Piątek, 31.03.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Umowa podpisana. Czas rozpocząć przebudowę drogi 503

25.10.2011, 15:45:20 Rozmiar tekstu: A A A
Umowa podpisana. Czas rozpocząć przebudowę drogi 503
fot. UM Elbląg

W poniedziałek 24 października w ratuszu podpisano umowę z firmą Eurovia, która została wykonawcą przebudowy miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej nr 503. Roboty budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku na wysokości Placu Słowiańskiego. Skończą się przy ul. Obrońców Pokoju. Będzie to I etap przebudowy drogi 503.

Podczas podpisania umowy Miasto reprezentował Wiceprezydent Elbląga Tomasz Lewandowski oraz Krystyna Dziurdź Dyrektor Departamentu Dróg. Inwestora, Konsorcjum Firm: Eurovia Polska S.A. i Eurovia CS a.s. z Pragi - Wiceprezes Zarządu Piotr Horst i Pełnomocnik Szymon Kędzierski.

- W ramach robót przebudowana zostanie jezdnia i skrzyżowania. Naprawione zostaną chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe z wiatami, a także perony tramwajowe – informuje Kamil Czyżak z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. - Uregulowane zostanie odwodnienie ulic, a poza tym usunięte zostaną kolizje infrastruktury technicznej. Zostaną także wyburzone budynki, które kolidują w realizacji projektu.

Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 31 października 2013 roku. Przebudowa pochłonie blisko 94 mln złotych. Inwestycja realizowana będzie przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007 - 2013.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 1 )


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 25.10

  perony tranwajowe?? to co jest na dworcu PKP przystanki kolejowe???

 2. 2
  +6
  ~ ppppp
  Wtorek, 25.10

  Czy ta Pani Dziurdź to ten inżynier od betonu co nie ma prawo jazdy i pojęcia o drogownictwie?

 3. 3
  +7
  ~ zainteresowany
  Wtorek, 25.10

  Gdzie te ścieżki rowerowe na drodze 503 ,ich nie ma.A KIEDY ROZPOCZĘCIE tego nie piszą.Ciekawi mnie czemu nie planuje się nowej linii i budowy torowiska z ul.Pocztowej przez Rycerską w stronę Malborskiej i Zatorza.Przecież dzielnice Elbląga :Zatorze,Bielany,Dąbrowa muszą być szybko skomunikowane bo się buduje dużo domów i mieszka tam spora grupa mieszkańców.

 4. 4
  +4
  ~ pasażer
  Wtorek, 25.10

  A ZKM planuje remont torów i dobudowę drugich torów by nie było czekania na mijankę na całej długości drogi 503.I jeszcze jedno pilnie potrzebna jest ul.Nowa 1 gdyż ul.Niska ,Pływacka,Dolna muszą być zamknięte z ul.Browarną -Wypadki ,zderzenia.

 5. 5
  0
  ~ sd
  Wtorek, 25.10

  Do pasazera: Jakbys znal projekt (o czym bylo juz na kazdym elblaskim portalu) to wiedzialbys ze jednotory przestana istniec na calym odcinku przebudowywanej trasy. Pasazerowie tramwaju nie beda takze schodzic bezposrednio na jezdnie.

 6. 6
  +1
  ~ obywatel piszczyk
  Wtorek, 25.10

  I tak kończą wizję Heńka

 7. 7
  0
  ~ zorientowany
  Wtorek, 25.10

  do pppp niestety tak.... maskra

 8. 8
  +1
  ~ TUBYLEC 1
  Środa, 26.10

  Oj tak, najwyższy czas! Od kilku lat i nie tylko ulice w ramach tej trasy.

 9. 9
  +3
  ~ do anonima
  Środa, 26.10

  peron: podwyższenie przy torach umożliwiające podróżnym wsiadanie do pojazdu szynowego. przystanek kolejowy: miejsce zatrzymywania się pociągu nie wyposażone w pas podwyższenia.

 10. 10
  --2
  ~ orcio4@wp.pl
  Środa, 26.10

  Zajefajnie. 12 lutego zamknięta i Browarna zamknięta do centrum przez Traugutta. Panowie urzędnicy może włączcie myślenie?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1665410995483