Poniedziałek, 21.10.2019, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Działka na Modrzewinie poszła za milion

11.10.2018, 09:30:53 Rozmiar tekstu: A A A
Działka na Modrzewinie poszła za milion
Fot. Archiwum redakcji

Miasto sprzedało teren przy ul. Rosnowskiego za blisko milion złotych. Nabywcą jest elbląska firma zajmująca się dostawą armatury dla różnych gałęzi przemysłu.

We wrześniu tego roku miasto wystawiło na sprzedaż teren pod zabudowę przemysłową znajdujący się na Modrzewinie. Cena wywoławcza czterech działek o łącznej powierzchni ponad 2 hektarów wyniosła 945 001 zł (bez VAT). Na początku października odbył się przetarg ustny na nieruchomość.

Wziął w nim udział tylko jeden zainteresowany. Ostatecznie więc to firma BTH Elstar został nabywcą działek przy ul. Michała Rosnowskiego. Zapłaci za nią 954 tys. 461 zł.

Przeznaczona na zabudowę przemysłową Modrzewina-Południe włączona jest w elbląską podstrefę Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
 

Nadal są tu działki, które czekają na inwestorów.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 7

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 11.10

  A teraz czekajmy aż ukaktywnią się "menagerowie" i ich giermkowie z POPISu i będą udowadniać, że za mało wzięło miasto? Bardzo dobra decyzja!

 2. 2
  +11
  ~ Chwila
  Czwartek, 11.10

  Ruszy przekop i inwestorzy będą szukać miejsc na biura, budynki. I może tak być że modrzewina zapełni się budynkami. Czas pomyśleć o remoncie mostu kolejowego i torów PKP gdyż przyda się transport kolejowy z portu.

 3. 3
  0
  ~ zgrywus
  Czwartek, 11.10

  Zapomnieliście dodać Redakcjo, że inwestor przenosi się z innej dzielnicy Elbląga i ma w planach np. utworzenie "dodatkowych 2 miejsc pracy w terminie najbliższych 10 lat"?;) W Modrzewinę władowano ze 100 mln zł po to by do miasta ściągnąć zewnętrznych inwestorów z gałęzi nowoczesnych technologii którzy stworzą setki albo i tysiące miejsc pracy! A realia są takie, że działki sprzedaje się na cokolwiek i na dodatek w 90% elbląskim firmom które tylko przenoszą się z innych dzielnic miasta. Matematycznie wychodzi na to, że jedno miejsce pracy na modrzewinie kosztuje nas 1 mln zł!;)

 4. 4
  +3
  ~ ccc
  Czwartek, 11.10

  zwróci im się szybko jak ich z podatków zwolnią teraz chyba płacą w strefie przestaną

 5. 5
  +5
  ~ Ddek
  Czwartek, 11.10

  Dramat co miasto robi z naszą modrzewiną. Takie piękne tereny sprzedawać pod budownictwo przemysłowe to grzech. Naprawdę mamy masę miejsc pod hale produkcyjne chociażby za kanałem w pobliżu obwodnicy. Modrzewina powinna być zagospodarowana pod budownictwo mieszkaniowe, przecież to idealne miejsce do życia dla mieszkańców miasta. Z dala od obwodnicy, z pięknymi widokami na zalew wiślany. Ktoś kto proponował zapisy w MPZP naprawdę zrobił krzywdę temu miastu.

 6. 6
  +15
  ~ Twój podpis
  Czwartek, 11.10

  Witold Wroblewski powinien polaczyc Modrzewine z Krasnym Lasem droga asfaltowa z chodnikami by polaczyc rondo w polu na jej koncu z tym rejonem,mozna by wtedy jezdzic nie przez Jar w tych korkach i swiatlach trzy razy szybciej!!!!

 7. 7
  +1
  ~ hd
  Czwartek, 11.10

  Za chwilę pół Modrzewiny to będzie Elstar. Dobrze ktoś napisał,mamy praktycznie tylko przemeldowywanie elbląskich firm dla podatkowej optymalizacji. Kompletne dno,Panie Wróblewski. PS Dlaczego wycięliście mój post o waszym lewicowym profilu,wstydzicie się?

 8. 8
  +5
  ~ Gosc
  Czwartek, 11.10

  Brawo, znowu będzie można zatrudnić 5 osob!

 9. 9
  +1
  ~ karabinreczno-automatyczny
  Piątek, 12.10

  zamiast klepac w internecie wez sie za robotę, wybuduj swoja hale i zatrudnij w niej 100 osob. Czekamy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.