Wtorek, 27.02.2024, Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Anna Daczkowska: Osobowość Regionu jest wydarzeniem, które łączy pokolenia

08.03.2018, 14:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Anna Daczkowska: Osobowość Regionu jest wydarzeniem, które łączy pokolenia
Fot. Ryszard Biel
Przed nami dziesiąta, jubileuszowa edycja programu Osobowość Regionu. Uroczysta Gala odbędzie się 28 marca, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elbląg. O początkach i ideę tej inicjatywy opowiedziała nam pomysłodawczyni – Anna Daczkowska.
 
 
Co kryje się pod hasłem „Osobowość Regionu”?
 
Osobowość Regionu jest programem społeczno-edukacyjnym. Opartym na dwóch aspektach - kształci oraz buduje odpowiedzialność społeczną wśród młodzieży. Jest to przede wszystkim odpowiedzialność za nasz region, kraj. Musimy zadbać o to, by młodzi tworzyli nowe, lepsze jutro, a program Osobowość Regionu umożliwia im to. Poprzez ukazywanie wzorców, wręcz nakazuje podążać drogą życia z plecakiem marzeń i pasji na plecach.
 
Kiedy powstał program?
 
Program stworzony został w 2004 r. Do roku 2013 był realizowany w Szkole Podstawowej Nr 14 w Elblągu. Od 2014 roku jest realizowany z udziałem uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. W trakcie konkursu uczniowie wybierają z regionu elbląskiego osoby, które ich zdaniem są godnymi do naśladowania.
 
Jaki jest cel Programu?
 
Osobowość Regionu jest wydarzeniem, które łączy pokolenia. Z jednej strony ukazuje młodym wzorce i autorytety godne naśladowania. Z drugiej zaś strony  poprzez organizowaną galę jest koncertem dla laureata. Uczniowie mają możliwość i okazję podziękowania temu, który swoją pracą, pasją i zaangażowaniem służy naszemu regionowi. Ponadto Program sprzyja rozwojowi talentów wśród uczniów, uwzględniając ich indywidualne zainteresowania, potrzeby i uzdolnienia. Wyzwala w uczniu kreatywność i odkrywczość poprzez współtworzenie dzieła, jakim jest koncert dla laureata. Rozwija w młodym pokoleniu poczucie tożsamości regionalnej oraz  pragnienia działalności na jej rzecz. Projekt Osobowość regionu pomaga młodemu człowiekowi  nie tylko dokonywać wyboru własnego rozwoju oraz wzorów postępowania, ale również  w przyszłości aktywnego udziału w życiu społeczno-kulturalnym w miejscu zamieszkania. Uświadamia również, jak ważne jest życie na rzecz innych.
 
Z roku na rok Gala cieszy się coraz większym uznaniem...
 
Osobowość Regionu jest cyklicznym, prestiżowym eventem. Uzyskał już renomę wśród mieszkańców regionu elbląskiego. Od początku istnienia jest to event oparty na pracy społecznej młodzieży oraz samej twórczyni. Impreza nie posiada swoich funduszy oraz dotacji, z których mogłaby korzystać. Gala jest przygotowywana w skromnym sponsoringu sklepów upominkowych, kwiaciarni, zasobów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu oraz  wpływów od indywidualnych sponsorów. Co roku artyści elbląscy oraz utalentowana młodzież uświetnia koncerty bezpłatnie.
 
Kto uzyskał miano Osobowości Regionu?
 
Dotychczas w Galerii Laureatów  znaleźli się: Ryszard Skotnicki, Katarzyna Jankowska; Mirosław Siedler, Bogusław Stolarski, Marek Osik, Grzegorz Nowaczyk, Leszek Wójcik, Wiesława Pokropska oraz Helena Pilejczyk. Laureatem X konkursu jest Pan Roman Korzeniowski.
 
Dziękuję za rozmowę.
 Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%50.0 %50.0


Galeria / Osobowość Regionu próba ( zdjęć 32 )
Dodano: 2018-03-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Dagmara Szałkiewicz
  Czwartek, 08.03

  Pozdrawiam Pani Aniu, Pani uczennica z Szkoły podstawowej nr 14. Grałam w Pani kółku teatralnym wiele ról, było to też główne role.

 2. 2
  +4
  ~ wal
  Czwartek, 08.03

  Grzegorz Nowaczyk jest porażką (!) a nie osobowością !!!

 3. 3
  --3
  ~ Wstyd
  Piątek, 09.03

  Ale tak poparta to wstyd.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3831768035889