Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Większość obowiązujących obostrzeń przedłużone do 25 kwietnia. Hotele nieczynne do 3 maja włącznie

14.04.2021, 12:10:05 Rozmiar tekstu: A A A
Większość obowiązujących obostrzeń przedłużone do 25 kwietnia. Hotele nieczynne do 3 maja włącznie
Fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

- Wciąż odnotowujemy dużą liczbę zajętych respiratorów i łóżek w szpitalach, a także zgonów z powodu COVID-19. Ze względu na wydolność służby zdrowia i troskę o życie obywateli, zadecydowaliśmy o przedłużeniu większości obostrzeń do 25 kwietnia - mówił Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej (14.04.) konferencji prasowej.


Obowiązujące zasady bezpieczeństwa zostały przedłużenie do 25 kwietnia. Są jednak pewne wyjątki. Jakie zasady będą obowiąwiązywać po 19 kwietnia?

W zakresie hoteli i noclegów dotychczasowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać do 3 maja włącznie. Od 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami

- zaznaczył Minister Zdrowia.


Jak stwierdził Adam Niedzielski decyzje dotyczące obostrzeń uzależnione są od kilku czynników. - Zdecydowaliśmy się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Zdrowie i życie ludzkie jest dla nas najważniejsze - podkreślił Adam Niedzielski.
 

 

75,71 proc. zajętych łóżek covidowych, 78,94 proc. wykorzystywanych respiratorów  to liczby, które wskazują na wciąż duże obłożenie szpitali, mimo malejącej liczby nowych zachorowań. Sytuacja nadal jest bardzo trudna, dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień.  Wyjątkiem są hotele. Tutaj obostrzenia będą obowiązywały do 3 maja włącznie

- informował Minister Zdrowia.
 

Wyjątkiem są także przedszkola i żłobki, które zostaną otwarte. - 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczamy także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób - podał Adam Niedzielski.
 

Poluzowanie obostrzeń ma dotyczyć także sportu.

Działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria. Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób

- podkreślił Adam Niedzielski.


Obostrzenia obowiązujące do 25 kwietnia:


Handel
- Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte.
- Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
- W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2, 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.


Kult religijny
– w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.


Salony fryzjerskie i kosmetyczne
– pozostają zamknięte.


Edukacja
– uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.


Kultura
– wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Emilafrontkiewicz
  Środa, 14.04

  Wszytkie fryzjerki lub salony kosmetyczne wyciągają łapy po dotację covidowe a na zapleczu normalnie pracują i zarabiają , wiem bo sama mam 3 znajome które tak robią, a najgloniej krzyczą na Facebooku ***** *** szczyt arogancji i głupoty pozdrawiam grubą makijażystkę z Pasłęka

 2. 2
  --2
  ~ Kazik
  Środa, 14.04

  Emila Frontkiewicz nie ładnie tak kapowac... wielka koleżanka.... A za plecami nóż wsadzi w plecy Ja kiedy rozumiem jaki oni system mają. Żłobki i przedszkola otwierają, im nic nie grozi a klasy 1-3 zdalnie... Ktoś wytłumaczy... Wiem wuem o kasę chodzi ale może jakieś inne logiczne wytłumaczenie jest..

 3. 3
  +6
  ~ Ja
  Środa, 14.04

  Typowy Polak zabierają mu wolność A on się kłóci o pieniądze, ja piedole tępaki Jebane nie widzieć co się dzieje,??? Bo mi już Kurwa Słów brakuje

 4. 4
  +6
  ~ hd
  Środa, 14.04

  Będą rozliczeni, bandyci.

 5. 5
  --9
  ~ I gitara
  Środa, 14.04

  Bardzo dobrze,że nadal pozamykane. Najlepszy rząd od 90 roku

 6. 6
  +5
  ~ ell
  Środa, 14.04

  jakie dotacje? 2000zl. - starczy na czynsz, nie ma czego zazdrościć, łatwo tak pisać zatrudnionym na etacie lub państwowej posadzie, gabinety pracowały przez cały rok gdzie ilość zakażonych dziennie wynosiła po 100 osób, teraz jest raptem 40-50 i zamykają? Gdzie tu logika; w kościele setki osób, a w gabinecie jeden klient w gabinecie, kościół pomimo, że otwarty i tak dostaje dotację, może to panią Emilię zainteresuje?

 7. 7
  +4
  ~ obserwator
  Środa, 14.04

  @ ~ I gitara-jeżeli mierzysz ich ilością pięniędzy,które zdefraudowali,to rzeczywiście są najlepsi.

 8. 8
  +2
  ~ mieszkanka
  Środa, 14.04

  No i po buty trzeba będzie jechać na wieś czyli do Braniewa bo tam CCC jest otwarte a u nas nie i Yjsk też zamknięty a w większości miast otwarty .

 9. 9
  --3
  ~ Marek
  Czwartek, 15.04

  Tak PiS wygra

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1086611747742