Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Monika Falej „jedynką” na liście Lewicy w okręgu elbląskim

17.08.2023, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Monika Falej „jedynką” na liście Lewicy w okręgu elbląskim

Zarząd Nowej Lewicy zatwierdzi dziś (18 sierpnia) listy wyborcze. „Jedynką” w okręgu elbląskim została posłanka Monika Falej. - Na „elbląskiej” liście zachowaliśmy parytet i „suwak”, co było dla mnie bardzo ważne. To jest taka lista marzeń – zaznaczyła posłanka Lewicy Moniak Falej.- Idziemy po to, żeby wygrać Polskę, żeby razem z naszymi partnerami z opozycji wywalczyć dobro dla naszego kraju. Jesteśmy przygotowani do tej walki, mamy apetyt na wygraną – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Włodzimierz Czarzasty współprzewodniczący Nowej Lewicy.


Z list Nowej Lewicy wystartują politycy Razem, Unii Pracy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Socjaldemokracji Polskiej oraz aktywiści ze Strajku Kobiet, Obywateli RP i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.


W okręgu elbląskim z pierwszego miejsca wystartuje posłanka Lewicy Monika Falej. - To nie jest dla mnie zaskoczenie, bo robię bardzo wiele dla Elbląga i regionu. Jestem posłanką najbardziej pracowitą w województwie, a nie tylko w naszym okręgu. Myślę, że się sprawdziłam i że to był wyznacznik tego, że jestem na tym miejscu – mówiła dziś w rozmowie z nami Monika Falej.


 

Na „elbląskiej” liście zachowaliśmy parytet i „suwak”, co było dla mnie bardzo ważne. To jest taka lista marzeń

 

– zaznaczyła Monika Falej.Przed posłanką intensywny okres – Teraz skupiamy się na zebraniu podpisów poparcia. Znamy liderów i liderki list, ale musimy te listy jeszcze zarejestrować – opowiadała Monika Falej. - Jest to też moment do zaprezentowania się, a przede wszystkim zachęcenia ludzi do tego, aby poszli na wybory.

 

Musimy teraz zebrać 6 tysięcy podpisów, aby zarejestrować się w Państwowej Komisji Wyborczej. To jest pierwszy etap, a po zarejestrowaniu będziemy prowadzić kampanię wyborczą

 

– dodała Monika Falej.Jak posłanka ocenia „jedynki” przestawione przez Platformę Obywatelską? - „Jedynkami” zostały osoby, które już były liderami, więc nie ma tu zaskoczenia ani w Elblągu ani w Olsztynie. Chociaż myślałam, że zrobią tak, jak zrobiła Lewica, że w jednym okręgu mamy mężczyznę, a w drugim okręgu kobietę na pierwszym miejscu na liście. Liczyłam, że tu będzie podobnie – przyznała Monika Falej.Prawo i Sprawiedliwość nie zdecydowało się jeszcze ogłosić swoich „jedynek”. Co na ten temat sądzi Monika Falej? - Jestem tym zaskoczona. Myślałam, że PiS jest już do wszystkiego przygotowany, do utrzymania władzy, a tu się okazuje, że nie są gotowi nawet z listami – stwierdziła Monika Falej.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (85)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Won do olsztyna
  Piątek, 18.08

  Nie mieszka w Elblągu nie placi tu podatków to nie może startować z Elbląga. Zrozumiała czy mozg za ciasny.

 2. 2
  +17
  ~ Arko12
  Piątek, 18.08

  Pytam co Pani zrobiła do tej pory??? Konkrety Konkrety nie co chciałam ale co zrobiłam??? Nic nic tylko pieniądze brać.Stanie pani przed lustrem i odpowie,co pani zrobiła do tej pory

 3. 3
  +31
  ~ Dumni inaczej
  Piątek, 18.08

  Pewnie cala oslawiona 4 i spółka dumna z tego faktu-:)

 4. 4
  +36
  ~ Obietnica wyborcza??
  Piątek, 18.08

  pewnie, że lista marzeń skoro ma jedynkę. Pani Moniko co z ekranami wzdłuż s 7?? Do wyborów mało czasu, jeśli ekranów nie będzie kilka głosów też odejdzie

 5. 5
  +30
  ~ Kasia123
  Piątek, 18.08

  Czy posłanka Falej obieca że miasto , szpital z Gelert nie wytną kilkaset drzew w Elblągu??????

