Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Andrzej Śliwka: Najlepszym co można zrobić to wybudowanie nowego stadionu - Areny Elbląg

24.02.2024, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Śliwka: Najlepszym co można zrobić to wybudowanie nowego stadionu - Areny Elbląg

Olimpia Elbląg zdobyła dziś (24.02.) trzy punkty. W spotkaniu na boisku przy ul. Skrzydlatej pokonała Skrę Częstochowa 2:1 (1:1). Wśród kibiców był Andrzej Śliwka, który ubiega się o urząd Prezydenta Elbląga. Kilka dni temu deklarował, że jeśli wygra wybory to wybuduje w Elblągu nowy stadion. Jak zamierza to zrobić?

 

 

 

Dziś odbył się mecz Olimpii. Rozegrany został jednak nie na stadionie przy Agrykola, a na Skrzydlatej. Dla wielu było to zaskoczeniem. Dla Pana też?


 


Niestety, ale nie było to dla mnie tak dużym zaskoczeniem. Zdawałem sobie sprawę z problemów, jakie występują przy A8. Wielokrotnie rozmawialiśmy ze środowiskiem kibiców, działaczy i sportowców o potrzebie pilnego załatwienia tego problemu, a najlepszym co można w tym temacie zrobić to wybudowanie nowego stadionu - Areny Elbląg.

 


Prezes Olimpii stwierdził, że „Boisko podczas meczu z Kotwicą Kołobrzeg zostało zniszczone i nie nadaje się do rozegrania meczu. Gra na takim boisku mogłaby jedynie spowodować, że zniszczymy je już całkowicie”. O czym to świadczy?
 

 


Świadczy to ni mniej ni więcej o tym, że obecne władze miasta od lat są głuche na apele środowiska sportowego, a kwestia boiska jest tylko jednym z najbardziej jaskrawych tego przekładów. Niestety przez lata zaniedbań dziś Olimpia postawiona jest w trudnej sytuacji. Wielokrotnie włodarze Elbląga sugerowali, że nie będą inwestować pieniędzy w stadion zespołu, który gra w II lidze sugerując, że to zbyt niski poziom. Zgadzam się z tym, że Olimpia zasługuje, by grać o wyższe cele, ale aby mogło do tego dojść potrzebna jest wyciągniętą ręka i pomoc ze strony miasta. Dziś natomiast mamy do czynienia z sytuacją, w której wydawać by się mogło, że rządzący miastem chcą utrudniać Olimpii awans i grę w godnych warunkach.

 


Kilka dni temu deklarował Pan, że jeśli wygra Pan wybory to jedną z rzeczy, które chce Pan zrealizować to budowa nowego stadionu. O to od lat apeluje środowisko sportowe. Uważa Pan, ze jest to niezbędna inwestycja?
 

 


Nowy stadion dla Elbląga to nie tylko jedna z moich wyborczych obietnic, ale to całkowicie niezbędna inwestycja dla tak dużego miasta, jakim jest Elbląg. Ponad 100-tysięczne miasto powinno mieć godną arenę sportową, która mogłaby służyć mieszkańcom na wiele sposobów. Arena Elbląg, jak roboczo nazywamy nasz, mam nadzieję, nowy stadion mogłaby stać się obiektem, na którym odbywałyby się koncerty wielkich gwiazd, festiwale muzyczne, targi rozmaitych branż. I wreszcie nasza drużyna miałaby godne miejsce rozgrywania domowych spotkań, które odpowiadałoby ekstraklasowym wymogom.

 


Do tej pory nikomu nie udało sie wybudować stadionu, a obietnic w tej kwestii nie brakowało. Jak Pan zamierza to zrobić?
 

 


Potrzebny jest dobry projekt i porozumienie z mieszkańcami, działaczami sportowymi, kibicami. My chcemy do tych rozmów włączyć także przedstawicieli świata kultury czy lokalny biznes, aby nasz nowy stadion spełniał oczekiwania wszystkich środowisk i był dobrym miejscem dla późniejszych realizacji ich przedsięwzięć. Uważam, że miasto jest obecnie zarządzane w bardzo zły sposób, a kontynuacja tych rządów będzie szkodliwa dla Elbląga. Jeśli umawiam się na coś z moimi wyborcami to dołożę wszelkich starań, aby zrealizować swoje zobowiązania.

 


Gdzie miałby powstać nowy stadion?
 

