Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Roman Korzeniowski otrzymał tytuł Osobowości Regionu! "To niezwykły człowiek, który kocha ludzi"

28.11.2017, 07:00:56 Rozmiar tekstu: A A A
 Roman Korzeniowski otrzymał tytuł Osobowości Regionu! "To niezwykły człowiek, który kocha ludzi"
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu ponownie zdecydowali, kto otrzyma tytuł 'Osobowość Regionu". Wczoraj, 27 listopada, w auli I LO uczniowie najwięcej głosów oddali na byłego dyrektora elbląskiego browaru - Romana Korzeniowskiego.

W 2004 r. Anna Daczkowska   stworzyła projekt Osobowość Regionu. Początkowo był on organizowany w Szkole Podstawowej nr 14 (na Zatorzu), gdzie pomysłodawczyni projektu uczyła przez wiele lat. Od kilku edycji Gala organizowana jest w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.

Choć z roku na rok uroczystość nabiera coraz   większego rozmachu (i prestiżu) zasady wyboru laureata pozostają te same. To młodzi elblążanie decydują, kto ich zdaniem zasługuje na miano Osobowości Regionu. Tytuł też przyznawany jest za osiągnięcia nie tylko dla miasta, ale i (jak sama nazwa wskazuje) dla regionu.

Uczniowie I LO mieli za zadanie przedstawienie swoim kolegom sylwetek trzech tegorocznych kandydatów. Pod czujnym okiem Anny Daczkowskiej, przez kilka tygodni szukali informacji na temat przydzielonej im osoby. Jak zgodnie przyznali, każdy z nominowanych w pełni zasłużył sobie na nominację.

- Osobowość Regionu to program społeczno-edukacyjny oparty na dwóch aspektach – kształci oraz buduje odpowiedzialność społeczną wśród młodych ludzi – mówiła Anna Daczkowska, pomysłodawczyni programu.

Wczorajszą uroczystość poprowadzili Wiktoria Witecka i Filip Minkiewicz.

Jest to wydarzenie, które łączy pokolenia, ukazując nam wzorce i autorytety godne naśladowania. Projekt Osobowość  Regionu pomaga młodemu człowiekowi dokonywać wyboru własnego rozwoju oraz wzorów postępowania, a w przyszłości aktywnego udziału w życiu społeczno-kulturalnym w miejscu zamieszkania. Uświadamia również jak ważne jest życie na rzecz innych

– mówili.

To już dziesiąta edycja programu. Wśród kandydatur tym razem znaleźli się Bożena Lemierska, Ryszard Tomczyk oraz Roman Korzeniowski.

Zdecydowaną większością głosów (73 na 120 głosujących) wygrał Roman Korzeniowski.

Roman Korzeniowski w elbląskim browarze przepracował  41 lat i to na bardzo różnych stanowiskach - od pracownika operacyjnego, poprzez głównego energetyka, dyrektora techniczno-produkcyjnego, po dyrektora browaru. Tą ostatnią funkcję pełnił przez 12 lat.

Czym zaskarbił sobie sympatię młodzieży?

To niezwykły człowiek, który kocha ludzi. Każdego traktuje na równi. Gdy przyszedł czas, że musiał kogoś zwolnić zawsze zapewniał mu miejsce w innej firmie, a nie odprawiał go z kwitkiem. Dla niego każdy człowiekiem jest ważny. Myślę, że nie każdy dyrektor ma takie myślenie i zdobyłby się na chociaż taką próbę

– mówił Paweł Mazur z I d, współautor prezentacji poświęconej Romanowi Korzeniowskiemu.

- To żywy dowód na to, że można zaczynać od najniższego szczebla i można dojść tak daleko. Jest inspiracją – dodał Jakub Jabłoński z  Id, współautor prezentacji. - Przygotowując się do prezentacji spotkaliśmy się z panem Korzeniowskim. Poświęcił nam ponad dwie godziny. To również przykład tego, jakie ma podejście o ludzi.

28 marca, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka, odbędzie się uroczysta Gala. Duszą i sercem Gali jest Anna Daczkowska, jednak bez zaangażowania uczniów I Liceum Ogólnokształcącego oraz młodych, zdolnych artystów Osobowość Regionu nie miałaby szansy nabrać takiego rozmachu. - Co roku zmienia się ekipa, bo inna jest Osobowość, inne potrzeby. Jedno jest stale - pracuje z młodymi, ambitnymi ludzmi, którzy niesamowicie rozwijąją swoje umiejętności - zaznacza Anna Daczkowska.

- Podczas przygotowania Gali dla laureata mamy możliwość zaprezentowania swoich talentów artystycznych, pasji, zainteresowań – wymieniała Wiktoria Witecka.

- Promujemy nasze osiągnięcia w środowisku pozaszkolnym. Uczymy się pracować w zespole, a za wykonane dzieło bierzemy pełna odpowiedzialność, Mamy również możliwość poznania oraz podziękowania laureatom za ich postawę i zaangażowanie – dodał Filip Minkiewicz.

Co tym razem znajdzie się w scenariuszu Gali owiane jest tajemnicą. Jedno jest pewne – uczestników czeka wiele emocji, a laureatów - wzruszeń.

Patronat nad Galą objęli: Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Patronat medialny: info.elblag.plKamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%77.8 %22.2


Galeria / I LO Osobowość Regionu ( zdjęć 24 )
Dodano: 2017-11-28 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Motobzyk
  Wtorek, 28.11

  Brawo młodzież ! Kto poznał pana Romana ten wie że wybór jest trafny.

 2. 2
  --3
  ~ Elb58
  Wtorek, 28.11

  Super młodzi ludzie,mądry wybór ,pozdrawiam

 3. 3
  --1
  ~ ab
  Wtorek, 28.11

  Dla Laureata Osobowości Regionu gratulacje! Dla młodzieży wspaniały przykład do naśladowania.

 4. 4
  +23
  ~ Żenuła
  Wtorek, 27.03

  A co takiego zrobił on dla Elbląga? Sponsoring Olimpii? NIE! Piłka ręczna? Olał! A tak, ustawił swojego synka z tonącego okrętu w Bydgoszczy.... Żenuła!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98002696037292