Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Minister Bortniczuk spotkał się z elblążanami. Wiceminister Śliwka:Widać,że w Elblągu brakuje poważnej rozmowy o sporcie

01.03.2023, 22:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Minister Bortniczuk spotkał się z elblążanami. Wiceminister Śliwka:Widać,że w Elblągu brakuje poważnej rozmowy o sporcie
Fot. Agnieszka Klatt

Na zaproszenie Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki i posła Leonarda Krasulskiego Elbląg odwiedził dziś (1.03.) Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

 


Pierwsze z cyklu spotkań z politykami Prawa i Sprawiedliwości, które współorganizuje Andrzej Śliwka odbyło się 5 stycznia. Wówczas Elbląg odwiedził europoseł Dominik Tarczyński. Dwa tygodnie później do naszego miasta przyjechała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Trzecie spotkanie, tym razem z Ministrem Sportu i Turystyki Kamilem Bortniczukiem odbyło się dziś (1 marca) w Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu.

 

Pan Minister opowiadał m.in. o programach, z których można skorzystać. Dzisiaj zostały zainaugurowane cztery bardzo ważne, rozwojowe programy sportowe. Mam nadzieję, że samorządy z naszego regionu, jak również kluby sportowe będą z nich korzystały

 

– mówił Andrzej Śliwka.W dzisiejszym spotkaniu udział wzięło ponad 100 osób. - Frekwencja była bardzo wysoka. Na spotkanie przyszło wiele osób z różnych środowisk sportowych – stwierdziła Andrzej Śliwka. - Była merytoryczna dyskusja. Pan Minister wykazał się wszechstronną wiedzą. Widać, że jest specjalistą jeżeli chodzi o kwestie sportów.


Podczas spotkania nie mogło zabraknąć tematu długo wyczekiwanego remontu stadionu przy Agrykola 8.

 

Inicjatywa musi iść ze strony samorządu. To samorządy składają wnioski o dofinansowanie. Zadeklarowałem, że jeśli taki wniosek z Elbląga zostanie złożony z  „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, gdzie można pozyskać 50 proc.  dofinansowania to taką możliwość widzę. Tylko czekam na wniosek ze strony pana Prezydenta Elbląga

 

– podkreślił Kamil Bortniczuk.

 

 

Widać, że w Elblągu brakuje poważnej rozmowy o sporcie. Dziś ją rozpoczęliśmy. Mam nadzieję, że niebawem pan Minister Bortniczuk ponownie zawita do Elbląga

 

– dodał Wiceminister Aktywów Państwowych.Kogo jeszcze do Elbląga zaprosi Andrzej Śliwka? - Chciałbym, abyśmy w najbliższym czasie zorganizowali kolejne spotkania. Na pewno 15 marca do Elbląga przyjedzie pan Minister Przemysław Czarnek, który w rozmowie ze mną powiedział, że z wielką przyjemnością przyjedzie do Elbląga.

 

To samo pan premier Jacek Sasin, który też niebawem przyjedzie do Elbląga. Rozmawiałem również z szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości panem europosłem Tomaszem Porębą, który z wielkim entuzjazmem przyjął zaproszenie do Elbląga. To są osoby, które wiedzą, jak ważny jest Elbląg i jak ważną rolę odgrywa w Polsce – wymieniał Andrzej Śliwka.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Galeria / Spotkanie z Ministrem Sportu ( zdjęć 59 )
Dodano: 2023-03-01 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Pismen
  Środa, 01.03

  No cóż. Nikt Ci tyle nie da - ile pis obieca !

 2. 2
  +11
  ~ M
  Środa, 01.03

  A gdzie inwestycja w młodych przyszłych sportowców ?Grupa Truso została rozwiązana,ponieważ skrócone zostały godziny dla trenerów. Młodzi do reprezentacji Miasta tak,ale do treningów to zapewne lepiej wszystko prywatnie. szkoda,bo grupa młodych była i już jej nie ma. Czy naprawdę nie ma możliwości rozwoju sekcji za normalne wynagrodzenie dla trenerów i godziny dla trenujących ? Czy tylko prywata rządzi ?

 3. 3
  --9
  ~ Czas na młodość
  Środa, 01.03

  Jezeli pis mądrze to wszystko rozegra to być moze będzie szansa na odmlodzenie na szczytach władzy i wokół władzy! Widac juz na fotach młodą generację ludzi tak tu od lat potrzebną ! Wybór między młodym o milej aparycji facetem a starym naburmuszonym jest jednoznaczny

 4. 4
  +1
  ~ ff11
  Środa, 01.03

  100 osób - wysoka frekwencja? Życzę PiS takiej samej frekwencji na wyborach.

 5. 5
  --6
  ~ Optymistyczni Elblążanie
  Środa, 01.03

  Coraz bardziej podoba mi się ten PiS. Merytorycznie,rzetelnie,realnie i w punkt. Czują dobrze to miasto znają jego potrzeby i jako jedyni mają na nie wizję rozwoju. Jesteśmy na tak!

 6. 6
  --2
  ~ Szansa!
  Czwartek, 02.03

  Trzeba przyznać ze chlopu dobrze z gęby patrzy, 1 kandydat z pisu od lat budzący pozytywny odbiór ! Moze jest szansa na zmianę skostnialego , zestarzalego towarzystwa! ? Ale idą do przodu coraz bardziej ! I dobrze bo odsam glos tylko na kogoś kto nie ma i nie mial nic wspolnego z obecnymi!

 7. 7
  +12
  ~ Egh
  Czwartek, 02.03

  Widać tłumy chyba nie zdarzyłi pozwolić swoich autobusami OSP zaspało? Nigdy tej sekty złodziejski pedał...j

 8. 8
  +17
  ~ jonasz
  Czwartek, 02.03

  I Leopard znany elbląski działacz sportowy tam się znalazł ???? Panie p (ośle ) coś pan po za strzepywaniem łupieżu z pleców swojego guru zrobił dla elbląga????

 9. 9
  --19
  ~ Jest szansa
  Czwartek, 02.03

  Najwazniejsze ze jest w koncu szansa na zmiany z młodym kandydatem a nie starymi przepoconymi skarpetami

 10. 10
  +18
  ~ jan-49
  Czwartek, 02.03

  a gdzie te cwaniaki byli w poprzednich latach teraz sobie przypomnieli przed wyborami? obiecaja wszystko co narod chce uslyszec aby tylko zalapac sie do koryta a po wyborach bedzie tak samo jak dotychczas

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92319893836975