Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na jakim etapie jest budowa nowej strażnicy? " Możliwe, że będzie roczne przesunięcie"

31.07.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na jakim etapie jest budowa nowej strażnicy? " Możliwe, że będzie roczne przesunięcie"
Fot. Adrian Sajko
Przy ul. Łęczyckiej powstaje Komenda Powiatowej Straży Pożarnej. Przeprowadzka strażaków do nowego obiektu miała odbyć się z końcem 2020 r. Czy tak się stanie?
 
I etap budowy nowej KMPSP w Elblągu oraz przyległej JRG 1 przebiegł bez przeszkód. Co zostało wykonane do tej pory? - Zbliżamy się do 50 proc. całej inwestycji. Zostały wykonane kompleksowe prace w zakresie przyłączy, sieci i instalacji zewnętrznych, sanitarnych i elektrycznych, wykopy dla kabli, rury osłonowe, przepusty dla instalacji elektrycznej oraz sygnalizacji świetlnej -- wymieniał Robert Licznerski, zastępca Komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
 
 
Został wybudowany budynek główny stanowiący siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i przyległej JRG nr 1 w Elblągu w stanie szczelnym, zamknięty, z kompletną elewacją i dachem. Wewnątrz budynku zostały wykonane ścianki działowe i instalacje wentylacje
 
- dodał Robert Licznerski.
 
Przygotowane zostało także kompletne palowanie pod garaż wielostanowiskowy i komorę dymową. - Został przygotowany teren wokół Komendy, w postaci wywozu nadmiaru gruntu poza teren budowy - stwierdził Robert Licznerski. - Wykonane zostały też trzy z czterech murów oporowych.
 
Kiedy rozpocznie się realizacja II etapu? - Obecnie jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy na częściowe wykończenie wnętrza budynku głównego Komendy Miejskiej w zakresie prac malarskich, instalacyjnych, osadzenia parapetów, grzejników, wykonania łazienek, sufitów podwieszanych i wykładzin podłogowych - mówi Robert Licznerski. - Mamy nadzieję, że do końca sierpnia będziemy mogli podpisać umowę z nowym wykonawcą.
 
Jeśli uda się do końca miesiąca wyłonić wykonawcę to II etap ma zostać zakończony do 15 listopada br. - Skończone ma zostać I piętro, parter i niski socjal - zaznacza Robert Licznerski. - Teraz będziemy się skupiać na wykończeniu.
 
W momencie rozpoczęcia inwestycji przeprowadzka strażaków na ul. Łęczycką planowana była na koniec 2020 r.
 
Niestety sytuacja na świecie jest jaka jest. Nie uda nam się przeprowadzić w tym roku. Mamy nadzieję, że będziemy mogli mówić o ewentualnej możliwej przeprowadzce na koniec 2021 r. Możliwe, że będzie roczne przesunięcie. To zależy od kilku czynników, takich jak zabezpieczenie finansowe czy przebieg zamówień publicznych
 
- podkreślił Robert Licznerski.
 
Na polepszenie warunków pracy czeka obecnie 60 strażaków pracujących w systemie zmianowym oraz 13 - w systemie codziennym.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Budowa nowej Straznicy ( zdjęć 48 )
Dodano: 2020-07-31 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Piątek, 31.07

  Ciekawe, którędy pojadą do pożaru w godzinach szczytu, gdy Bema stoi w korku od Kościuszki a miejsca na ulicy aby zrobić im przejazd nie ma?

 2. 2
  +13
  ~ rambo 11
  Piątek, 31.07

  Tylko ograniczony umysłowo mógł wybudować strażnicę w tym miejscu - myślę że to ten sam co modernizował strzelnice za ogromne pieniądze na Łęczyckiej-takich mamy specjalistów.

 3. 3
  +10
  ~ Kryspin
  Piątek, 31.07

  Jeżeli zastępca komendanta powołuje się na sytuację w świecie to nie wróży najlepiej dla inwestycji. Generalnie ocieplenie klimatu, koronawirus i tornada w Ameryce, wojna w Syrii czy powodzie w Bangladeszu żle rokują dla inwestycji w Elblągu. A nie prościej przyznać, że MSWiA nie dało kasy, bo nie ma, albo spłukało się na obietnice wyborcze Dudy?

 4. 4
  +6
  ~ chester
  Piątek, 31.07

  zapewne Modrzewina byłaby lepszą lokalizacją

 5. 5
  +11
  ~ kkk
  Piątek, 31.07

  O jakiej to sytuacji na świecie pan mówisz zastępco komendanta? Dlaczego jest siany ferment?

 6. 6
  +2
  ~ mowa krótka
  Piątek, 31.07

  Inwestycje w Elblągu typu Straż Pożarna,Policja i inne wleką sie bo Elbląg nic nie znaczy.To jest po prostu wiocha.

 7. 7
  +1
  ~ elblązanin
  Sobota, 01.08

  największa głupota o wybudowaniu Remizy na Łęczyckiej co za debil to wymyślił!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????/ najbardziej zatłoczona ulica Bema !!! ciekawe jak przejadą do pożaru?????????????????Mogli wybudowac na Modrzewinie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ale jakiś buc sobie takie umiejscowienie wymyślił!!!!!!!!!!!!!!Jak by była obwodnica Wschodnia jak już nawet Niemcy planowali było by okej!! a tak *** na szelkach

 8. 8
  +1
  ~ w....y elblązanin
  Sobota, 01.08

  Elbląskie debile i kretyni w naszych władzach miasta!! Nic nie zrobili jak trzeba, nie będę wymieniał poronionych inwestycji ,nie wymiarowe robione na hura ,hale póżniej zburzone[Modrzewina] ,baseny, mosty ,wiadukty ,tory łyżwiarskie itp i itd bo za długo by trwało wymieniać!,durne inwestycje nie przemyślane, wszystko aby wydać pieniądze przed wyborami.Obietnice wybudowania stadionu kilka lokalizacji a jednego nie przystosują do gry.Syf malaria dziadostwo popatrzcie na małe miasteczka Ostróda ,Malbork tam się coś dzieje a u nas trwają władze i tylko dbają o swoje zarobki ,kasę nic nie robią dla rozwoju Elbląga!!.Najwyższy czas tą czerwoną swołocz wywiężćna taczkach z gnojem !! PIS robi co może dla Elbląga przekop port ,kanał pieniądze dla rodzin a swołocz czerwona głosuje na POjebów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.238303899765