Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowy wykonawca przebudowy miejskiego odcinka drogi 503

11.10.2011, 15:43:51 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy wykonawca przebudowy miejskiego odcinka drogi 503

Zwrot w przetargu na przebudowę miejskiego odcinka drogi nr 503. Krajowa Izba Odwoławcza uznała za zasadne odwołanie jednej z firm startujących w przetargu. Wobec tego Miasto unieważniło wybór oferty złożonej przez polsko-włoskie konsorcjum firm Clark sp. z o.o. z Wieliczki i Alissa Construzioni S.P.A. z Padwy oraz wybrało nowego wykonawcę – konsorcjum firm Eurovia Polska S.A. i Eurovia CS a.s. z Pragi.

Przypomnijmy, że 8 września komisja przetargowa dokonała wyboru wykonawcy przebudowy, przebiegającego przez Elbląg, odcinka drogi wojewódzkiej nr 503 (od Placu Słowiańskiego do ul. Obrońców Pokoju). Za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum firm Clark z Wieliczki i Alissa Construzioni z włoskiej Padwy. Oferta opiewała na kwotę 82 mln 456 tys. zł.

Od powyższej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej, wpłynęło odwołanie jednej z firm startujących w przetargu. 27 września KIO wydała wyrok, w którym nakazała Miastu unieważnienie decyzji wyboru i ponowną ocenę ofert. Jednocześnie oferta złożona przez polsko-włoskie konsorcjum, została odrzucona, a wykonawca wykluczony z postępowania.

7 października, po dokonaniu ponownego badania i oceny ofert, Komisja wybrała jako najkorzystniejszą ofertę konsorcjum firm Eurovia Polska S.A. i Eurovia CS a.s. z Czech. Koszt wybranej oferty to ponad 94 miliony złotych.

Oznacza to, że Urząd Miejski będzie musiał znaleźć dodatkowe fundusze na tę bardzo kosztowną inwestycję, która otrzymała także unijne dofinansowanie (51,6 mln zł).

Jak nas poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego, podpisanie umowy z wykonawcą nastąpić może w drugiej połowie października 2011 roku tj. w możliwie najszybszym terminie. Roboty budowlane związane z realizacją inwestycji rozpoczęte zostaną w 2011 r. i trwać będą do IV kwartału 2013 roku.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ M.
  Wtorek, 11.10

  No to teraz ciekaw jestem skąd miasto weźmie brakującą kwotę...

 2. 2
  +5
  ~ sd
  Wtorek, 11.10

  No czekam i czekam na rozpoczecie robit.

 3. 3
  0
  ~ ELBLAZANIN
  Wtorek, 11.10

  z dupy jak nie wiesz skad wiecznie cos nie pasuje , wez line i poszukaj duzego drzewa

 4. 4
  +8
  ~ Irka
  Wtorek, 11.10

  Znikąd, rozgrzebią i zostawią tak jak Mosty na Starówce- też brak pieniędzy ;-) Potem jeszcze rozgrzebią wszystkie inne pod pretekstem "naprawy" i będzie realizowane hasło POLSKA W BUDOWIE na wieczność ;-)

 5. 5
  +15
  ~ mieszkaniec - zalamany
  Wtorek, 11.10

  Eurovia? ale jajca, ludzie to ta sama firma bo blkowala wyjazd na Malbork budując malutki wiadukt i rondo przez całe wieki, jak mozna takich patalachów wpuścić do miasta? korki mamy gwarantowane przez 5 lat minimum, tam jeden pracuje a 45 śpi w barakach, czy ludziom z UM rozum odebrało? nie chemy zadnej Eurovi w miesci, juz pokazali co potrafią na Warszawskiej i nam wystarczy na 50 lat pokazów,

 6. 6
  0
  ~ kirowca
  Wtorek, 11.10

  BAJU,BAJU.Jak zobaczymy pracę przy tej drodze to uwierzymy.OBIECANKI!!!!!!!!!!!!!!!

 7. 7
  +9
  ~ am
  Wtorek, 11.10

  nie wyciągneli wniosków z przebudowy węzła Raczki. Eurovia tu i tam. Czuję , że będzie ciężko przejechać przez miasto skoro 2 ważne ciągi komunikacyjne w Elblągu ma robić ta sama firma

 8. 8
  +1
  ~ lam
  Wtorek, 11.10

  źródło kasy jest oczywiste - nastąpi szybkie rolowanie długu miasta

 9. 9
  +6
  ~ xxx
  Wtorek, 11.10

  Eurowia miała Porto jak wypadło to potrzebują cuś nowego

 10. 10
  0
  ~ Rex
  Wtorek, 11.10

  Ciekawe co znalazla Eurovia we wloskiej ofercie ze udalo im sie ich wywalic.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


8.1810970306396