Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Darmowa komunikacja miejska, koniec ze SPP i nowy stadion. To zrobi Andrzej Śliwka jeśli zostanie Prezydentem Elbląga

20.02.2024, 22:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Darmowa komunikacja miejska, koniec ze SPP i nowy stadion. To zrobi Andrzej Śliwka jeśli zostanie Prezydentem Elbląga
Fot. AK

Poseł Andrzej Śliwka, który ubiega się o urząd Prezydenta Elbląga zaprezentował dziś (20.02.) kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta oraz Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego. Złożył także trzy obietnice, które zrealizuje jeśli wygra wybory. Wprowadzi darmową komunikację miejską, darmowe parkowanie (zniknie SPP) oraz wybuduje nowy stadion. - Nie mogę bezczynnie patrzeć na psucie naszego miasta i marnowanie jego potencjału. Elbląg zasługuje na więcej – mówił.
 

 

- Rozpoczął się specjalny czas, czas kampanii wyborczej. Wielokrotnie w czasie swojej aktywności publicznej, politycznej nie ukrywałem, że w moim sercu jest szczególne miejsce dla miasta, które kocham, w którym się wychowałem, odbierałem edukację, zawiązywałem przyjaźnie. Tym miastem jest nasz Elbląg – mówił Andrzej Śliwka.

 


To jeden z powodów, jak stwierdził Andrzej Śliwka, dla których zdecydował się wystartować w wyborach samorządowych. - Dobrze mnie znacie. Przez ostatnie lata jako wiceminister aktywów państwowych aktywnie zabiegałem o interesy Elbląga – mówił.
 

 

Dbałem, aby do Elbląga trafiały setki milionów złotych na oczekiwane przez mieszkańców inwestycje. Dołożyłem starań, aby elbląskie kluby sportowe i organizacje społeczne otrzymały wsparcie. Z sukcesem angażowałem się w ratowanie przedszkola przy ul. Bema. Elbląg to moje miasto. Nie mogę bezczynnie patrzeć na psucie naszego miasta i marnowanie jego potencjału. Elbląg zasługuje na więcej

 

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.

 

 


Kandydat na Prezydenta przyznał, że w Elblągu jest wiele do zrobienia. - Podczas gdy inne miasta prześcigają się w pozyskiwaniu inwestorów, Elbląg dezerteruje na tym polu – podkreślił Andrzej Śliwka. - Obecnie władze Elbląga ograniczają środki na kulturę, sport, i imprezy. Niewystarczająco dbają o rozwój i stan placówek oświatowych, w których uczą się nasze dzieci.
 

 

W ciągu dekady nasze miasto skurczyło się o kilka tysięcy mieszkańców. To głównie młodzi ludzie, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszych perspektyw

 

 

– dodał Andrzej Śliwka.

 


Andrzej Śliwka przyznał, że spotyka się z ogromną sympatią elblążan. - Także tych, którzy dotychczas popierali inne formacje polityczne, a mimo to namawiali mnie teraz do startu w wyborach prezydenckich – stwierdził. - To dla mnie olbrzymia mobilizacja i wyróżnienie. Obiecuję, że zrobię wszystko, aby nasz Elbląg stał się miastem rozwoju, perspektyw i dobrego życia.

 


Co prawda Andrzej Śliwka nie przedstawił swojego programu wyborczego, ale zdradził trzy punkty, jakie się w nim znajdują. - Trzy konkrety wyborcze, które będą moim zobowiązaniem do tego, żeby to zrealizować. A jak dobrze wiecie, ja nie rzucam słów na wiatr – mówił.
 

 

 

Po pierwsze wprowadzimy bezpłatną komunikację miejską w Elblągu. Nie może być tak, że za bilety na komunikację miejską, która jest w tak opłakanym stanie trzeba płacić praktycznie tyle co w Warszawie. W wielu miastach to (darmowa komunikacja – przyp. red.) się sprawdziło. To jest bardzo dobry pomysł. Także zachęcający do tego, żeby osiedlić się w Elblągu

 

 

– stwierdził Andrzej Śliwka.

 


Kolejną obietnicą jest darmowe parkowanie na terenie Elbląga. - Skończymy z tą zmorą elblążan – zaznaczył Andrzej Śliwka. - Wielokrotnie słyszałem na spotkaniach, mieszkańcy mnie zaczepiali i o tym mówili. Wprowadzimy darmowe parkingi dla elblążan.
 

 

Każdy, kto jest mieszkańcem Elbląga będzie mógł parkować i nie będzie musiał korzystać z parkometrów, ponieważ i tak już wpłaca do budżetu miasta podatki i nie widzę powodów do tego, żeby jeszcze dodatkowo miał płacić za parking

 

 

– podkreślił Andrzej Śliwka.

 Trzecią obietnicą jest budowa nowego stadionu. - To jest temat, który jest mi szczególnie bliski, bliski memu sercu. Mówię to z bólem, ale w Elblągu nie ma prawdziwego stadionu. Wybudujemy nowy stadion dla Elbląga – stwierdził Andrzej Śliwka.

