Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

Obserwują, inspirują się, doświadczają - młodzież przygotowuje X Galę Osobowości Regionu

12.03.2018, 11:00:54 Rozmiar tekstu: A A A
Obserwują, inspirują się, doświadczają - młodzież przygotowuje X Galę Osobowości Regionu
Fot. Ryszard Biel

To już 10. edycja Gali Osobowości Regionu. W przygotowaniach do programu pomagają Annie Daczkowskiej uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. - Chcemy pokazać, że w naszym mieście żyją wartościowi ludzie – mówią zgodnie.


Pomysł na Galę Osobowości Regionu powstał w 2004 roku. Do roku 2013 była realizowana w Szkole Podstawowej Nr 14 w Elblągu. Od 2014 roku udział w niej biorą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.


Gala Osobowości Regionu to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla laureata, ale także dla współtwórców uroczystości.

 

Z jednej strony ukazuje młodym wzorce i autorytety godne naśladowania. Z drugiej zaś strony   poprzez organizowaną galę jest koncertem dla laureata. Uczniowie mają możliwość i okazję podziękowania temu, który swoją pracą, pasją i zaangażowaniem służy naszemu regionowi

- opowiada Anna Daczkowska, pomysłodawczyni programu.


Imprezie towarzyszą coraz to nowsze pomysły i rozwiązania, aby w jak najlepszy sposób przekazać sylwetkę laureata. Na scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka, gdzie 28 marca odbędzie się Gala pojawi się m.in. czwórka dziennikarzy (uczniów I LO), którzy przepytają Romana Korzeniowskiego – Osobowość Regionu 2018.

 

Nie występowałem jeszcze nigdy jako dziennikarz. To nowe doświadczenie i możliwość nauczenia się wielu cennych umiejętności, m.in. wykształcenia mowy, ale także działania pod presją, występowania przed widownią

- opowiada  Jakub Jabłoński.


Uczniowie zaangażowani w tworzenie Gali Osobowości Regionu wolą, zamiast siedzenia przed komputerem, robić coś innego. - Pomyśleliśmy z kolegami z klasy, żeby zgłosić się do tej inicjatywy, bo spodobała nam się sama idea. Stwierdziliśmy, że będzie fajnie, jeśli będziemy w tym uczestniczyć. To jest ciekawe, bo mamy tę możliwość, aby wybrać osobę dla nas ważną i taką, która mogłaby być wzorem do naśladowania, jeżeli chodzi o karierę zawodową - dodaje Paweł Mazur.


Do takich inicjatyw nie potrzeba wiele - jedynie chęci i pozytywne nastawienia grupy. - Koledzy podsunęli mi pomysł, żeby tu się zjawić. Nie wiedziałem dokładnie, na czym to wszystko polega, ale teraz dochodzę do wniosku, że  to był dobry wybór -  mówi Marcel Adamek


Uczniowie przyznają, że wzięcie udziału w programie uczy ich nowych rzeczy.

 

Ta Gala jest dla nas wszystkich nowym doświadczeniem. Organizując ją, udowadniamy to, że w Elblągu jednak coś się dzieje. Gala jest dla wyjątkowych ludzi. Chcemy pokazać, że w naszym mieście żyją wartościowi ludzie, którzy w jakiś sposób wpłynęli na to miejsce i z których możemy czerpać inspirację, obserwować ich doświadczenie. Gala Osobowości Regionu jest ważnym wydarzeniem w Elblągu. Jest ważna dla nas.

-  podsumowuje Szymon Makyła.


Uroczystość Gali Osobowości Regionu odbędzie się 28 marca, o godz. 12.00, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Galeria / Osobowość Regionu próba ( zdjęć 32 )
Dodano: 2018-03-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2195842266083