Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Andrzej Śliwka: Listy zostały zarejestrowane. Zebraliśmy blisko 3 tys. podpisów. To rekordowa liczba

04.03.2024, 19:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Śliwka: Listy zostały zarejestrowane. Zebraliśmy blisko 3 tys. podpisów. To rekordowa liczba
Fot. AK

Podczas dzisiejszej (4.03.) konferencji prasowej zaprezentowano wszystkich kandydatów na radnych, którzy startują z list Prawa i Sprawiedliwości. „Jedynkami” w okręgach zostali obecni radni PiS oraz były wicewojewoda warmińsko-mazurski.

 

 

Listy kandydatów zostały dziś zarejestrowane. Zebraliśmy blisko 3 tys. podpisów. To rekordowa liczba. Największa w Elblągu

 

 

- mówił poseł Andrzej Śliwka, który ubiega się o urząd Prezydenta Elbląga.

 Andrzej Śliwka przedstawił „jedynki” pięciu okręgów.

 

 

Liderzy będą przedstawiali pozostałych kandydatów z danego okręgu, którzy w naszej drużynie będą, tak jak liderzy, ciężko pracować. Tak, jak mówiliśmy wielokrotnie w kampaniach wyborczych, są to osoby, które pochodzą z Elbląga, są związane z Elblągiem, dbają o to miasto i chcą się zaangażować społecznie i politycznie, aby nasza mała ojczyzna zmieniała się na lepsze

 

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.

 Pierwsze miejsce w okręgu nr 1 zajął radny dwóch kadencji PiS Rafał Traks, który jest zastępcą przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Jest także członkiem Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta.

 


Kolejne miejsca na liście PiS w okręgu 1 zajęli Sebastian Czyżyk-Skoczyk, Joanna Grykiel-Figielska, Tomasz Osiowski, Emilia Dębska, Mariusz Pelc i Marzena Prusiecka.

 W okręgu nr 2 „jedynką” został Piotr Opaczewski, który w 2018 r. został radnym, a w latach 2021-2013 pełnił funkcję wicewojewody warmińsko-mazurskiego. Kolejne miejsca na liście zajęli Jolanta Janowska, Bartłomiej Piór, Janusz Hajdukowski, Adriana Pilarska, Barbara Kuśniewska i Arkadiusz Majewski.

 Listę w okręgu nr 3 otwiera radny dwóch kadencji Paweł Kowszyński, który jest członkiem Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Na tej liście są także Jacek Domeracki, Elżbieta Banasiewicz, Celina Orych, Kazimierz Stańczyk, Tomasz Milewski i Zofia Szawara.

 


Jolanta Lisewska, radna czterech kadencji, została „jedynką” okręgu nr 4. Jest przewodniczącą Komisji Rewizyjnej oraz członkiem Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych. Jest także wiceprzewodniczącą Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność. Kolejne miejsca na tej liście mają Michał Rutkowski, Andrzej Szatkowski , Agnieszka Niewińska, Piotr Strzyżewski , Agnieszka Niedźwiecka i Waldemar Tatarski.

 


W okręgu nr 5 pierwsze miejsce na liście zajął radny siedmiu kadencji Marek Pruszak. Jest on przewodniczącym Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta oraz członkiem Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. W latach 2013-2014, gdy włodarzem naszego miasta był śp. Jerzy Wilk, był wiceprezydentem Elbląga. Kolejne miejsca na liście zajęli Kamil Zdziech, Celina Kardasz, Bożena Świderska, Ryszard Tomczyński, Elwira Karczewska i Walentyna Łojewska.

 


 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Konferencja Prawa i Sprawiedliwości ( zdjęć 20 )
Dodano: 2024-03-04 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +29
  ~ WILCZY BILET
  Poniedziałek, 04.03

  PO patrzyło na zło wyrządzane tu latami , ani słowem nigdy nie POWIEDZIELI STOP ! Efektem tego POstępowania wobec ludzi są kolejne wygrywane procesy o mobbing płacowy ! ile jeszcze będziemy dopłacać do fobii , histerycznych , mściwych i nienormalnych metod , ile to będzie kosztować budżet miasta dla fanaberii! co to jest prywatny interes czy urząd oparty na etyce, kodeksie pracy !!! może tacy sprytni i utworzyli specjalny paragraf na wszystkie przegrane procesy zamiast łatać nimi fatalny stan dróg z roku na rok! czy takie patologiczne rzeczy maja miejsce w innych miastach , bo jakoś nie słychać ! może czas aby ktoś tą samowolką się zainteresował!???? na początek Pan Śliwka oraz reszta kandydatów!!!!

 2. 2
  --13
  ~ polexit
  Poniedziałek, 04.03

  ogólnie entuzjazmu nie widać przeklejone wymuszone usmiechy-czyli klapa na całej linni

 3. 3
  +30
  ~ POWTÓRKA Z ROZRYWKI
  Poniedziałek, 04.03

  Podobają mi się pana inteligentne filmiki! Widać ze z dystansem podchodzi pan do siebie jak i również do własnego nazwiska i świetnie przerabia sarkazm innych w żart bez gniewu, zawziętości czy chamstwa ! To duży atut kandydata na Prezydenta! Trzeba stwierdzić ze zapomina się ze jest pan z pisu-:) obecnie głosuje na osobowość a nie na partię! Jestem na tak, oby to co było tu odeszło SPAKOWANE w kartonach !

 4. 4
  +23
  ~ tak dla pana
  Poniedziałek, 04.03

  JA PIERD.... powiem szczerze po raz pierwszy w życiu zagłosuję na KANDYDATA Z PISU! tylko pan przeprowadzi audyt dyrektorów , audyt spółek , audyt budżetu miasta za ostanie lata gdzie jednym dawano drugim odbierano!

 5. 5
  +25
  ~ taka prawda
  Poniedziałek, 04.03

  Brawo, brawo wielka nadzieja na zażegnanie wszelkich krzywd jakich doznali zwykli ludzie od tej władzy, która jeszcze dyszy.Kandydaci super , inteligentni ludzie z wiedzą i doświadczeniem . Teraz tylko pozostaje głosować na pana Śliwkę , a każdy w swoim okręgu na kandydatów do Rady Miasta z PIS. Ciekawe jaki zostanie wylosowany dla tego ugrupowania do głosowania.

 6. 6
  +29
  ~ informacja publiczna
  Poniedziałek, 04.03

  czy ktoś zadał zapytanie publiczne kto i w jakiej kwocie otrzymywał przez ostatnia lata nagrody ??? to bardzo ważne w kontekście ciągłego braku pieniędzy oraz fatalny stan dróg miejskich i marazmu ? więc za co te niekontrolowane nagrody???

 7. 7
  --18
  ~ wuko
  Poniedziałek, 04.03

  komentarze wazeliniarskie jak za czasów głebokiej komuny ew korea pólnocna aktualnie

 8. 8
  +23
  ~ nigdy więcej oni
  Poniedziałek, 04.03

  gdyby PO miało kandydata spoza tej znienawidzonej już elyty to wg poglądów głos byłby na tak , ale wobec otaczania się tym samym towarzystwem zrobić tego już nie mogę ! mają zbyt dużo na sumieniu krzywd ludzkich a to najgorsze co może być przy władzy!

 9. 9
  +13
  ~ dobre:-)))
  Poniedziałek, 04.03

  o i mamy 2 Tomczyńskich , CZYŻYK SKOCZYK , omamy:-))))

 10. 10
  +15
  ~ BRAWO
  Poniedziałek, 04.03

  Życzę POWODZENIA Panu Andrzejowi Śliwce i kandydatom.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96605610847473