Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Posłanka Monika Falej: W usługach publicznych powinna być 20 proc. podwyżka wynagradzenia

12.09.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Posłanka Monika Falej: W usługach publicznych powinna być 20 proc. podwyżka wynagradzenia
Fot. Paweł Friedrich
REKLAMA

- Obecnie mamy kryzys gospodarczy. Mamy konkretne rozwiązania, aby ludzie mogli odnaleźć się w tej trudnej sytuacji – stwierdziła Posłanka Lewicy Monika Falej podczas zorganizowane dziś (12.09.) konferencji prasowej.


Posłanka stwierdziła, że w sierpniu br. inflacja wynosiła ponad 16 proc. - To jest sytuacja, której nie było od dekad – mówiła Monika Falej. - Wystąpienia pana prezesa NBP są jak wystąpienia stand upera. Zamiast mówienia o tym, jak z inflacją  walczyć on sobie żartuje.

 

Pan prezes NBP nie nadaje się do pełnienia tej funkcji. Nie przygotował ani Polski ani Polaków na obecną sytuację. Inflacja poszybowała. To najdroższy stand uper w Polsce. Jasno mówimy, że nie przygotował nas do tego, co się dzieje

– podkreśliła Monika Falej.Jak zaznaczył posłanka, wiele polskich firm swoje działania opiera na tym, co powie prezes Narodowego Banku Polskiego. - A on sobie dowcipkuje, zamiast przedstawić rozwiązania – dodała.


Kolejną kwestią, którą poruszyła posłanka podczas konferencji prasowej to rosnące ceny produktów. - 12, 13, czy zapowiadana 14 emerytura niestety nie uratuje portfeli emerytów. Inflacja od razu ją „zjada” - mówiła.

 

Wielokrotnie byłam na elbląskim Targowisku i rozmawiałam z przedsiębiorcami i ludźmi, którzy tam kupują. Okazało się, że nagle ziemniaki czy pomidory to będzie zaraz towar luksusowy. To jest poważny problem

– podkreśliła Monika Falej.Lewica proponuje podwyżki wynagrodzeń w sektorze publicznym. - Inflacja szaleje. W usługach publicznych powinna być 20 proc. podwyżka wynagradzania, szczególnie dla nauczycielek i urzędników, urzędniczek. Np. w DPS-ach osoby pracujące z ludźmi dostają najniższą krajowa. Plus rosnąca inflacja nie dają szans na przeżycie od 1-go do 1-go. To jest dla nas konkretna propozycja – zapewniała Monika Falej.


Posłanka stwierdziła, że w Polsce pogłębia się ubóstwo. - Dlatego też postulujemy, aby w szkołach był ciepły posiłek. Niejednokrotnie do szkoły dzieci przychodzą głodne. Bez śniadanie i prawdopodobnie bez szans, że zjedzą ciepły posiłek w ciągu dnia – zauważyła Monika Falej. - Dzieci najedzone to dzieci, które będą mogły się w spokoju uczyć i rozwijać się psychicznie oraz fizycznie.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ znowu
  Poniedziałek, 12.09

  Jeżeli każdy mądrzutki ma na kryzys receptę polegającą na twierdzeniu, że "on" się nie nadaje i nadal "go " utrzymuje, tojest gorszy od niego. Inflacja ponad 16%, posłanka rozdaje podwyżki nie z własnej kasy, a co ma dla emeryta któremu dano 7% przy inflacji 16% i cenach ciepła +70%, prądu, pogrzebu? chlebek który w marcu kosztował 3 zł dzisiaj jest 8,8 zł i co tydzień o 50-60groszy w górę. Wystąpić i kłapać można ale , poza wyborczym, jaki jest tego sens i pozytywny skutek? Kłapaniem miski się nie napełni a jedynie zapluje chodnik. Wszyscy kłapiący poparli sankcje i wielomiliardową bezzwrotną (pewnie już w setki mld idącą) "pomoc" dla ukrainy, a teraz jęczą o inflacji i rozdają nie swoje "podwyżki" za które zapłaci najbiedniejszy i bezbronny.

