Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe dla nauczycieli?

Tak - 71%

Nie - 27%

Nie mam zdania - 2%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli. Co na ten temat sądzą elblążanie? [sonda INFO]

15.12.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli. Co na ten temat sądzą elblążanie? [sonda INFO]

Szczepienia przeciw COVID-19 mają być obowiązkowe m.in. dla nauczycieli. Co na ten temat sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Weź udział w naszej ankiecie.

 

Wprowadzenie obowiązkowych szczepień m.in. dla nauczycieli zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas konferencji, która odbyła się na początku grudnia. 

 

Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie, są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzać obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to są medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe

 

- zapowiedział szef resortu zdrowia. 

 

Konkretów dotyczących tego, jak miałyby te szczepienia przebiegać, a także jak byłyby weryfikowane, na razie nie znamy. Okazuje się, że to może nie być takie proste. Głos w sprawie zabrał również minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Nie ma mowy, aby nauczyciele tracili pracę w szkole, bo nas nie stać na problemy kadrowe w szkołach - przekonywał pytany w radiu RMF FM o obowiązkowe szczepienia nauczycieli.
Minister wyjaśnił również, że "nas nie stać ewentualnie na to, żeby 19 proc. albo nawet 15 proc., jeśli część zechce się zaszczepić, nauczycieli straciło pracę w szkole. Musimy wypracować odpowiedni konsensus w tej kwestii".

 

My, pytamy elblążan, czy ich zdaniem rząd powinien wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla nauczycieli. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu nie ma wątpliwości, że takie rozwiązanie wpłynęłoby na zmniejszenie ilości nowych przypadków zakażeń w szkołach.


 

Wielu nauczycieli nadal nie jest zaszczepionych. Są w Elblągu placówki, w których tylko pojedyncze osoby z grona pedagogicznego nie są zaszczepione, ale są też i takie, gdzie to jest 25-30 proc.  Obowiązkowe szczepienia z pewnością poprawiłyby sytuację w szkołach. Część osób ustrzegłaby się przed zachorowaniem i nie było problemu z koniecznością obejmowania kwarantanną tak dużą liczby uczniów

 

- przekonuje Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu.

 

 

Uważam, że każdy powinien się zaszczepić. Nie tylko ze względu na własne dobro, ale i dla dobra innych. Dotyczy to również nauczycieli, którzy przecież nie powinni stanowić zagrożenia dla uczniów. Mamy w Polsce szczepienia obowiązkowe na dużo innych chorób i nie ma z tym problemu

 

- dodaje Gerhard Przybylski, przewodniczący ZNP Oddziału Elbląg.  

 

Co na temat obowiązkowych szczepień dla nauczycieli sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Zachęcamy do udziału w naszej ankiecie. Głosowanie potrwa do czwartku, 16 grudnia do godz. 11. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Szczepienia przeciw COVID-19 powinny być obowiązkowe dla nauczycieli?

Tak - 71%

Nie - 27%

Nie mam zdania - 2%

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (50)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Ehhh
  Poniedziałek, 13.12

  Jak tak to mówili , że dzieci i młodzi ludzie stanowią zagrożenie dla starszych. Godziny dla seniora itp. Teraz , że nauczyciele stanowią zagrożenie dla uczniów. Miała być ostatnia prosta.

 2. 2
  --5
  ~ marbino
  Poniedziałek, 13.12

  Szczepienia obowiązkowe dla społeczeństwa. Kto się nie szczepi to siedzi w domu, całkowita izolacja.

 3. 3
  +10
  ~ do marbino
  Poniedziałek, 13.12

  Możesz wziąć wszystkie moje i moich znajomych- zupełnie za darmo Wstrzyknij sobie na raz- gwarancja nieśmiertleności a od zdrowych, normalnych się....Trochę tych szpryc dostaniesz bo na samego bezobjawowego omicrona szykują 4:))))

 4. 4
  +5
  ~ wkur...
  Poniedziałek, 13.12

  ni uja !!!!!!!!!!!! dziś oni jutro my !!!!!!!!!!!!!!!!! chyba że chcą wojny domowej !!!!!!!!!!!!!!!1

 5. 5
  +1
  ~ bat na bezmózgi
  Poniedziałek, 13.12

  NIE MA MOWY JAK CHCE TO NIECH WEZMĄ WSZYSTKOI DAWNI NA RAZ zaro toleracji dla eksperymentów na ludziach !!!!!!

 6. 6
  +12
  ~ wolna wola
  Poniedziałek, 13.12

  Dajcie spokój nauczycielom..ci nueszczepieni są zdrowi, najwyżej na kwarantannach siedzą, a ci szczepieni właśnie ciągle chorują, nawet po 4 tygodnie..

 7. 7
  +16
  ~ wolny wybór
  Poniedziałek, 13.12

  Nue zwalajcie winy za pandemię na zdrowych ludzi...znam wielu zaszczepionych nauczycieli i chorują, znam też niezaszczepionych i są zdrowi...więc o co chodzi...nie nękajcie ich Dzisiaj oni , jutro pozostali...

 8. 8
  +14
  ~ Mam zdanie
  Poniedziałek, 13.12

  Ludzie , mam taką radę: Miejcie swoje zdanie...bo w łyżce wody was utopią

 9. 9
  +8
  ~ Jestem na nie
  Poniedziałek, 13.12

  Moje życie, mój wybór

 10. 10
  +11
  ~ Pepe
  Poniedziałek, 13.12

  Niech wprowadzą obowiązkowe szczepienia mundurowych policjantów, żołnierzy, to ciekawe kto będzie chronił ludzi, kto pojedzie bronić granic itd…jak pójdą na emeryturę albo na długotrwałe L4.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5539429187775