Czwartek, 20.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

"Im szybciej zaszczepimy większość populacji, tym szybciej wrócimy do normalności". Kolejne grupy mogą się rejestrować

22.03.2021, 13:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Im szybciej zaszczepimy większość populacji, tym szybciej wrócimy do normalności". Kolejne grupy mogą się rejestrować

Od dziś (22.03.) osoby w wieku 65-66 lat mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Od jutra (23.03.) z tej możliwości mogą skorzystać osoby między 60 a 64 rokiem życia.


W sobotę odbyło się posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W spotkaniu w Sejmie RP wzięli udział m.in. Premier RP Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński, Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.


Spotkanie było głównie poświęcone Narodowemu Programowi Szczepień. - Wciąż obserwujemy wyraźny wzrost zakażeń, któremu towarzyszy wzrost zgonów. Z danych wynika, że ostatniej doby odnotowano ponad 26 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem, przy ponad 87 tys. wykonanych testów. Nadal najgorzej – jeśli chodzi o dzienną liczbę zachorowań – sytuacja wygląda w województwie mazowieckim (4166) i śląskim (3600), a także wielkopolskim (2791), dolnośląskim (2226) i małopolskim (2138). Wzrostowi zakażeń towarzyszy też wzrost liczby zajętych łóżek szpitalnych oraz respiratorów - informował Michał Dworczyk.


Podjęto decyzję o przyspieszeniu rejestracji na szczepienia dla kolejnych grup.

 

Sytuacja epidemiczna w kraju jest bardzo dynamiczna. Mutacja brytyjska wirusa wypiera inne rodzaje wirusa.  Priorytetem działań rządu jest zdrowie i życie obywateli oraz wydolna służba zdrowia. Wciąż obserwowany wzrost zakażeń zobowiązuje nas do podjęcia kolejnej odpowiedzialnej decyzji. Im szybciej zaszczepimy większość populacji, tym szybciej wrócimy do normalności. Dlatego na posiedzeniu Rządowego Zespołu Kryzysowego podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu rejestracji na szczepienia dla kolejnych grup

- zaznaczył Michał Dworczyk.


Od dziś, 22 marca, rozpoczyna się rejestracja osób z roczników 1955-1956, a od jutra, 23 marca, ruszy rejestracja dla roczników 1957-1961. W czwartek, 25 marca, wznowione zostaną zapisy dla osób powyżej 70 lat.

 

Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół

- podkreślił Minister.
 

Rada Medyczna działająca przy Premierze Mateuszu Morawieckim zaleca dalsze stosowanie szczepionki produkcji AstraZeneca.


Przypominamy, że od soboty (20.03), w całej Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Swoją działalność musiały zawiesić:

- hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
- galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
- teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
- kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
- baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
- sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
- stoki narciarskie;
- kluby fitness i siłownie;
- obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ zdziwiony
  Poniedziałek, 22.03

  Szanowna Redakcjo, proszę "sprawdzić" jak mają się sczepienia osób 70+ w naszym mieście. Obecnie zaczynają szczepić następne grupy wiekowe, ale jeszcze nie zakończyli grupy 70+. Moi rodzic zapisali się w styczniu, i do dziś są zbywani, że trzeba czekać, wiec jak to wszystko działa, zabierają się za kolejne grupy , a wcześniejszym odmawiają szczepień? Może zgłoszą się w komentarzach inne osoby z przedziału 70+, które zgłosiły się do szczepienia, ale nie zostały jeszcze zaszczepione

 2. 2
  +7
  ~ misza
  Poniedziałek, 22.03

  moja matka ma 81 lat, została zgłoszona do szczepienia pierwszego dnia rejestracji 80+, do dziś nie ma nawet podanego terminu szczepienia, w przychodni Jaśminowa mówią,że trzeba czekać ponieważ dostają tylko 30 dawek szczepionki na tydzień ja mam 51 lat - zaszczepię sie chyba za jakieś 20 lat

 3. 3
  --2
  ~ A
  Poniedziałek, 22.03

  https://m.facebook.com/janpaweltomaszewski/videos/251945539904081/?refsrc=http%3A%2F%2Ft.co%2F&_rdr - do szczepień zachęca matka 40-letniej nauczycielki zmarłej po szczepieniu AZ. Moja odporność mi wystarczy.

 4. 4
  --1
  ~ Plaskoziemiec
  Poniedziałek, 22.03

  Człowiek to jednak najgłupsze zwierzę w przyrodzie. Dla powyższych komentarzy: dzięki temu , że nie wykonują szczepień zgodnie z planem , wiele starszych osób może jeszcze się cieszyć, że ogląda ten świat. Jestem przerażona ogromem ludzkiej głupoty. Co Wam drodzy moi się stało? Przywróćcie mi wiarę w ludzkość. Pozdrawiam

 5. 5
  +3
  ~ alex
  Poniedziałek, 22.03

  Chodzi o to że , osoby 70 plus nie są szczepione Astrą, bo tej mamy dużo, bo wiele osób nie chce się nią szczepić i dlatego uruchamiany jest nabór młodszych roczników. Proszę próbować dzwonić na infolinię, bo znam kilka osób 70 plus, które zapisały się też w przychodni i długo czekały, więc zaczęły dzwonić na infolinię i tam poszło szybciej, choć wyznaczono im inną przychodnię, ale to chyba nie ma różnicy w której przychodni.

 6. 6
  0
  ~ wysokoziemiec
  Poniedziałek, 22.03

  Plaskoziemiec- - Ty lepiej zostań tam gdzie jesteś, płasko przy ziemi i się nie wybijaj za wysoko

 7. 7
  +3
  ~ Tadeusz
  Poniedziałek, 22.03

  A moja Mama 100 lat, zgłoszona na samym pocżątku (Jaśminowa) i do dzisiaj też nie jest zaszczepiona. Ciekawe czy TVP miałoby dla nas dobre słowo?

 8. 8
  --1
  ~ hd
  Poniedziałek, 22.03

  Szczepić, jeździć, obserwować. Kabaret Wypranych Łbów.

 9. 9
  0
  ~ maxoo
  Środa, 24.03

  To wszystko ściema, szkoda czasu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94522190093994