Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Rozpoczyna się budowa węzła przesiadkowego w obrębie Pl. Dworcowego

09.06.2019, 08:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rozpoczyna się budowa węzła przesiadkowego w obrębie Pl. Dworcowego
Fot. Ryszard Biel

Zadanie realizowane jest w ramach Projektu pn. „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga”, w ramach którego realizowana jest także dostawa wagonów tramwajowych oraz przebudowa hali wraz z infrastrukturą tramwajową na terenie zajezdni przy ul. Browarnej.
 

Po przeprowadzonych i unieważnionych pięciu postępowaniach przetargowych zaproszono do negocjacji firmę AMP CT Sp. z o.o., z którą zawarto umowę.

Zakres zadania obejmować będzie m.in. zakup i montaż 3 biletomatów oraz dwóch tablic informacyjnych komunikacji pasażerskiej, przebudowę peronów tramwajowych i wiat przystankowych, budowę odcinka chodnika, wymianę źródeł oświetlenia na energooszczędne, montaż elementów małej architektury.

Termin realizacji: 9 miesięcy od przekazania terenu budowy.
 

Wartość robót wg umowy ok.  1 135 000 zł. Zadanie realizowane przy dofinansowaniu środkami UE w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-20120.

 

UM Elbląg
 

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ dsada
  Niedziela, 09.06

  węzeł przesiadkowy w mieście gdzie jest tragiczna komunikacja miejska? Poza tym w centrum miasta na dworcu? Kto będzie jechał specjalnie na dworzec się przesiąść?!

 2. 2
  +12
  ~ pil
  Niedziela, 09.06

  bardzo się cieszę, że jest jakaś inwestycja w Elblągu, ale węzeł przesiadkowy?

 3. 3
  +19
  ~ "inwestycja"
  Niedziela, 09.06

  ~dsada - to taka szumna nazwa aby niewielu rozumiało, kuzyn zarobił a wszystko pozostało po staremu. Zamontowanie 3 biletomatów kosztuje ponad milion w biednym mieście. Na zebraniu wiejskim towarzysz użył słowa "abstrachuje". Wieśniak zapytał kim jest ten abstra, bo tych drogich to zna. podobnie z tym węzłem, bo przesiadki nie znam. Tam będzie przesiadał wituś jadąc tramwajem w krzakach.

 4. 4
  +16
  ~ Ależ
  Niedziela, 09.06

  Tramwaje ruiny ,złom dopiero wyremontowane przystanki do rozwalenia. Gospodarnośc Perfect. Należy zlikwidować wszystkie konstale natychmiast. A nie stek obietnic o nowych wagonach tramwajowych. Czekamy i co obietnicę z których zjawia się może trzy wagony??? Budową nowej malutkiej hali w zajezdni to absurd gdy jest taki duży teten tuż za szlabanami. Zburzyć te rudery i zbieranine wszystkiego: gruzu i innego badziewia. Jednym słowem brnie Elbląg w uliczkę tylko wyjazdu z niej nie bedzie. Referendum i pa.

 5. 5
  +21
  ~ Po pierwsze
  Niedziela, 09.06

  Aby powstał węzeł przesiadkowy trzeba mieć rozbudowane linie tramwajowe których w Elblągu nie ma. Musi być nowoczesny tabor tramwajowy z klimatyzacją którego nie ma. Marzenia i tyle. Oczywiście zbudujecie tylko to i tak nic nie zmieni wydane pieniądze.

 6. 6
  +12
  ~ Szacun
  Niedziela, 09.06

  Duży szacunek zyskały projekt budowy dużego, nowoczesnego i nowego amfiteatru w Elblągu. Miasta które to zrobiły mają imprezy ,które możemy oglądać nawet w tv. Miasteczka te są mniejsze od Elbląga. Budowa remont nowego basenu otkrytego a takrze budowa w poblizu hoteliku dawalaby szansę na częstsze organizacje imprez pływackich i crw dolinka miało by zyski i miasto też. W innych miastach poszli po rozum i zarabiają kasę na turyscie. W Elblągu nie tu myślenie może będzie.

 7. 7
  +16
  ~ Realista
  Niedziela, 09.06

  Mozna sobie zestawic ten absurdalny pomysl, z art. zakaz kapieli w rzecce, ktory jest de facto ogloszeniem, ze w miescie nie ma miejaca do kapieli, wiec wypierd.

 8. 8
  +13
  ~ całe miasto bredzi ?
  Niedziela, 09.06

  ~Szacun - dla kogo? Czego? Ty przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i wytrzeźwiej . Jak już "wrócisz" to wytłumacz o co come on. Witek pilnuje złomu na Chrobrego który chce od kumpli kupić. Odkryty basen czy szuwary adolfa? Dolinka - znasz projekt? W tym stuleciu? A bażantarnia? Węzeł przesiadkowy - to brzmi prawie tak samo jak koparka 3 latka w piaskownicy. Węzeł to trzeba witusiowi zawiązać przy użyciu lupy lub mikroskopu. Wkrótce będzie komunikat, że bydowany jest wieżowiec 3 piętrowy a basen przyniesie ktoś ze szpitala dla już robiącego pod siebie ze strachu faceta z 3 piętra. Szacun dla pracujących a nie leni i lanserów - przebili wcisłę. Pan Nowaczyk przynajmniej miał wizję i ją realizował. Wkrótce witold poda zestaw podwyżek od ciepła zaczynając.

 9. 9
  +16
  pampi - ZAWADA
  Niedziela, 09.06

  Obiektywnie . Dla kogo ma być ten węzeł przesiadkowy w tym miejscu ?? Gdy bywam w tym rejonie to niewiele osób w tym miejscu stoi na przystankach tramwajowych . Może dlatego , że korzystają ze swoich samochodów ( jest spory parking ) , taksówek , autobusów miejskich . Pętla , jest przy PKS a do dworca PKP parę kroków . Więc idą tam , gdzie jest bliżej a nie na tramwaj . Nie wspomnę o tym , że przepływ osób przez dworce znacznie się zmniejszył w ostatnich latach . Co ma przełożenie na ubogi rozkład jazdy pociągów PKP i niewiele większy PKS . Pusto się zrobiło w tym rejonie miasta w stosunku do tego co było wiele lat temu . Więc ... *

 10. 10
  +19
  ~ 9 miesięcy - przypadek?
  Niedziela, 09.06

  Nie chodzi przecież o węzeł. to co trzeba wykonać mieści się w kosztach 50 000 + wiata +3 biletomaty i czas do miesiąca . Ale wtedy kuzyn zarobi niewiele. Zmiana nazwy na "węzeł" sugeruje potężną inwestycję z której każdy coś uszczknie dla siebie - taka tradycja "wybranych". podobnie z nazwą Elbląg - miasto, sypialnia budżetówki , uczniów, emerytów. Ale Elbląg - port oceaniczny z przekopem i koleją nadzalewową - a, to już w Tokio myślą, że metropolia większa od nich. "Węzeł" = kasa. Jeden wyraz a jaki koszt. podobnie z "opracowaniami" nt. ciepła - plan , to 1500 zł, ale studium "strategiczne" = 90 000 a mniej znaczy niż plan. Już było sympozjum o etyce, był wernisaż JP II dla kilku osób i należy kontynuować żniwa w starym stylu = przecież to nie do nas były słowa o etyce i moralności.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.