Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Kibice Olimpii Elbląg o Budżecie Obywatelskim: Jak można w tak nieefektywny sposób trwonić miejskie pieniądze?! (opinia nadesłana)

20.07.2022, 17:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kibice Olimpii Elbląg o Budżecie Obywatelskim: Jak można w tak nieefektywny sposób trwonić miejskie pieniądze?!
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Członkowie Stowarzyszenia Kibiców Olimpii Elbląg przesłali do naszej redakcji oświadczenie ws. Budżetu Obywatelskiego.  - Nasze projekty zostały odrzucone i niestety po raz kolejny ratusz pokazuje, że jest zainteresowany jedynie przychylnymi projektami BO, które są na rękę miastu. Szkoda, że energia kibiców zamiast na zbieranie podpisów znajdzie ujście w inny sposób. Krótkowzroczność ratusza zabija niestety postawy obywatelskie w naszym mieście, bardzo szkoda - stwierdził Marcin Romańczyk, przedstawiciel SKOE.
Oświadczenie:"Nic się nie dzieje, lalala, jaki tu spokój, lalala…” - tak można by krótko streścić działania ratusza ws. kontynuacji modernizowania stadionu miejskiego przy ul. Agrykola 8, gdzie swoje mecze rozgrywa ZKS Olimpia Elbląg – najstarszy i posiadający najliczniejszą rzeszę kibiców klub sportowy w Elblągu.

Wszyscy doskonale pamiętamy o obietnicy złożonej przez Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego, która dotyczyła przekazania funduszy        w wysokości 2,5 mln rocznie na poprawę infrastruktury stadionu miejskiego. Kibice widząc, że to tylko puste słowa, podjęli w zeszłym roku skuteczną próbę walki o poprawę estetyki i warunków sanitarnych, zgłaszając projekt do Budżetu Obywatelskiego (otrzymując blisko 1500 głosów).

Niestety, Ratusz najwidoczniej przestraszył się świetnie zorganizowanej akcji i w tym roku postanowił odrzucić propozycje dotyczące dalszej modernizacji stadionu miejskiego. Tylko jeden projekt, po zdecydowanym zminimalizowaniu środków finansowych, został zaakceptowany.

Nie, tego „ochłapu” nie przyjmujemy i już teraz zdecydowanie odrzucamy w nim swój udział! Przy tak żenującej argumentacji ze strony Ratusza, bezzasadnym było się odwoływać.

Dziwi jedynie fakt, że w zeszłym roku nie było problemu z naszym pomysłem, a w tym już jest – przypadek?

Tak właśnie władza w Elblągu walczy z mieszkańcami, którzy chcą brać sprawy w swoje ręce. Odebrano nam zatem i tę możliwość, aby udowodnić, że w obywatelskim zrywie potrafimy zrobić dużo pożytecznego dla swojego klubu i przede wszystkim – dla miasta. Stadion miejski przy ul. Agrykola 8 powinien być sportową wizytówką Elbląga. Inne, dużo mniejsze miejscowości  w naszym województwie mogą poszczycić się nowymi obiektami. Jako przykład niech posłużą: Lidzbark Warmiński, Biskupiec, Barczewo, a nawet rozpoczęta przebudowa obiektów w Braniewie czy Szczytnie. Czyli można? Jak widać można i to bez względu na poziom sportowy.

ZKS Olimpia grająca na szczeblu centralnym niestety jest wyszydzana w całej piłkarskiej Polsce ze względu na stan boiska oraz okalające murawę rozpadające się i porastające chwastami trybuny – wstyd i kompromitacja dla Elbląga!

Na domiar złego, zeszłoroczny wygrany BO jest tak pokrętnie przez urzędników projektowany, że w wersji wstępnej, uwzględniono aż jedno miejsce na sanitariat! To jest skandal i po raz kolejny pokazanie, że nie liczą się z uwagami wnioskodawcy, ani z klubem, ani z mieszkańcami - głównie kibicami przychodzącymi na mecze, którzy poprali nasz wniosek!

