Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia! "Jeszcze w kwietniu przedszkola i klasy I-III wrócą do nauczania"

07.04.2021, 12:15:28 Rozmiar tekstu: A A A
Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia! "Jeszcze w kwietniu przedszkola i klasy I-III wrócą do nauczania"
Fot. fb.com/MZGOVPL

Podczas zwołanej dziś (7.04.) konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że obowiązujące obecnie w Polsce obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia.


Od 20 marca do 9 kwietnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Dziś Minister Zdrowia poinformował, że będą one obowiązywać dłużej - do 18 kwietnia.

 

Mamy blisko 34,7 tysięcy, czyli 78%, zajętych łóżek covidowych, ponad 3300 wykorzystywanych respiratorów, ok. 79%. Dla porównania, dwa tygodnie temu mieliśmy ponad 27 tys. zajętych łóżek i ponad 2600 respiratorów. Odnotowywany w ostatnich dniach spadek zakażeń niestety nie znajduje odzwierciedlenia w szpitalach, do których trafiają chorzy zakażeni w poprzednich tygodniach. Mamy wciąż bardzo trudną sytuację. Musimy zadbać o zdrowie Polaków, ale też pamiętać o wydolności służby zdrowia. Dlatego utrzymujemy obowiązujące obostrzenia przez kolejny tydzień

- mówi Adam Niedzielski.


Minister Zdrowia przyznał, że ostatnie trzy dni przyniosły spadek zakażeń. Podkreślił jednak, że poprzedni tydzień był bardzo trudny. - 1 kwietnia mieliśmy ponad 35 tys. nowych  przypadków zakażeń. Dlatego chcemy bardzo ostrożnie podejmować dalsze kroki, tym bardziej, że za nami okres świąteczny, kiedy część z nas z pewnością widziała się z rodzinami - dodał.

 

Zdecydowaliśmy o utrzymaniu obowiązujących obostrzeń, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, liczbie zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje. Rozumiemy zmęczenie obostrzeniami, ale pamiętajmy, że na szali leży ludzkie życie. Ono jest najważniejsze

- zaznaczył Adam Niedzielski.


Kiedy zostanie odmnożona edukacja?

Jeśli chodzi o przedszkola i klasy I-III to są priorytetowe kierunki. Pierwsze kroki, jakie będziemy podejmowali przywracając normalność to będą powroty do przedszkoli i do klas I-III (...) Jeszcze w kwietniu przedszkola i klasy I-III wrócą do nauczania. Przedszkola w trybie zwykłym, a klasy I-III co najmniej w trybie hybrydowym

- przyznał Adam Niedzielski.


Do 18 kwietnia w całej Polsce obowiązują obostrzenia:  


Handel
- Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 pozostaną zamknięte
- Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni
- W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity osób: 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2, 1  osoba na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2


Kult religijny
– w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób – na 1 osobę musi przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób


Salony fryzjerskie i kosmetyczne
– pozostają zamknięte


Żłobki i przedszkola
– nadal są nieczynne. Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej)


Sport
– działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności
- Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria


Edukacja
– uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie


Hotele
– obiekty noclegowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy)


Kultura
– wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Rozporządzenie nie jest prawem
  Dwa tygodnie temu, Środa, 07.04

  Od początku , każdy prawnik Wam to powie, te zakazy, nakazy, restrykcje są NIELEGALNE , bo nadal nie został wprowadzony stan wyjątkowy. A ten pan , ministrem zdrowia zwany, jest PRZESTĘPCĄ , kwestia czasu, niech zostanie zatrzymany.

 2. 2
  --5
  ~ Ciemnoto
  Dwa tygodnie temu, Środa, 07.04

  Tylu zmarło a do was nie dociera co to jest koronawirus To śmierć. Otwieraj jeden z drugim swoj interes i zdychaj sam .

 3. 3
  --2
  ~ pat
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.04

  ~ Rozporządzenie nie jest prawem- ależ jest! W dodatku można je wydać na podst Ustawy z grudnia 2008 roku więc nie pis ja uchwalał. Na jej podst można by cię nawet zmusić do szczepienia domorosły prawniku.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7576580047607