Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Dyrektor WSZ o zakażonych koronawirusem: Pacjenci, którzy się u nas zjawią będą wywożeni poza Elbląg

07.11.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dyrektor WSZ o zakażonych koronawirusem: Pacjenci, którzy się u nas zjawią będą wywożeni poza Elbląg
Fot. Archiwum redakcji
- Pandemia szaleje i dotyczy to też Elbląga w bardzo dużym stopniu – stwierdziła Elżbieta Gelert, dyrektorka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu podczas dzisiejszej konferencji prasowe. Co miała na myśli?
 
 
W szpitalach jest coraz mniej miejsc. Robi się naprawdę trudno, ciasno. Cześć szpitali przekształca się na szpitale covidowe i w związku z tym jest mniej miejsc dla leczenia pacjentów
 
– mówiła Elżbieta Gelert.
 
 
Od 29 października Szpital Miejski w Elblągu ponownie zapewnia bazę łóżkową dla pacjentów zakażonych koronawirusem. - Polecono nam, do odwołania, od dzisiaj realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zapewnić 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem SARS-CoV-2 i 33 łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 5 łóżek respiratorowych – mówiła 29 października w rozmowie z nami Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego.
 
 
Wczoraj Szpital Wojewódzki przeżywał gehennę. Był bardzo duży napływ pacjentów niekoniecznie covidowych, ale pacjentów, którzy też oczekują pomocy
 
 
– podkreśliła Elżbieta Gelert.
 
 
Pacjenci, u których wykryto zakażenie koronawirusem nie mogą zostać w WSZ. - Musimy pacjentów, którzy są covidowi w naszym szpitalu wywozić do innych szpitali, do innych miast – dodał Elżbieta Gelert. - Na pewno nie jest to przyjemne, kiedy się człowieka z Elbląga wywozi do Nidzicy czy Szczytna.
 
 
W tej chwili wiemy, że Szpital w Ostródzie jest zapełniony w całości i nie będzie przyjmować (nowych pacjentów – przyp.red.). Właściwie Szpital Miejski w Elblągu też jest zapełniony. Uruchamiane będą kolejne łóżka, ale to dopiero będą. Niestety pacjenci, którzy się u nas zjawią będą wywożeni poza Elbląg
 
 
– dodała Elżbieta Gelert.
 
 
Jak stwierdziła dyrektor WSZ niebawem łóżka dla pacjentów covidowych mają też powstać w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie. - Musimy wywozić pacjentów, których możemy, bo muszą być miejsca dla pozostałych pacjentów, którzy nie mając COVID-a, a wymagają leczenia – dodała Elżbieta Gelert. - Mamy bardzo gorący okres. Musimy radzić sobie z tą dosyć trudną sytuacją w miarę możliwości.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (53)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Ktoś
  Piątek, 05.11

  Nie polecam tego szpitala. Przez jednego lekarza bym został kaleką.

 2. 2
  +23
  ~ FABRYKA MIĘSA LUDZKIEGO
  Piątek, 05.11

  Tam ilość się liczy i statystyka, nie jakość. Proponuje zmiuane nazwy szpitala na RZEŻNIA MIEJSKA.

 3. 3
  +32
  ~ mieszkanka
  Piątek, 05.11

  Po co wywozić z Elbląga może od razu na cmentarz

 4. 4
  +9
  ~ acbe
  Piątek, 05.11

  oj tam oj tam mi pomogl inie bylo tak tragicznie

 5. 5
  +26
  ~ J.R.
  Sobota, 06.11

  Pani Gelert a może pani sama siebie wywiezie z Elbląga,szpital jest po to by pomagać a nie transportować do innych szpitali,a jeżeli pani tego nie ogarnia jako dyrektor to może czas się podać do dymisji i zająć się posłowaniem[albo na emeryturkę], a zapomniałem posłowanie też pani słabo idzie-jest pani tylko tłem do wystąpień Wcisły i Protasa I ICH DURNYCH PRZEMYŚLEŃ. Jężeli się czegoś nieogarnia to po co zajmować stanowisko,dać szansę młodszym i chcącym coś zrobić dla tego miasta i szpitala...Tak więc do przemyślenia pani Gelert-może jednak emeryturka.

 6. 6
  +9
  ~ Kkk1234
  Sobota, 06.11

  To jest żenujące,brak rozwiązań,a swoją drogą, mówią ,że większość chorych,to osoby niezaszczepione, dlaczego więc inni chorzy muszą przez te osoby mieć odłożone operacje ,czy inne leczenie..? Brak odpowiedzialności...

 7. 7
  +2
  ~ NadszyszkownikKilkujadek
  Sobota, 06.11

  ~ Kkk1234. Swoją drogą nie powielaj fałszywych informacji. Większość osób to właśnie osoby po szczepieniu. Skończcie z tą propagandą. Statystyki są jasne osoby zakażone to w 80% osoby po szczepieniach, ale musi być słuszna linia partii i rządu.

 8. 8
  +13
  ~ NadszyszkownikKilkujadek
  Sobota, 06.11

  Pani Gelert łże Pani jak pies razem ze swoimi poplecznikami.

 9. 9
  +27
  ~ Qwerty
  Sobota, 06.11

  Czy osobom zaszczepionym wykonuje sie test przy przyjeciu do szpitala? Niestety nie i takie osoby potencjalnie zarazaja resztę.

 10. 10
  --3
  ~ Kryspin
  Sobota, 06.11

  Radykalnie powiem, że niezaszczepionych chorych powinni wywozić na jakąś wyspę jak kiedyś zadżumionych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1188509464264