Jak można w tak nieefektywny sposób trwonić miejskie pieniądze?! Niekompetencja i brak zrozumienia potrzeb kibiców jest aż nadto widoczna.

Ze strony Pana Prezydenta oczekujemy jasnej deklaracji, kiedy i w jakiej formie zadba o to, by stadion stał się obiektem sportowym z prawdziwego zdarzenia.Obiektem, którego infrastruktura nie będzie już blokowała sportowych aspiracji klubu. Obiektem, z którego elblążanie będą dumni.   

                                                               

Czy jednak Pan Prezydent przy każdej okazji  nadal będzie wolał grać zdartą płytę  o wyremontowanym budynku, jupiterach i tymczasowej trybunie krytej?


                                                
Z kibicowskim pozdrowieniem,

 

Stowarzyszenie Kibiców Olimpii Elbląg"

 

Oceń tekst:

Ocen: 28

%96.4 %3.6


Komentarze do artykułu (54)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Elblązanin
  Środa, 20.07

  Popieram kibicow

 2. 2
  +15
  ~ Kibol
  Środa, 20.07

  Czekamy z niecierpliwością na wytłumaczenie, żeby cały Elblag się dowiedział jacy nieudacznicy i przeciwnicy Sportu,zasiadają u władzy naszego Miasta

 3. 3
  +9
  ~ wujekB
  Środa, 20.07

  I bardzo dobrze, że w końcu ktoś powiedział prawdę. Ratusz i prezes Olimpii od lat robią nas, kibiców w balona. DOŚĆ tego! P. Prezydencie - czas dotrzymać danego słowa! #guminiakwon! TYLKO OLIMPIA!

 4. 4
  +18
  ~ xxx
  Środa, 20.07

  Wróbel ty oszuście i kłamco!

 5. 5
  +10
  ~ Obywatel Edward
  Środa, 20.07

  Wkoncu ktoś poruszył bardzo wazny temat dla każdego Elblążanina miejmy nadzieję że szanowne władze odpowiedzą co z pieniędzmi wywalczonym przez kibiców Olimpii!! Ps.drodzy Kibice jesteśmy cała rodzina całym sercem z wami !!! CALY ELBLAG WKONCU POWINIEN POWIEDZIEC DOSC TEJ NIEUDOLNOŚCI!

 6. 6
  +20
  ~ AborygenMiejscowy
  Środa, 20.07

  Ten cały budżet to psu na budę... miasto woli swoje, namaszczone projekty i ściemnia, że coś robi pro obywatelsko... żenua Tankuj motor i wyjazd z naszego pięknego miasta. Nikt ciebie tu już nie chce poza twoimi pupilkami.

 7. 7
  +20
  ~ Towarzysz BETONma wszystko w d
  Środa, 20.07

  Wiecie teraz co macie zrobić przy urnie- nie głosować na grubego harleyowca,wasala na smyczy Olsztyna

 8. 8
  +8
  ~ Adam
  Środa, 20.07

  Co z naszymi głosami w takim razie? Problemów jakoś nie było przy remoncie Pomnika Odrodzenia, który świeci jak neon nawet za dnia!!! A gdy w urzędzie słyszą tylko coś na temat kibiców i klubu Olimpia od razu kombinują jak tu uciąć sprawie nosa!!! Wstyd i hańba!!! Żeby tak dzielic ludzi i zamykać sprawy, które są nie na rękę panującym włodarzom tego miasta.

 9. 9
  +11
  ~ Adam
  Środa, 20.07

  Przecież BO został przez nas wygrany w legalny sposób, bez kombinacji i co to też dla ratusza nic nie znaczy? Czy może chcą nas okraść z tych pieniędzy na swoje cele i programy?! Wstyd!!! Skandal w biały dzień!!!!

 10. 10
  +13
  ~ Kinder
  Środa, 20.07

  Popieram kibiców w końcu ktoś by zrobił pozadek z tym prezydentem wstyd żeby w takim mieście nie było kakretnego stadionu parki dla psów i komu to potrzebne co by dobrego miasto zrobiło to stadion tyle dzieci się uczy wszystkie sporty likwiduje nam ten prezydent

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7195680141449