 


Podczas swojego wystąpienia Andrzej Śliwka zdradził jeszcze jeden punkt ze swojego programu. - Chciałbym, aby Urząd Miejski był przyjazny dla mieszkańców i w znacznej mierze tak jest – zapewniał. - W Urzędzie Miasta pracują wspaniali ludzie. Urzędnicy, którzy kochają to miasto, którzy się tu wychowali, tu się zakochali, tak jak ja, bo ja się tu zakochałem w swojej żonie, którzy naprawdę z wielką pasją dbają o Elbląg.
 

 

Chciałbym, żeby Urząd Miasta był życzliwy dla urzędników. I do tego się zobowiązuje, jako mam nadzieję, przyszły Prezydent Elbląga. Żeby dobrze współpracować z urzędnikami, żeby ich szanować, żeby podchodzić do nich w sposób partnerski. Chciałbym to zapewnić

 

 

– zaznaczył Andrzej Śliwka.

 


Zaprezentowano także kandydatów do Rady Miasta. Na listach znajdują się m.in. obecni radni tj. Rafał Traks, Jolanta Lisewska, Paweł Kowszyński, Elżbieta Banasiewicz czy Jolanta Janowska. Jest także były wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski. Są i kandydaci reprezentujący m.in. środowisko sportowe, tj. Bartosz Piór związany ze środowiskiem kibiców Olimpii Elbląg czy Mariusz Pelc związany z Concordią Elbląg.
 


Do Sejmiku Warmińsko - Mazurskiego kandydować będzie Małgorzata Adamowicz - była radna i dyrektor delegatury Kuratorium Oświaty, radna Halina Sałata, Jolanta Andruszkiewicz – obecna radna Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego oraz Marcin Kazimierczuk - obecny radny Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 87

%92.0 %8.0


Galeria / Prezentacja kandydatów PiS ( zdjęć 44 )
Dodano: 2024-02-20 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (104)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --15
  ~ Świadomy mieszkaniec
  Wtorek, 20.02

  Wreszcie ktoś spoza tego chorego starego układu i z konkretami tak bardzo potrzebnymi w mieście. Budzi zaufanie i nadzieję że zrobi to co proponuje

 2. 2
  --11
  ~ lola
  Wtorek, 20.02

  nareszcie facet z klasą , mentalnie nie uszkodzony starą nomenklaturą! przystojny , obyty, kulturalny może ocknie ze snu to miasto i ten skostniały zabetonowany złośliwością , mściwością um!!!!!

 3. 3
  +34
  ~ Nowy samorząd
  Wtorek, 20.02

  Widać poseł Śliwka jest pilnym uczniem guru propagandy PiS Jacka kurskiego, który kieruje się dewizą " ciemny lud to kupi" stąd te obietnice szkoda tylko że nie ze znakiem+ . Ale cóż niech kłamią dalej jeśli uznali że to droga do sukcesu - za niecałe 2 miesiące się okaże cy elbląski lud jest ciemny i czy to kupi?

 4. 4
  0
  ~ Świadomy mieszkaniec
  Wtorek, 20.02

  Do Nowy samorząd- dlaczego zakładasz że kłamie? Daj mu szansę to się przekonamy najwyżej potem będziesz miał satysfakcję z rozliczenia z obietnic

 5. 5
  --3
  ~ na tak!
  Wtorek, 20.02

  tak czy owak pan śliwka ma szansę bo ma przyjemną i przyciągającą osobowość po latach tej posuchy wizualnej i mentalnej! może w końcu słońce tu zajrzy ! tym razem mam wywalone czy jest z pisu czy z kosmosu , jestem na tak i podczas tych wyborów stawiam na prostotę , luz, kulturę , obycie ! dość buty, pychy , prostackiej i prymitywnej arogancji! dość mobbingu i dyskryminacji , dość upokarzania ludzi przez przypadkowe miernoty mentalne ! On wie kto komu zaorał zycie i po wygranej odpowiednio takich doceni!!!! świetnie zaczął kampanię tak zgodnie z duchem czasów! powodzenia! !

 6. 6
  --23
  ~ Ona
  Wtorek, 20.02

  Moim zdaniem powinien kandydować Pan Piotr Opaczewski na prezydenta

 7. 7
  +7
  ~ czas rozliczeń!
  Wtorek, 20.02

  zagłosuje na niego tylko PO to by zmiótł stary przepocony układ ludzi podłych , mściwych , ślepych na każde wyrządzane tu zło!!!którzy uwierzyli w swój fenomen robiąc innym wiele złych i podłych rzeczy bez skrupułów! POczytamy jeszcze i usłyszymy o tych sadystycznych fachowcach jeszcze bo wyborcy muszą ich poznać i ich stosowane latami metody! dlatego głosuję na Pana Śliwkę!

 8. 8
  0
  ~ Ma atuty!
  Wtorek, 20.02

  Myślę ze wysokie notowania zapewni mu płeć żeńska poniewaz pozostalych kandydatów pozostawia dalekovw tyle-:) i nikt się nie dziwi PO latach wizualnej smuty !

 9. 9
  --14
  ~ Marysia
  Wtorek, 20.02

  Andrzej jesteś najlepszy. Wygrasz to w 1 rondzie a z pomocą info w cuglach

 10. 10
  --10
  ~ Sportowcy
  Wtorek, 20.02

  Andrzej jestes swoj gosc. W kocnu ktos kto widzi potrzeby sportu! Dzieci to priotytet! Trzymam kciuki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.81568717956543