Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Andrzej Śliwka: W Elblągu jest jeszcze wiele rzeczy, które trzeba naprawić

01.03.2024, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Śliwka: W Elblągu jest jeszcze wiele rzeczy, które trzeba naprawić
Fot. DK

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga Andrzej Śliwka jeszcze nie odkrywa wszystkich kart. Bezpłatna komunikacja miejska, darmowe parkingi, budowa miejskiego stadionu to zobowiązania wyborcze, które już znamy. Dziś, 1 marca do tej listy dołączyło utworzenie poradni psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.

 

 

 

Będę zabiegał o to, aby w Elblągu powstała poradnia psychiatryczna dla dzieci i młodzieży, to jest moje kolejne zobowiązanie. Coraz więcej osób boryka się z takimi problemami. Takiego miejsca w Elblągu nie ma, a jest potrzebne

 

 

- mówił poseł PiS i kandydat na prezydenta Elbląga dziś, 1 marca, podczas spotkania z dziennikarzami.

 

 

 


Andrzej Śliwka nie chciał jednak na razie zdradzać, jakie jeszcze inwestycje i przedsięwzięcia znajdują się w jego planie dla Elbląga. - O sprawach inwestycji również będziemy szeroko mówili, w Elblągu jest jeszcze wiele rzeczy, które trzeba naprawić - przekonywał. - Sukcesywnie będziemy przedstawiali nasze propozycje, również te związane z optymalizacją kwestii finansowych, budżetowych. To jest sprawa fundamentalna. Fenomenem jest, że miasta mniejsze od Elbląga mają większe możliwości inwestycyjne. Dlaczego Elbląg w pełni nie korzysta ze swojego potencjału - pytał.

 

 

 

Poseł podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami przypomniał natomiast o elbląskich inwestycjach, które otrzymały dofinansowanie za czasów rządu PiS ( kandydat na prezydenta pełnił wówczas funkcję wiceministra aktywów państwowych).

 

 

 

W polityce ważna jest wiarygodność. Miarą wiarygodności jest skuteczność polityka w dowożeniu tematów, pozyskiwaniu środków na rzecz swojego miasta, swoich lokalnych społeczności. Jako kandydat na prezydenta nie mam się czego wstydzić. Nie rządząc miastem, udało nam się pozyskiwać środki dla naszych lokalnych społeczności. Na rewitalizację kąpieliska miejskiego ze środków rządowych trafiło 65 mln zł. Mówimy jeszcze o umocnieniu nabrzeży za 27 mln zł, wsparciu dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu kwotą 21 mln zł na elbląską onkologię, blisko 3,5 mln na Przedszkole nr 8. Mogę tak długo wymieniać. Środki, które udało nam się pozyskać, doprowadzają do tego, że Elbląg może się rozwijać, jest bardziej przystępnym miastem dla elblążan

 

 

- mówił Andrzej Śliwka.

 

 

 

- Tak samo te zobowiązania wyborcze, które składamy, związane z dostępną, bezpłatną komunikacją miejską, darmowymi parkingami dla elblążan oraz nowym stadionem dla Elbląga to nie są mrzonki, to nie jest obiecywanie. To są wiarygodne zobowiązania, które zostaną zrealizowane, gdy zostanę prezydentem miasta Elbląga, a koleżanka i koledzy zostaną wybrani na radnych. Zależy nam na tym, żeby Elbląg się rozwijał, żeby usługi, które są świadczone, były na bardzo wysokim poziomie. Obecnie jest wiele rzeczy do naprawienia, aby Elbląg był lepszym miastem do życia - dodał.