 2. 2
  +20
  ~ rambo11
  Poniedziałek, 12.09

  Witam -Pani Moniko nie wiem czy pani wie ale społeczeństwo składa się nie tylko z nauczycieli, pielęgniarek, czy też urzędników istnieją inne zawody jak np: sprzedawczynie, kierowcy,budowlańcy ,potrzebni sprzątacze ,wożni i salowe -oni też żyją w tym kraju i mieście,czemu o nich Pani nie wspomina ???Codziennie robią też zakupy i wcale nie są mniej potrzebni od tych których Pani tak promuje-chciało by się zaistnieć ale trzeba mieć plan aby zaistnieć, a nie płynąć na populizmie.

 3. 3
  0
  ~ O Mateusz Szulc
  Poniedziałek, 12.09

  ;)

 4. 4
  +10
  ~ Arc
  Poniedziałek, 12.09

  Chyba jakieś wybory się zbliżają, bo ostatnio ciągle widać tą panią i jej "złote myśli"

 5. 5
  +7
  ~ POlak
  Poniedziałek, 12.09

  Precz z Komuną!

 6. 6
  +3
  ~ konkrety dla ludu
  Poniedziałek, 12.09

  Akurat ta pani nie ma żadnego wpływu na problemy wystawione na tych kartonikach. Kiedy wreszcie ktoś przyzwoity przemówi do ludzi: "zrobiłem dla was..."? Ciągle , od lewa do prawa i na odwrót, jest deklamowanie prawd objawionych lub informacji o innych, np. przeciwnikach politycznych. Czy lewicowa pani nie może się porozumieć z lewicowym Nowakiem , v-ce Wróblewskim i członkiem (rzeczywistym) RN Epec i oświadczyć pod słowem honor. u że będzie obniżka o 20% ceny GJ? Wróblewski obiecał. To prawda, że zastawianie honoru jest łatwe wówczas gdy się go nie ma, ale liczy się gest , bo gdybym go miał... . Pani poprzez swoje częste a puste wystąpienia chodnikowe stała się zbyt powszechna i mało interesująca, niczym proboszcz kk mówiący o zbawieniu za "co łaska, ale nie mniej niż...". Gra w 3 kubki.

 7. 7
  +8
  ~ Stefan Rembelski
  Poniedziałek, 12.09

  Bolszewiki nie ważne stare czy młode zawsze są na etapie drukowania pieniędzy. Na to niema lekarstwa tą głupotę, jest genetycznie przenoszona z pokolenia na pokolenie. No tak już niestety jest, że jakiś procent łyka taki debilny sposób myślenia że można na pstryk podnieść płace o 20%. A dlaczego nie o 30% lub 40% posłanko dobrodziejko. Najpierw do szkoły łyknąć choćby podstawy ekonomii a dopiero później na Starym Mieście perorować. Za pieniądz które pani podatnicy płacą mogła by pani powiedzieć coś ciut mądrzejszego. Ze swoich by się nie było tak rozrzutnym ale za państwowe co mi szkodzi - prawda. Państwo ma Państwo da.

 8. 8
  +6
  ~ Obserwujący
  Poniedziałek, 12.09

  Chyba nam się namnoży kandydatów? Ale może i dobrze?

 9. 9
  +5
  ~ hd
  Poniedziałek, 12.09

  Panie Falej, głosowało się za lockdownami, tarczami na oślep, embargami na rosyjskie surowce, sypaniem milionów w Ukrainę? To buzia w ciup, a nie na spacerek dla lansu. Proszę lepiej policzyć wiernych w kościele i donieść gdzie trzeba, w tym jesteś pan doskonały.

 10. 10
  +11
  ~ Krzykacze
  Poniedziałek, 12.09

  I tak pojdziecie wy wyborcy i zaglosujecie na P O i PSL i SLD to po co te wywody. Dajcie im raz aut i won z Elbląga.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3139450550079