Niedziela, 7.03.2021, Imieniny: Pawel, Tomasz, Felicyta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Grupa Żywiec buduje na elbląskiej Modrzewinie. Ogromny kompleks magazynowy powstanie do marca 2019 r.

13.11.2018, 13:30:30 Rozmiar tekstu: A A A
Grupa Żywiec buduje na elbląskiej Modrzewinie. Ogromny kompleks magazynowy powstanie do marca 2019 r.
Fot. DS

Do marca przyszłego roku na Modrzewinie ma powstać ogromny kompleks magazynowo-logistyczny Grupy Żywiec. Prace na placu budowy idą pełną parą. Obiekt, usytuowany na 5-hektarowej działce w pobliżu Elbląskiego Parku Technologicznego nabiera coraz konkretniejszych kształtów.

Kilka miesięcy temu Grupa Żywiec Browar w Elblągu kupiła od miasta osiem działek na Modrzewinie, położonych między ulicami : Sulimy a Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. Za teren o łącznej powierzchni 5 hektarów zapłaciła ponad 2,3 mln zł.

Obecnie w tym miejscu powstaje ogromny kompleks magazynowo-logistyczny. Wykonawcą obiektu jest gdyńska firma Allcon, która wybudowała kilka lat temu Lidla przy ul. Dębowej. W lipcu inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Prace ruszyły w sierpniu. W obiekcie, oprócz magazynu wyrobów gotowych znajdzie się również zaplecze socjalno-biurowe. Wraz z nim powstanie również niezbędna infrastruktura techniczna i drogowa.

To inwestycja zakrojona na szeroką skalę. Na placu budowy, podczas różnych jej etapów, będzie pracowało blisko 300 osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na 31 marca 2019 r.

Czy w związku z inwestycją w Elblągu Grupa Żywiec będzie planowała również zwiększyć zatrudnienie w naszym mieście? Zapytaliśmy o to rzecznika prasowego inwestora. Na odpowiedź czekamy. Do tematu jeszcze wrócimy.

Kompleks browaru to nie jedyna inwestycja planowana na elbląskiej Modrzewinie. We wrześniu tego roku miasto sprzedało za blisko 1 mln zł teren przy ul. Rosnowskiego. Nabywcą jest elbląska firma zajmująca się dostawą armatury dla różnych gałęzi przemysłu.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0


Galeria / Budowa modrzewina ( zdjęć 20 )
Dodano: 2018-11-13 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Pawel
  Wtorek, 13.11

  A co z kompleksem przy moście Unii tam też były magazyny

 2. 2
  +22
  ~ wyborca
  Wtorek, 13.11

  I niech buduje, najważniejsze żeby coś powstało, nawet jak zapłacą podatek od nieruchomości to już coś.

 3. 3
  +6
  ~ Minus
  Wtorek, 13.11

  Ale co tak zagadkowo," we wrześniu tego roku miasto sprzedało za blisko 1 milion teren przy Rosnowskiego". Czy nie można podać mieszkańcom, którzy mają prawo wiedzieć ile dokładnie złotych /blisko/ i jaka powierzchnia w ha.?

 4. 4
  +14
  ~ Elblazanin
  Wtorek, 13.11

  Pawel ten maly magazynik przy Unii Europejskiej do likwidacji idzie, ten teren pójdzie dla portu.

 5. 5
  +8
  ~ zgrywus
  Wtorek, 13.11

  Ten "ogromny kompleks magazynowy" będzie tak duży , że nikt jeszcze nie wie jaką będzie miał docelową powierzchnię?;)

 6. 6
  +8
  ~ Realista
  Wtorek, 13.11

  Ogromny kompleks magazynowy, a nie wiedzą czy w ogole wzrośnie zatrudnienie? Jak znam życie to będzie to kilka osób, być może przesuniętych z browaru. I nie do końca tak jest, że nie ważne co budują, byle by budowali. Teren na modrzewinie południe się kończy. Ogromny teren, a pracuje tam mniej ludzi niż w średniej firmie.

 7. 7
  +19
  ~ Gosc
  Wtorek, 13.11

  Niestety, a może stety lepsza wiadomością dla nas Elblążan jest budowa Castorama. Dla porównania w takim Chełmie w tam roku powstał obiekt 7tysm2 i zatrudnia z outsourcing iem 180osob. A nasza Castorama ma mieć powierzchnię aż 11tys.m2!

 8. 8
  +5
  ~ hehe
  Wtorek, 13.11

  Michał Wilhelm Rosnowski (ur. 20 września 1887 w Arczyńsku, zm. wiosną 1940 w Katyniu) – lekarz internista, docent, podpułkownik lekarz Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej." Sprawdziłem, nie znajduję związków z Elblągiem:/ Ale ulicę ma! ;) A co do pytania o zwiększenie zatrudnienia... może napiszę tak: no same się nie obsłużą:) Więc tak postawione pytanie jest chyba sztuką dla sztuki;)

 9. 9
  --8
  ~ 997
  Wtorek, 13.11

  do hehe ,wiesz,że jesteś głupi ????

 10. 10
  +9
  ~ wyborca
  Wtorek, 13.11

  Kiedy na Modrzewinie wybuduja pierwsze bloki mieszkalne???? Przydaloby sie jakies piekne duze osiedle domkow jednorodzinnych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7361259460449