Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy Lotniczej było gimnazjum, powstanie żłobek i przedszkole. Miasto szuka wykonawcy

16.05.2019, 10:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy Lotniczej było gimnazjum, powstanie żłobek i przedszkole. Miasto szuka wykonawcy
REKLAMA

Maluchy z Zatorza przejmą opuszczony budynek przy ul. Lotniczej, dawną siedzibę gimnazjum. Zanim do tego dojdzie, obiekt zostanie wyremontowany i rozbudowany. Miasto właśnie rozpoczęło poszukiwania wykonawcy, który podejmie się tego zadania.

W budynku przy ul. Lotniczej 12 przez lata mieściło się Gimnazjum nr 7. W wyniku reformy oświaty, we wrześniu 2017 roku, zostało ono przeniesione do Szkoły Podstawowej 14. Ratusz już wtedy planował adaptację opuszczonego obiektu na potrzeby żłobka oraz przeniesienie do niego wszystkich oddziałów z Przedszkola nr 18 przy ul. Mielczarskiego. Dopiero teraz pomysł ma szansę zostać zrealizowany.

Zanim budynek "przejmą" maluchy musi on zostać dostosowany do ich potrzeb. Wczoraj (15 maja) Miasto ogłosiło przetarg na realizację tego zadania. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa budynku po byłym gimnazjum dla potrzeb przedszkola i żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu w postaci placu zabaw. Wykonawca będzie musiał nie tylko przebudować istniejące już pomieszczenia, ale i dobudować dwa nowe skrzydła budynku.

Wśród zadań jest wykonanie m.in.: 6 oddziałów przedszkolnych z węzłami sanitarnymi oraz pomieszczeniami na leżaki, sali korekcyjno-rehabilitacyjnej, sali plastycznej, gabinetu logopedy i psychologa, gabinetu socjoterapii, 2 oddziałów żłobka z węzłami sanitarnymi oraz strefami wypoczynku, pomieszczeń administracyjnych dla potrzeb personelu przedszkola oraz filii żłobka, wykonanie wózkowni i szatni dla dzieci oraz kuchni.

Całość zadania Miasto już wcześniej oszacowało na kilka milionów. Ratusz planuje, że część pieniędzy uda się pozyskać z programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Maluch+”.

Oferty chętnych przyjmowane są do godz. 9.30, 30 maja.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ mój popis
  Czwartek, 16.05

  Tylko dwa oddziały żłobka??? W przedszkolach miejsc nie brakuje, po co aż 6 oddziałów. Powinno być na odwrót.

 2. 2
  +4
  ~ betti
  Czwartek, 16.05

  Pięknie to wygląda,ale czy tak się stanie? Popieram 6 oddziałów to chyba niekoniecznie... a sala plastyczna? hmm...zajęcia plastyczne itp.odbywają się zawsze w danej grupie ,więc po co jakieś nie do końca potrzebne koszty ,no i te gabinety psychologa,socjoterapeuty - chyba na wyrost ,bo to dobrze brzmi....Zgoda na logopedyczny owszem.Zatem do dzieła! Czekamy zwłaszcza na żłobek.

 3. 3
  +1
  ~ Rotateyourowl
  Czwartek, 16.05

  Rozumiem, ze zapisy dzieci do żłobka będą zbierane 3 lata przed narodzeniem dziecka ;-)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.