 

Jest kilka wariantów, od obecnego miejsca przez Modrzewine czy lokalizację przy wylocie na S7. To kwestia, która byłaby ustalona w wyniku szerokich konsultacji, o których wspomniałem wcześniej. Musimy pamiętać o odpowiedniej infrastrukturze - zarówno drogowej, jak i parkingowej - dostosowaniu komunikacji miejskiej, wzięcia pod uwagę komfort życia mieszkańców i jak najmniejsze obciążenie dla funkcjonowania miasta w trakcie odbywających się, mam nadzieję licznych, imprez.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Z Andrzejem Śliwką rozmawiała

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (68)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Truso
  Sobota, 24.02

  Życzę panu,aby deklaracja budowy nowego stadionu była owocna,nie tak jak za Nowaczyka.

 2. 2
  +31
  ~ Trzymam kciuki
  Sobota, 24.02

  Powodzenia, sport, kultura są bardzo zaniedbane w naszym mieście i bardzo nielubiane przez włodarzy

 3. 3
  +38
  ~ Upadły Harley
  Sobota, 24.02

  Prosze odpytac wszystkich kandydatow (szczegolnie Nissana) o to, co ze stadionem, jakie maja pomysly gospodarcze, jak chca sciagnac nowych inwestorow, gdzei beda szukac oszczednosci, jak zwiekszac dochody budzetu, co z komunikacja miejsca (czy ma byc za darmo i w obecnej formie i skad na to kasa), co zamierzaja zrobic z cenami za cieplo, kiedy powstanie obwodnica wschodnia i nowy most na rzece Elblag, czy beda likwidowac straz miejska i zwalniac nauczycieli?

 4. 4
  +18
  ~ Mieszkaniec
  Sobota, 24.02

  Bardzo sie ciesze na Pana kandydowanie. Zrobimy wszystko aby Pan zostal NASZYM prezydentem. Panie Andrzeju, kultura, sport to kwestie nieslychanie wazne. Dla dzieci, dla mieszkańców. Szczegolnie w tych czasach. Ciesze sie, ze zwraca Pan na to uwage. Moze dlatego, ze jest Pan mlody i czuje blusa. Powiem wiecej, w wyborach nie glosowalem na Pana. Wybralem druga opcje, zaluje. Nie mamy spokoju, jest ciagla klotnia a sprzeciwienie sie w jakikolwiek sposob jest odbierane jako atak. Nasi wlodarze zniszczyli bardzo duzo i nie umieja rozmawiac. Trzymam za Pana kciuki

 5. 5
  --7
  ~ Stefixxx
  Sobota, 24.02

  Dajcie już spokój z tym stadionem.... marni kopacze i garstka kibiców... jest kupę ważniejszych inwestycji w mieście.

 6. 6
  --22
  ~ Stefan Rembelski
  Sobota, 24.02

  Świetna sprawa tylko, że wpisuje się Pan w długą tradycję cynicznych obietnic budowy stadionu od 20 lat. Wszystkie instrumenty aby to zrealizować miał pan w swoich rękach przez 4 lata i nie uczynił Pan nic aby tak się stało. Wspólnie z kolegami z rządu wydaliście ponad 2 miliardy złotych na atrakcję turystyczną w postaci przekopu. Ta inwestycja nie zwróci się nigdy a będzie tylko generować koszty bo nie zarobi na własne utrzymanie. Dzisiaj w sprawach stadionu sprzedaje Pan szczebel z drabiny, która się śniła św. Antoniemu a nie reaguje Pan ani słowem na bardzo bliską już perspektywę utraty 500 miejsc pracy po zamknięciu Odlewni przez GE. Proszę nie traktować elblążan jak ciemny lud a sympatyków piłki nożnej tym bardziej . Pozdrawiam

 7. 7
  --17
  ~ Zbychu
  Sobota, 24.02

  A ten Pan to czarodziej, zimy nie będzie, śniegu nie będzie, opadów nie będzie i na nowym stadionie będzie zamykany dach jak na narodowym, stadion jest potrzebny, ale dajcie spokój z tą kiełbasą wyborczą.

 8. 8
  --8
  ~ Polexit vel arc vel bra
  Sobota, 24.02

  Bajek z mchu i paproci ciąg dalszy

 9. 9
  +18
  ~ Adam Budzyński
  Sobota, 24.02

  Nowy stadion dla Elbląga! Zbudujmy nowe Agrykola 8!

 10. 10
  +1
  ~ Wyb.
  Sobota, 24.02

  A ja myślę że Pan Śliwka to młody, wykształcony i mądry człowiek , który będzie dobrym gospodarzem naszego miasta. Dlatego dam mu szanse i na niego zagłosuję.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0818982124329