skąd takie problemy klubu? Przypomnijmy. W marcu tego roku podczas wspólnej konferencji prasowej Ratusza oraz przedstawicieli Concordii i Olimpii Elbląg poinformowano media o porozumieniu między klubami. Miało ono doprowadzić do połączenia obu drużyn seniorskich i utworzenia od 1 lipca tylko jednej w barwach Olimpii. Oba kluby nadal miały się zajmować szkoleniem dzieci i młodzieży. Od tych planów Concordia się jednak odcięła i jak do tej pory nic nich nie wyszło. W konsekwencji jednak pierwsza drużyna pomarańczowo-czarnych straciła możliwość bezpłatnego użytkowania boiska przy ul. Krakusa. 
 

Powyższe wynika z porozumienia, które zawarły MMKS Concordia Elbląg i ZKS Olimpia Elbląg, które zakłada, że od 1 lipca zespoły seniorskie będą funkcjonowały w jednym klubie. Temat ewentualnego korzystania z obiektu przez drużynę seniorską i warunków, na jakich miałoby to się odbywać jest omawiany z zarządem klubu

 

- wyjaśnia Joanna Urbaniak. 


Do tematu jeszcze wrócimy. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Ii
  Czwartek, 26.08

  Wstyd Panie prezydencie

 2. 2
  +1
  ~ Kibic Olimpii Elbląg
  Czwartek, 26.08

  Generalnie jestem negatywnie nastawiony do ksiedza Guminiaka ale spójrzcie jak wygląda stadion przy Moniuszki , który dostał od Miasta a jak przy Krakusa którym zarządza p. Pelc . Na Krakusa mało co się zmieniło , no chyba że weźmiemy pod uwagę , że zarosła już bieżnia i za pieniądze miejskie powstało oświetlenie no i stoi figura słonia kupiona gdzieś na odpuście . Na Moniuszki zaś jest może skromnie ale czysto , schludnie a murawa to ekstraklapa nie powstydziłaby się.

 3. 3
  +8
  ~ Grax
  Czwartek, 26.08

  Żaden wstyd prezydenta.Właściciel Concordii zrobił z prezydenta wobec opini publicznej głąba delikatnie pisząc .Takze nie róbcie na całą Polskę dymu.

 4. 4
  +4
  ~ Co to JEST
  Czwartek, 26.08

  Wszystko się likwiduje w Tym mieście. Dosyć takich w U M ratuszu.

 5. 5
  +10
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 26.08

  Nastały ciężkie czasy dla sportu w Elblągu......

 6. 6
  +7
  ~ Nie będzie niczego
  Czwartek, 26.08

  Witosa zamykacz, likwidator wszystkiego w tym mieście.

 7. 7
  --3
  ~ Ojojoj
  Czwartek, 26.08

  Niestety swoimi intrygami, podstępem, osmieszeniu prezydenta, jątrzeniu itd nie jesteście w tym mieście mile widziani. Potraficie tylko kopać dołki pod innymi i śmiejecie się za czyimś plecami myśląc że kogoś przechytrzyliscie! To jest słabe, płytkie i niestety od wielu lat postepujecie tak samo. Zasluzyliscie na to. Bo tak jak Wy innych traktujecie, tak teraz zostaliście sami potraktowani. Karma wraca. Dzięki prezydencie za odcięcie tej pomarańczowej pepowiny!!!

 8. 8
  +17
  ~ Moim zdaniem
  Czwartek, 26.08

  W zaciszu gabinetów , to Guminiak przekonał prezydenta do takiej postawy. Dziwi fakt, ze klub chce zapłacić za dzierżawę boiska, a nowy dyrektor mosiru nie chce pieniędzy . Myśle , ze to taki nasz mały elblaski qrwidołek.

 9. 9
  +4
  ~ ElbląskaOlimpiaZKS
  Czwartek, 26.08

  Pelc to jest chory z nienawiści do Olimpii. Miałem nieprzyjemnośc poznać tego p. To nie jest człowiek dialogu. Zrobi wszystko aby zaszkodzić. Na tym się nie skończy. Zmarnuje życie by Olimpii dokopać a teraz jeszcze miastu i prezydentowi. Żal. Piłkarze to tylko jego kukiełki w tym teatrzyku.

 10. 10
  +6
  ~ kama47
  Piątek, 27.08

  Takie problemy mogą być tylko w Elblągu.Dlaczego nie udostępniać boiska drużynie która reprezentuje Elbląg .Czy w tym mieście jest aż tyle atrakcji? Mieszkałem w Elblagu 43 lata ,ale aż takich idiotyzmów nie pamiętam,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1911020278931