Sobota, 13.04.2024, Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Zdaniem czytelników info.elblag.pl Antoni Czyżyk powinien zostać kandydatem KO w wyborach na Prezydenta Elbląga

19.01.2023, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zdaniem czytelników info.elblag.pl Antoni Czyżyk powinien zostać kandydatem KO w wyborach na Prezydenta Elbląga

Raz w tygodniu, na łamach naszego dziennika będziemy publikować ankietę, w których zapytamy o to, kto ich zdaniem powinien reprezentować daną partię w walce o fotel Prezydenta Elbląga. Zwycięzcy poszczególnych ankiet staną w szranki w ostatniej, finałowej ankiecie. W pierwszej ankiecie skupiliśmy się na politykach Koalicji Obywatelskiej/ Platformy Obywatelskiej.


 

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego. Oznacza to, że wybory do rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów, które miały być przeprowadzone jesienią 2023 roku, odbędą się wiosną 2024 roku.


Politycy mają zatem rok, by przekonać do siebie wyborców. Jakie obecnie w Elblągu panują polityczne nastroje? Kto swoim dotychczasowym działaniem zraził do siebie elblążan, a kto zaskarbił sobie ich sympatię?


W naszej ankiecie zapytaliśmy: Kto powinien zostać kandydatem KO w wyborach na Prezydenta Elbląga?


Zaproponowaliśmy kandydaturę: Posłanki z okręgu elbląskiego Elżbiety Gelert, Wiceprezydenta Elbląga Michała Missana, Przewodniczącego Rady Miasta w Elblągu oraz Radnego Roberta Turleja.


Daliśmy również możliwość oddania głosu na "Innego kandydata" oraz warinat, że "KO nie powinna wystawiać swojego kandydata".


Głosować można było od czwartku (12 stycznia), od godz. 21.00, do środy (18 stycznia), do godz. 20.00.W sumie oddano 659 głosów.


Najwięcej, bo 177 głosów zdobył Antoni Czyżyk (27 proc.). Przypomnijmy, że jest  to postać, która od lat kojarzona jest przez mieszkańców naszego miasta ze sportem i kulturą. Antoni Czyżyk to założyciel Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar", trener tańca sportowego i sędzia klasy międzynarodowej w tańcu towarzyskim, wielokrotnie wyróżniany przez marszałka województwa oraz MKiDN.

 

Od ponad 30 lat jest związany z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, którego jest dyrektorem od 2003 r. Antoni Czyżyk w politykę zaangażował się w 2010 r., gdy Platforma potrzebowała nowych, dobrze kojarzonych twarzy. Mandat radnego udało mu się zdobyć od razu. W Radzie zasiada trzecią kadencję. Obecnie spełnia się w roli Przewodniczącego Rady Miasta.

 


Zaraz za nim znalazł się "inny kandydat" z 163 głosami (25 proc.).


Na podium znalazła się także opcja, że KO nie powinna wystawiać swojego kandydata. Na tę odpowiedź zagłosowano 137 razy (21 proc.)


Na Roberta Turleja oddano 95 głosów, na Michała Missana 74, Na Elżbietę Gelert 13.


W piątek (20 stycznia) zapraszamy do głosowania w naszej kolejnej ankiecie. Tym razem będzie można zagłosować na kandydata PiS.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ haha
  Czwartek, 19.01

  hahahahaha......elblongi to stan umysłu

 2. 2
  --9
  ~ nsc
  Czwartek, 19.01

  Tak wynika z sondarzu. I jest to fakt.

 3. 3
  --7
  ~ frodo
  Czwartek, 19.01

  haha-a ty zapewne z nowego yorku-stanie umysłu

 4. 4
  +23
  ~ nieszanujeinicjatywyobywateli
  Czwartek, 19.01

  Quźwa, 659 osób zadęło, a ktoś już pcha narcyza na fotel. Ten wynik jest odpowiedzią na pytanie o poparcie dla tego faceta. nie ma, tak jak cała PO, programu dla miasta i mieszkańców a nawet nikt z nich honorowo nie wystąpił, Czyzyk też, z apelem - "przestańcie bawić się moją godnością". Wszyscy robią miny - "piszą o nas, sondują, to nam się należy, jesteśmy najlepsi". Co który z nich, w tym Czyżyk zrobił konkretnego dla miasta poza tym że dał się wybrać? Kulturalny Antek popierał słupników, słupy, wpłatomaty, wróblewskiego i czerepaka to czyniących. Przegłosowywał każde stęknięcie Wróblewskiego bez projektów RM. Zaakceptował dewastację komunikacji miejskiej. biegał z Wróblewskim udając "otwieranie" otwartego.Antek nie jest samodzielny i mocno zależny od "autorytetu" - boisko SP 23 .

 5. 5
  --8
  ~ Fan Gargamela z PO
  Czwartek, 19.01

  To jedyna i najlepsza kandydatura ! Szczerze na to liczę, że tak będzie!

 6. 6
  +24
  ~ tańcz, Antek, tańcz
  Czwartek, 19.01

  Przeczytajcie jego osiągnięcia wypisane dla "ankiety" a zobaczycie jak jest samodzielny, samorządowy, asertywny, chętny do czegoś innego niż taniec i brylantyna. Żadnego sukcesu, inicjatywy w RM nie wymieniono , bo jej nie ma. Wybierzcie archeologa śmietnikowego a będzie lepiej, bo on zna miasto. Antek nie poparł nawet solidnej inicjatywy obywatelskiej dotyczącej boiska szkolnego a także traktowania młodych z MRM. Rodzina by wiele straciła gdyby odrzucił oportunizm. Chcecie kolejnych 5 lat siedzenia w fotelu miejskim? Miał czas by się pokazać i pokazał - jest, siedzi, wymachuje ramionami gdy szef tego wymaga. Rób chłopie to co umiesz - tańcz i reklamuj miasto.

 7. 7
  0
  ~ metoda stepowa
  Czwartek, 19.01

  Ukraińcy mają Mi -17 i nie mają problemów z obsadą foteli. A w zapasie nawet granatnik w prezencie.

 8. 8
  +13
  ~ oj
  Czwartek, 19.01

  Przystojny Antek na fotelu? Oj panienki w ratuszu pomdleją!. Będzie biba jak w kiedyś w Świato...

 9. 9
  +16
  ~ kez
  Czwartek, 19.01

  Czyżyk? Ale podpucha, już lepszego newsa przynajmniej do końca tego tygodnia ... nie będzie?

 10. 10
  +10
  ~ Maks
  Czwartek, 19.01

  Najlepszym kandydatem była by 🐐 KOZA

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1497020721436