Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

W okręgu nr 3 przyjęto 5 z 9 wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2023

14.07.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W okręgu nr 3 przyjęto 5 z 9 wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2023

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 mieszkańcy okręgu nr 3 złożyli 9 wniosków. W tym okręgu elblążanie mieli więcej szczęścia niż w innych. Aż 5 z 9 wniosków zakwalifikowało się do kolejnego etapu.


Pula środków na realizację zwycięskich zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego wynosi 3 mln 920 tys. zł – po 530 tys. zł na każdy z pięciu okręgów oraz 1 mln 270 tys. zł na inicjatywę ogólnomiejską.


Dodatkowo, w każdym z pięciu okręgów przeznaczono po 30 tys. zł na małe projekty. Wartość każdego z nich nie może jednak przekroczyć 10 tys. zł.

Zakończyła się weryfikacja formalna i merytoryczna wniosków złożonych przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2023. W okręgu nr 3 złożono 9 wniosków na zadania inwestycyjne. 4 z nich zostało odrzuconych.


Jakie pomysły odrzucono? Mieszkaniec zaproponował, aby wybudować stalową bądź drewnianą wieżę widokową na Górze Chrobrego. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.


Kolejny odrzucony wniosek dotyczył rewitalizacji ul. Żeglarskiej, od ul. Cichej do ul. Owocowej.

 

Ul. Żeglarska od wielu lat jest w bardzo złym stanie wraz z chodnikiem. Jest to ulica dwukierunkowa, a przez złą nawierzchnie jest problem w bezpiecznym wymijaniu się samochodów, a zły stan chodnika powoduje niebezpieczeństwo urazu

– wyjaśnia autor wniosku.


- W pobliżu znajduje się szkołą i naprawa nawierzchni drogi i chodnika zapewni bezpieczeństwo w przemieszczaniu się. Na ul. Żeglarskiej mieszka dużo ludzi starszych i naprawa zadba o ich bezpieczeństwo . Naprawa ul. Żeglarskiej uatrakcyjni park różany, który jest miejscem do relaksu wielu mieszkańców Elbląga – zaznaczył elblążanin.


Powodem odrzucenia tego wniosku był „szacowany koszt znacznie przekracza środki dostępne w ramach Budżetu Obywatelskiego w tym okręgu”.


Negatywnie oceniono także wniosek dotyczący nowego chodnika przy ul. Żeglarskiej pomiędzy domem nr 73 a 78. - Plany Departamentu Zarządu Dróg zakładają remont całego chodnika – czytamy w uzasadnieniu.


Rozbudowa siłowni pod chmurką o urządzenia do street workout oraz Raptor w Parku Traugutta.

Zestawy urządzeń do uprawiania street workauot zostały zamontowane w Parku Dolinka, który sąsiaduje z Parkiem Traugutta. Obiekt jest ogólnodostępny

– wyjaśniono w uzasadnieniu.Pozytywnie zaopiniowano wykonanie nowego chodnika przy ul. Agrykola, od strony ul. Kościuszki za 400 tys. zł, wykonanie nowych schodów z podjazdem dla rowerów i wózków oraz oświetleniem pomiędzy ul. Robotniczą i Adama Próchnika za 70 tys. zł.


Do głosowania dopuszczony zostanie także wniosek dotyczący poprawy estetyki Stadionu Miejskiego przy ul. Agrykola 8 poprzez montaż telebimów oraz umieszczenie stałej wystawy ukazującej rys historyczny klubu ZKS Olimpia Elbląg. Koszt tej inwestycji to 100 tys. zł.

 

Pozytywna opinia została wystawiona w zakresie zakupi i montażu telebimu. Stała wystawa fotograficzna dotycząca historii jest zadaniem własnym klubu

– czytamy w uzasadnieniu.W ramach BO 2023 może zostać zrealizowany podjazd w Parku Kajki – część Ogrodu Różanego od strony ul. Piłsudskiego za 100 tys. zł oraz remont schodów i budowa podjazdu dla wózków za mostkiem przy ul. Kwiatowej za 150 tys. zł.


Wnioskodawcy, których pomysły zostały odrzucone mogą się odwołać od decyzji. Mają na to jednak niewiele czasu. - Od 11 do 15 lipca wnioskodawcy, których pomysły nie zostały uwzględnione mają możliwość odwołania – informuje UM w Elblągu.


Głosowanie na ostatecznie zatwierdzoną listę pomysłów planowane jest od 8 sierpnia do 5 września.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ola
  Czwartek, 14.07

  Podjazd w parku kajki zdecydowanie tak ale wystawa Olimpii Elbląg????

 2. 2
  0
  ~ Ola
  Czwartek, 14.07

  Podjazd w parku kajki zdecydowanie tak ale wystawa Olimpii Elbląg????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3973619937897