 

 


Andrzej Śliwka przekonywał, że jeśli zostanie prezydentem Elbląga, pozyskiwanie pieniędzy na miejskie inwestycje, mimo zmiany rządu, nie będzie dla niego problemem. - Proszę mi wierzyć, że będę w stanie skutecznie zabiegać o to, żeby środki trafiały do Elbląga. Bardzo ważną rzeczą jest również to, aby doprowadzić do tego, żeby to miasta w ramach swoich własnych możliwości pozyskiwało te środki, trochę w inny sposób niż dotacja 98 proc. Takie dotacje są idealne, wspaniałe - to było za poprzedniego rządu i miasta mogły realizować te inwestycje, które miały wiele lat w szufladach. Będziemy musieli patrzeć także z perspektywy rozwoju i pozyskiwania własnych zasobów, które także są możliwe, a w tym momencie miasto z tego nie korzysta - podkreślił.

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. DK


Komentarze do artykułu (54)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Na tak
  Piątek, 01.03

  Trzeba zlikwidowac ten jezdzacy zlom na szynach . Albo nowe tramwaje albo stop.

 2. 2
  --16
  ~ Masz mój głos
  Piątek, 01.03

  Jedyną miotłę, która może wymieść stary układ ma Śliwka!

 3. 3
  --5
  ~ Zaufanie
  Piątek, 01.03

  Coraz bardziej podoba mi się ten kandydat. Mimo ograniczonego zaufania na początku teraz mam coraz większe. Coś mi mówi że on da radę i w końcu w tym mieście coś drgnie na lepsze

 4. 4
  --1
  ~ Zmiana konieczna
  Piątek, 01.03

  W tych wyborach wybieram osobę a nie partię, dlatego będzie to Pan Śliwka! A dlaczego ? Bo jest po prostu inny w końcu niż ta cała przepocona menazeria układów, kliki i pajeczyny która oplotła to miasto starością, uwstecznieniem i podłością do 2 człowieka!

 5. 5
  +18
  ~ arb tixelop
  Piątek, 01.03

  wy w pisie macie chyba jakiegoś literata który/jak słynny paskowy/wypisuje podobne "słodkości"nt "kandydata"co najmniej żenujące

 6. 6
  +3
  ~ NIE dla pasłęckiej śliwki!!!
  Piątek, 01.03

  NIE, nie będzie pan w stanie skutecznie zabiegać o zewnętrzne środki bo jesteś pan PISIOR, a czas pisiorów już na szczęście minął!!!

 7. 7
  +22
  ~ Do kandydata
  Piątek, 01.03

  Panie kandydacie Śliwka czy to prawda, że nie koniecznie chce Pan być Prezydentem miasta czy też został Pan do tego zmuszony przez Kaczyńskiego ?

 8. 8
  --3
  ~ Mieszkaniec
  Piątek, 01.03

  Panie Andrzeju, ja wiem ze z Pana jest konkretny gość. Tylko jak dotrzeć do glow tych ludzi? Moja wnuczka chodzi do wspomnianego przedszkola. Bardzo dziekujemy za reakcje, bo nasi wlodarze mieli ta sprawe w .....

 9. 9
  +9
  ~ Dorian
  Piątek, 01.03

  Szok, ze ludzie nie widza zdechlego elblaskiego ukladu. Missan nie reagujący na te patologie startujacy z tymi samymi ludzmi. Wrobel ktory w komitet samorzadowy wepchal dyrektorow miejskich instytucji. Nawet Trudnowskiego przekabacil - szok. A Wy myslicie jeszcze o tym układzie?? Tylko Sliwka może ich wymieść i wymienic w calosci.

 10. 10
  --4
  ~ Irenka!!! Spokojnie
  Piątek, 01.03

  Irenka to chyba z komorki nie schodzi tylko czatuje az bedzie cos o sliwce hehehe i wypisuje "niech powie skad na to kase wezmie" Irenka kasa jest i sie znajdzie. Jak rozbije sie ten wasz uklad. Ja wiem ze wszyscy sraci. O stolki,ale to sie juz zaraz skonczy. Ale dobrze pisz pisz, inteligentni widza - robisz dobra reklame.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2601161003113