 6. 6
  --17
  ~ Jedyna szansa
  Piątek, 18.08

  Z calej tej lokalnej lewicy tylko ona ma jakąś szansę bo lewica cienko dyszy

 7. 7
  +20
  ~ pojechała
  Piątek, 18.08

  To bardzo skromna osoba jest - "jestem najbardziej pracowita...". Nie sądzę, bo wcale nie odstaje od pozostałych leni. No, może się porównać z Wcisłą pod względem nieefektywnego i wkurzającego gadulstwa. "Robię bardzo wiele dla Elbląga...". Dlatego wyremontowano Rubno bo bezkrytyczni gabarytowcy dużo robią i to w biurze by z kieszeni za to nie płacić. Jeden czyn posłanki dla Elbląga proszę. Posłanka nawet RM nie motywowała do pracy, a zarządu miasta nie widziała. Oby się panienka w przyszłości obudziła nieco skromniejsza. O swoich sukcesach mówią ludzie chorzy, bo oceniają czyny ludzie z zewnątrz. Posłanka zostanie wybrana za objętość, zwyczajność, gadulstwo i pusty garnek na kuchni. Okazuje się że sejm, senat, to największe zło w państwie i przechowalnie skromniutkich jak Kowalski.

 8. 8
  +16
  ~ Robert Koliński
  Piątek, 18.08

  Że mają "apetyt" na wygraną, to można się domyślić już tylko patrząc na papuśną fizys olsztyńskiej POsłanki niestety z elbląskiej listy; że jest jednak "najbardziej pracowitą" posłanką, to już by trzeba udowodnić elektoratowi i ja takich dowodów chętnie wysłucham, bowiem twierdzę - i ja akurat mam na to dowody - że jest jedną z najbardziej leniwych i najbardziej niekompetentych POsłanek w całym sejmie, a na pewno już najwięcej kasy publicznej przejadającej na biuro poselskie, bynajmniej nie na pensje pracowników tegoż. Skoro dziaderska pseudo-lewica W-M wystawiła takie kandydatki zza pleców jurgieltnika Biedronia, to jeśli nie uda się wystawić komitetu Dobrobytu i Pokoju albo Polskiego Ruchu Antywojennego trzeba będzie niestety kibicować PiSowi, aby zaorał i jeszcze POsypał solą (...)

 9. 9
  +18
  ~ Robert Koliński
  Piątek, 18.08

  (...) to skorumpowane, jurgieltnicze, patodeweloperskie towarzystwo. Jeśli będziecie ciekawi dlaczego tak uważam, to Wam później powiem, iż jak zawsze uważam, że #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 10. 10
  +12
  ~ @Kasia wycofaj
  Piątek, 18.08

  Kasiula, takimi ludzkimi sprawami niepokoisz "zarobioną" posłankę? Jak ci nie wstyd? Posłanka nie miała czasu skomentować postawy czerwonego członka, Nowaka, wobec ludowej inicjatywy o boisko SP23 i Przedszkola 8, Pogotowia Socjalnego, okradania pracownicy UM z 300 zł, dyscyplinarek dla pracowitych a nie chcących zwolnić fotela dla kumpli królika, portu, ..... A ty Kasiu tylko kilka drzew? Posłanka nosi okulary po to by usprawiedliwić "niewidzenie". Kasiula, twoje pytanie nazywa się naiwnością. Przyzwoitość, pracowitość, honor, spolegliwość, empatia,..., nie idą w parze z ciężką pracą posła. Sama posłanka naśladuje Stuhra - "ja się nie chwalę, ja po prostu mam talent".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0938928127289