Piątek, 27.05.2022, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Czy kościoły powinny zostać zamknięte z powodu pandemii koronawirusa?

Tak - 81%

Nie - 17%

Nie mam zdania - 2%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Galerie i teatry są zamknięte, a kościoły pozostają otwarte. To trzeba zmienić? - zagłosuj w naszej sondzie!

21.03.2021, 08:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Galerie i teatry są zamknięte, a kościoły pozostają otwarte. To trzeba zmienić? - zagłosuj w naszej sondzie!
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Dramatycznie rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Zamknięte pozostają galerie handlowe, kina i teatry, a następne w kolejności mogą być markety budowlane i sklepy RTV AGD. Tymczasem kościoły wciąż są otwarte. Politycy Lewicy i część ekspertów apelują o zamknięcie świątyń. My pytamy elblążan o ich zdanie na ten temat.


Trzecia fala pandemii sprawia, że z coraz większym niepokojem spoglądamy na zbliżające się Święta Wielkanocne, które w tym roku przypadają 4 i 5 kwietnia. Jakie obostrzenia czekają nas w tym okresie? Wiadmo, że do 9 kwietnia zamknięte pozostaną galerie handlowe (działają w nich tylko wybrane sklepy i punkty usługowe), hotele, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, pływalnie i sauny. Kościoły nadal są otwarte. Obowiązuje tam jednak limit osób - max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m oraz obowiązek zakrywania nosa i ust.
 

W czwartek, 25 marca, powinniśmy poznać kolejne obostrzenia. Nieoficjalnie mówi się, że rząd rozważa zamknięcie m.in. sklepów odzieżowych, RTV AGD, i budowlanych. Wszystko wskazuje na to, że lockdown znów nie dotknie świątyń. Pojawia się jednak coraz więcej głosów, że aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, należałoby zamknąć również kościoły. W środę (24 marca) po raz kolejny politycy Lewicy zaapelowali w tej sprawie do rządu oraz do władz kościelnych. Internauci pytają wprost: czy koronawirus jest mniej groźny w kościołach niż w teatrach, czy hotelach? Eksperci, podkreślają, że bez względu na to, jakie restrykcje będą obowiązywały w okresie świątecznym, powinniśmy unikać większych zgromadzeń i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

Zobaczymy jakie decyzje w tej sprawie podejmie rząd. Nawet jeśli nie zmienią się obostrzenia dotyczące kościołów, przestrzegajmy tych, które już obowiązują, jak limit osób czy zachowanie dystansu społecznego. Robi się niebezpiecznie, mamy coraz więcej zakażeń koronawirusem. Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Pewnie, że Święta Wielkanocne, będą powodowały, iż więcej ludzi w tym samym momencie dotrze do kościołów. Pamiętajmy jednak, że jeśli zlekceważymy obostrzenia możemy to przypłacić nie tylko własnym zdrowiem, ale również spowodować, że ucierpią nasi najbliżsi

- mówi Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu.


Z prośbą o komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się również do rzecznika diecezji elbląskiej. Na odpowiedź czekamy. Do tematu wrócimy. 
 

Czytelników info.elblag.pl pytamy o to, co sądzą na temat kościołów otwartych mimo nasilającej się trzeciej fali pandemii. Powinny zostać zamknięte? Weź udział w naszej sondzie. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Czy kościoły powinny zostać zamknięte z powodu pandemii koronawirusa?

Tak - 81% (głosów: 594)

Nie - 17% (głosów: 128)

Nie mam zdania - 2% (głosów: 11)


   Suma głosów: 733

Oceń tekst:

Ocen: 39

%89.7 %10.3


Komentarze do artykułu (48)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ lala
  Środa, 24.03

  w kościele jedna osoba zakaża wszystkie pozostałe, mała przestrzeń, brak cyrkulacji powietrza...

 2. 2
  +44
  ~ Anty
  Środa, 24.03

  Albo zamykamy skupiska ludzkie albo nie. Kościół tak, jak i galeria handlowa jest tak samo zbiegowiskiem różnych osób. I bez głupkowatych argumentów, że wierni w murach kościoła są pod opieką boską. Jakby bóg był wielce opiekuńczy to nie zgotowałby ludzkości wirusa, a i księża by się nie zarażali, co często można usłyszeć w wiadomostkach.

 3. 3
  +6
  ~ Najpierw
  Środa, 24.03

  Karac dotkliwie tych co chodza bez maseczek a wieczorami nikt nie nosi. Pajace.

 4. 4
  --53
  ~ +
  Środa, 24.03

  Od koaciolow to sie odkrochmalcie nie wierzycie to dajcie innym zyc.

 5. 5
  --25
  ~ ursus
  Środa, 24.03

  Trzeba wszystko otworzyć tak jak to było w lutym 2020 i przestac pajacowac z ta chora pandemia strachu i napedzania kasiory koncernom faramaceutycznym.

 6. 6
  +25
  ~ ZenonK
  Środa, 24.03

  Człowieku, jeżeli widzisz dookoła co się dzieje. Covid dotknął twoją rodzinę i widziałeś jak ktoś z najbliższej rodziny ci umarł, to zacznij myśleć. Widzisz zagrożenie, za duże zagęszczenie to po prostu tam nie wchodź.

 7. 7
  +6
  ~ om
  Środa, 24.03

  nie zamykajcie kościołów....komu ja dam na tacę ?

 8. 8
  +7
  ~ nierób
  Środa, 24.03

  Hierarchowie kościelni zatrzymali się gdzieś na poziomie 14 wieku, tylko dawaj, dawaj - kasa,kasa, UMIERAJ a my to mamy w czarnej dupie. Mamy 21 wiek są transmisje on- line, tv. Powinien jakiś biskup czy jak ich zwą powiedzieć wyrażnie- ZAMYKAMY. A starsze sąsiadki, znajome powinny się razem zebrać i oglądać msze Wielkanocne na TELEBIMIE np na stadionie OLIMPI- jak są tak rozmodlone- oczywiście z zachowaniem dystansu- wilk syty i owca cała.

 9. 9
  +16
  ~ Machupichcę
  Środa, 24.03

  Klechy nie odpuszczą tacy, nie łudźcie się. A że się jakiś senior zarazi ? To nawet lepiej, bo na pogrzebach maja największy utarg.

 10. 10
  +3
  ~ Do machupichce
  Środa, 24.03

  Zgadzam się , jak taka swietojebliwa babka wrzuca na tackę 10 ziko x 4 niedziele w miesiącu , to daje 40 ziko m-c razy 12 m-cY to powiedzmy prawie 5 stówek , a tak 1200 za pogrzeb to tak jakby Netflixsa za 3 lata z góry zapłacił , a i tak czy to korona czy nie , swietojebliwa babka by zeszła, także „ WIEDZO CO CZYNIO”

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0388901233673